צריכה לצבוע את הבית? כמה טיפים לצביעה לבד

 

אם את צריכה לצבוע את הבית ורוצה לדעת איך, הנה כמה טיפים לצביעה לבד, טיפים שיסייעו לך לעשות את זה נכון, עם מקסימום הנאה ועם מינימום לכלוך.

טיפים

  • ערבוב פחיות הצבע – גם אם את קונה כמה פחיות של צבע עם אותו הגוון, סביר להניח שיהיו ביניהם הבדלים גם אם הם יהיו מזעריים אך הבדלים שעשויים להיות מורגשים על הקיר. אז מה עושים? פשוט מאוד, קחי דלי גדול ותשפכי לתוכו את הפחיות הקטנות, ערבוב קטן ויש לך גוון אחיד.
  • חישוב כמויות – צבעים מקצועיים יודעים להעריך במהירות כמה צבע הם יצטרכו מכל גוון בהתאם לשטח אותו הם אמורים לצבוע. אבל מה תעשי את? איך תדעי כמה צבע לקנות? גם זה פשוט, יש היום מחשבונים באינטרנט שיספקו לך את התשובות ה(כמעט) מדויקות, ובקלות תוכלי לדעת מהי הכמות אותה את צריכה.
  • הגנה על הרצפה והריהוט – אם את רוצה לדעת איך לצבוע את הבית לבד, את צריכה להתחיל עם הגנה על הריהוט והרצפה. איך עושים את זה? עם יריעות ניילונים, עם עיתונים, עם יריעה גדולה של בד קנבס או עם סדין ישן שלא הולך להיות בשימוש בקרוב.
  • הסרת כתמי צבע מהרצפה – פרשת יריעות של ניילונים ובכל זאת הרצפה התלכלכה, איך תוכלי לנקות אותה במהירות ובקלות? כל מה שצריך בשביל זה הוא מגבונים ומעט אלכוהול, והרצפה תחזור מהר מאוד למצבה המקורי.
  • כתמי רטיבות ועובש – כתמי רטיבות ועובש לא נגרמים בלי סיבה והדבר הראשון שאת צריכה לעשות הוא לוודא שהנזילה תוקנה ושהקיר יבש. מה הלאה? צריך לנקות את הכתם עם מטלית ואקונומיקה ולאחר מכן ליבש טוב, וכשהקיר יבש את יכולה לצבוע אותו בגוון הרצוי מבחינתך.
  • שימוש במסקנטייפ – מסקנטייפ בצביעה נועד על מנת לשמור על אזורים שונים שלא אמורים להיצבע כמו המשקופים, המתגים והפאנלים. מתי להוריד אותו? עדיף כמה שיותר בסמוך לצביעה על מנת שלא יתייבש צבע שיתקלף בהסרה מאוחרת יותר.

יש עוד אין ספור טיפים המסבירים איך לצבוע את הבית לבד ובצורה נכונה. הכי חשוב מהם הוא שתדעי שטעויות יכולות לקרות וכל דבר אפשר לתקן, וכדאי שתנצלי את הצביעה בעיקר להנאה ממנה. היא לא רק חסכונית בכסף אלא גם כיף גדול וחוויה של ממש!