מכורה לתיקים? כך תבחרי את התיק המושלם עבורך

 

התיק המושלם – כך תמצאי אותו

לפעמים תיק מסוים יתפוס לכן את העין ואת הלב, ובמקרים אחרים יהיה ממש קשה לבחור. רגע לפני שהידיים שלכן נשלחות את המדף, יש כמה דברים חשובים שכדאי שתקחו בחשבון:

  1. הגודל – עם כל הכבוד למה שהלב רוצה, הבחירה שלכן צריכה להתחשב גם בראש, ולראש יש שיקולים פרקטיים: למה התיק משמש אתכן, מה אתן תמיד צריכות בתיק ובהתאם – מה הגדול הדרוש לו. יחד עם זאת, קחו בחשבון שגודל התיק הוא גם אלמנט משמעותי בלוק הכללי שאתן מרכיבות ועליו להתאים למבנה הגוף שלכן. אלא אם כן מדובר בתיק יד, נסי להתאים את גודל התיק לגובה ולמבנה גופך. אם את גבוהה או מלאה, כדאי להימנע מתיקי גב או צד קטנטנים, ואם את נמוכה או בעלת מבנה גוף קטן, כדאי לוותר על תיקי האובר-סייז הגדולים.
  2. הצורה – גם כאן כדאי להתאים את הצורה לגוף כאשר כלל המפתח הוא לשמור על פרופורציות הגיוניות ולא ללכת על תיק צר מדי, רחב מדי או עמוק מדי. אם מדובר בתיק צד, חשוב לקחת בחשבון כי אורך הרצועות יקבע היכן התיק יתמקם, ומיקום התיק יקבע לאן יימשכו העיניים. מעל לכל, הקפידי לבחור תיק שמרגיש לך נוח, ושההתנהלות איתו אינה מסורבלת.
  3. הצבע – אם את מחפשת תיק יומיומי, אותו תוכלי לקחת כל יום לעבודה, נסי לעבור לפני הקנייה על המלתחה שלך, לראות מה הצבעים הבולטים בה, ואיזה צבע תיק יכול להתאים להם, להשלים אותם או להבליט אותם. שחור הוא כמובן בחירה קלאסית, אך גם בז' ואפילו ירוק נייבי או אדום יכולים להקפיץ ולהחמיא לרוב הבגדים.
  4. החומר – העור הוא כמובן המלך של תיקי הנשים, והיום ישנם מאות דגמים שונים ומיוחדים של תיקי עור מעוצבים לנשים. חומר כמו עור יבטיח לך גם תיק איכותי ועמיד לאורך שנים, וגם מראה קלאסי שלעולם לא ייצא מהאופנה. בתיקים הגדולים במיוחד, העור גם ייתן צורה מחמיאה גם כאשר התיק ריק יחסית.

תיק כאמצעי לביטוי אישי

בסופו של דבר, בחירת התיק משקפת את הפרסונה שאת רוצה לייצג, וכל הבחירות שהזכרנו יכולות להיעשות בהתאם. ישנם, למשל, לא מעט תיקי עור מעוצבים לנשים שיתאימו לנשים עדינות ושקטות יותר, אך לצידם גם דגמים נועזים ומיוחדים של תיקי עור עבור הנשים המוחצנות בחבורה, שמעדיפות לבלוט בשטח. נסי לשלב בין הצרכים הפרקטיים שלך לבין המסר שאת רוצה שהתיק ישדר, ובשורה התחתונה – לכי תמיד עם הלב.