3 שיטות ללימוד נגינה על גיטרה

גיטרה היא כלי נגינה זול כך שלא צריך להשקיע המון כסף בשביל להשיג אחת, כי היא קלה וניידת כך שאפשר לקחת אותה לכל מקום – לטיול, לקומזיץ עם החברים או לכל מקום אחר, והיא קלה ללימוד. קצת השקעה וגם אתם תוכלו לנגן בגיטרה. אבל איפה לומדים לנגן? מהן האפשרויות ומהם היתרונות של כל אחת מהאפשרויות? הנה 3 כאלו שכדאי להכיר.

קונסרבטוריון 

קונסרבטוריון הוא מוסד ללימודי מוזיקה, בדרך כלל לכלי נגינה שונים ולמגוון תחומים ויש מוסדות כאלו בערים רבות בישראל ובעיקר הגדולות שבהן. היתרון הוא לימוד בקבוצה, לימוד אחר הצהריים או במועדים אחרים שנקבעים יחד עם עוד תלמידים. הרצון להצליח וההשוואה לאחרים יכול להיות מדרבן, אך יחס אישי מצד המורה יש כמובן פחות. לימודי גיטרה בקונסרבטוריון יכולים להיות מהנים, בעיקר אם לומדים עם חברים ומכרים.

מורה פרטי

ללימוד גיטרה עם מורה פרטי יש מספר יתרונות. הראשון – יש יחס אישי. אין עוד תלמידים והתלמיד מקבל את כל תשומת הלב. המורה יכול גם להראות פיזית איך לפרוט ואיך להניח את האצבעות באקורדים השונים, וכל שיעור כזה הוא עם פוטנציאל להתקדם משמעותית. עם מורה פרטי אפשר לקבוע מתי שנוח לשני הצדדים, אפשר להגיע אליו או שהוא יגיע, ויש בזה נוחות וגמישות שיש פחות מאשר באופציה הראשונה.

לימוד בקורס און ליין

לימוד בקורס און ליין זה כבר לימוד בשיטה חדשנית. לימוד כזה יכול להתקיים בשתי דרכים. זה יכול להיות קורס ב"לייב" עם תוכנת שיתוף מסך כמו סקייפ כשכל אחד רואה את השני וככה מתקשרים ולומדים. זה יכול להיות נוח מאוד מכיוון שאפשר ללמוד גם בשעות לא שגרתיות וגם לא צריך לארח או לצאת מהבית, ואם האינטרנט מהיר מספיק הלימוד יכול להיות רציף ובלי תקלות.

האפשרות השנייה של קורס און ליין הוא קורס מובנה, קורס שהוא לא בשידור חי אלא מלמד שלב אחרי שלב את רזי הנגינה. בקורס כזה יהיה בדרך כלל ליווי בפייסבוק, במייל או בכל מקום אחר. קורס און ליין בשיטה הזו יהיה עוד יותר נוח וגמיש מכיוון שהתלמיד יכול ללמוד בכל זמן וגם לחזור עוד ועוד על השיעורים.

לימודי גיטרה יכולים להיות מהנים מאוד ומי שיודע לנגן יכול לעשות זאת בכל זמן ובכל מקום. אלו לימודים לחיים, לימודים שנשארים עם התלמיד עוד שנים רבות ומאפשרים לו גם להתפתח עוד בתחום אם ירצה.