אביזרי חובה לרוכבי קטנועים

 

 בעזרת אביזרי החובה והציוד מיגון הנדרש, תוכלו ליהנות מנהיגה בטוחה ומהנה. ישנם מספר אביזרי חובה שעליכם לרכוש רוכבי הרכב הדו גלגלי ואלו הם.

קסדה – החוק בישראל מחייב חבישת קסדה ברכיבה על אופנוע, ושתהיה רכוסה. בתחום זה ניתן לרכוש קסדה מלאה שלמה או מפרקית כאשר עיקר החשיבות היא בבחירת קסדה בטיחותית, נוחה, שקטה, בעלת משקף נקי שאינו צובר אדים או חודר מים ומאפשרת התרכזות בדרך. חשיבות חבישת קסדה בעת רכיבה על רכב דו גלגלי הינה בראש סדר העדיפויות לשמירה על חייו של הרוכב ועל מי שנוסע אתו.
• כפפות רכיבה – חשוב ומומלץ ללבוש כפפות בכל רכיבה על רכבים דו גלגליים. חבישת הכפפות מגינה על הרוכב מפני רוחות ומזג אויר, מגבירה את האחיזה על ידיות הכידון, ובמקרה של נפילה או תאונה, הכפפות יגנו על הידיים מפני חבלות ושריטות ככל שניתן ולכן יש חשיבות רבה לרכוש אביזר זה.

מעיל ומכנסי רכיבה – המעיל נועד כדי להגן על הגוף מפני שפשופים ומכות קלות. רכיבי המיגון הנמצאים במעיל הרכיבה יגנו על הרוכב בעת התהפכות וימנעו חבלות גוף מיותרות.מעיל רכיבה מקצועי בעל מיגונים הממוקמים בכל חלקי המעיל יגנו וימנעו ריסוק איברים חיוניים לגוף הרוכב.מכנסי הרכיבה גם הם נועדו להגן על הרוכב מפני שפשופים ומכות בזמן תאונה או התהפכות. מכנסי רכיבה, יכולים לרכך את עוצמת הפגיעה ולהפחית את חומרתה.

מגני ברכיים – מלבד הברכיים, המגנים מספקים גם הגנה מצוינת לעצמות השוק ויכולים למנוע שבר שלהם בשעת חבטה. מגני הברכיים זולים, נוחים ונכנסים בקלות מתחת למושב הקטנוע או בכל תיק כשיורדים מהאופנוע.

נוסף על ציוד המיגון שציינו לעיל ניתן אף לרכוש מגפי רכיבה, מגני צוואר /עורף ועוד. אל תעשו לעצמכם הנחות. כרוכבים אתם חשופים מאוד לפגיעות קשות. נכון שמזג האוויר בישראל ולפעמים גם מחירי המיגון ואביזרי החובה לרוכבי קטנוע, גורמים לנו לוותר לעצמנו כי "לנו זה לא יקרה…", אבל ידוע כי מי שכבר חווה חוויה לא נעימה מעצם הרכיבה, יודע שזיעה עדיפה מדם!

כיום, שוק האביזרים לכלי רכב דו גלגליים עשיר ומגוון אך ביניהם ישנם מספר פריטי חובה שיש לרכוש בנוסף לציון המיגון שכבר הזכרנו. ביניהם מבחר של מנעולים מחוסמים המגנים מפני גניבות, אזעקות, מצלמות דרך, מתקני נשיאה למכשיר הסלולר, ארגזי סבל שונים, מיגון מתנאי השטח המותקנים על הקטנוע ועוד. חשוב להדגיש כי רכישת אביזרי חובה לרוכבי קטנועים, יכולים להציל חיים, לשמור מפני גניבות ופגיעות, ומבטיח לכם נסיעה שקטה ובטוחה יותר.