מדריך הישרדות לאימא החדשה

אז אחרי שרעש התופים והחצוצרות השתתק ואחרי שסיימת לחזור בטלפון לכל הדודות ולענות בווטסאפ לכל החברות המברכות, עכשיו זה את והילד או הילדה מה שיכול להיות קצת מלחיץ… (מה לעשות, רוב הזמן בעלך מן הסתם לא יהיה איתכם) אז הנה מדריך הישרדות קצר לאמא החדשה, כמה טיפים שיוכלו לסייע לך לעבור את התקופה הראשונה הכל כך לא מוכרת, המפחידה אך עם זאת אחת המדהימות שיהיו לך בחיים.

לכי לישון!

הילד נרדם ועכשיו יש סיכוי שהוא יישן כמה שעות? את חייבת לנצל את הזמן הזה לשינה! אז נכון, הכביסות מחכות, מדיח הכלים מלא כבר יומיים והבטחת לעצמך שלפחות את הסלון תסדרי… תזכרי שאת לא יכולה לצפות את השעות הבאות, לא יכולה לדעת כמה תזכי לישון בלילה ולכן כל רגע מבחינתך שהוא מאפשר לך לישון את צריכה לחטוף בשתי ידיים.

לצאת איתו לטיול

נכון, יציאה מהבית עם תינוק קטנטן היא סוג של יציאת מצרים – פחות או יותר כל הבית ייכנס לתוך העגלה. זה מאתגר ולפעמים גם קצת מוציא את החשק, אבל את צריכה לזכור שמעבר לזה שזה בריא וטוב לתינוק, זה טוב וחשוב גם לך לשאוף קצת אויר. יש עגלות תינוק מומלצות שמאוד נוח להסתובב איתן, ואם יש לך אחת נוחה מספיק, את תיהני משינוי השגרה בתוך הבית.

תסמכי על האינסטינקטים שלך

כולם ייתנו לך עצות מה להלביש לילד ומתי להלביש, מתי הוא צריך לאכול, מתי לישון וכמובן, למה הוא בוכה ומה את לא עושה נכון… אבל את האמא ולמרות שאת חדשה ב"מקצוע", אין תחליף לאינסטינקטים שלך, אף אחד לא יודע טוב ממך מה נכון לילד אז תיקחי את הכל בפרופורציות, תחייכי בנימוס ותעשי מה שנראה לך הדבר הנכון לעשות.

תייצרי לעצמך חיים מעבר

נכון שהתינוק הוא העיסוק העיקרי שלך ונכון שאת רוצה לתת לו את כל כולך, אבל את חייבת לחשוב גם על עצמך כי אם לא, פשוט תתמוטטי. אל תתני לעייפות להיות תירוץ לכל דבר ונסי לעשות עוד דברים חוץ מלהאכיל ולהחליף טיטולים. ישיבה בבית קפה עם חברה טובה, הספר שהתחלת לפני הלידה וכל כך אהבת, ואפילו איזו סדנה לנשמה, גם אם תצטרכי להשאיר את הילד עם בעלך לכמה שעות…
להיות אמא חדשה זו חוויה שאי אפשר לתאר, אך היא גם דורשת לא מעט אנרגיות ותעצומות נפש. יש אין ספור טיפים שיוכלו לסייע לך לצלוח את התקופה הזו כמה שיותר בקלות אבל הכי חשוב, תזכרי תמיד שגם אם זה קשה, בורכת!