סדר פסח, מספר טיפים לניקיון וסדר של הבית לקראת חג האביב

שומרים על אחסון נכון במהלך השנה, הניקיון בפסח קל יותר!

אחסון נכון ומסודר של חפצי ביתנו מאפשר לנו להתהלך בבית מבלי למעוד, להיתקל בצעצועים של הילד או של הכלב, לחשוש לגרום נזק על ידי דריכה וכדומה. כשאנחנו מוסיפים למשוואה של סידור הבית את חג הפסח, אין ספק כי ה"טרפת" כבר בפתח, מורגשת והגיע הזמן לנקות, לסדר ולהתכונן לאחווה המשפחתית של ימי החג הקרבים.

מעבר למנהגים מסורתיים ודתיים, אשר לעיתים מורים לנו באילו דרכים לאחסן ציוד ואוכל, קיים כמעט הכרח לבצע אחסון נכון של כל אשר אנחנו רוכשים, מקבלים וצוברים במהלך ימות השנה. אין ספק כי אם נשמור על סדר נכון ואחסון ראוי, מלאכת הניקיון לפני פסח תהיה קלה יותר.

דתיים או אולי פחות, המצווה של ניקיון היא עבור נפש האדם.

יכול להיות שאנחנו שומרי מצוות ואולי פחות, אך המסורת היהודית בהחלט מורה על דרכים נפלאות לשמור על טוהר וסדר הבית, כך שלמעשה, זה לא באמת משנה אם אנחנו אנשים דתיים או חילוניים. הניקיון והסדר מונעים תחושות לא נעימות בביתנו, מאפשרים לחיות בבית נעים ולארח בחגים כמו שכולנו אוהבים. אחד הדברים הנפלאים בחגים, הוא בכך שאנחנו מגובשים ומתרגשים יחדיו, למרות ההבדלים בתרבות, בדת ובהשקפות החיים השונות המלוות אונו במהלך השנה.

באשר לנושאי חמץ, לא כולם בוחרים לשרוף אותו ופתרונות אחסון עבור נושא זה פחות רלוונטיות, היות ובדרך כלל אנשים אילו בוחרים במקפיא כפתרון אחסון.

 

אחסון רב או אולי להתחיל לזרוק דברים ישנים?

אפשר לדבר עד מחר על פתרונות אחסון לבית, אך רבים האנשים המחליטים "להקדים תרופה למכה" ובמהלך השנה תמיד להיות עם היד על הדופק, לצרוך פחות חומר ולהעמיס פחות ציוד בבית. האנשים הללו מגיעים לעת האביבית בשנה ומגלים כי הבית כבר "חצי מסודר". נחמד, לא?

טיפ קטן מאיתנו, לכולנו קיימים ארונות בבית אשר מלאים בכל טוב ובציוד רב שאנחנו כבר לא ממש משתמשים בו. במהלך השנה, קבעו לכם מסורת חצי שנתית (או חודשית, עבור חובבי השופינג) בה אתם "מרוקנים" את הבית מציוד וביגוד אשר לא בשימוש. כך, כאשר יגיע חג האביב המשמין, תיאלצו להתמודד ולהתייצב אל משוואה הרבה יותר פשוטה: בית שקל לנקות אותו הרבה יותר.

לא לפחד לגייס עזרה עבור מלאכת הניקיון והסדר!

אם היה טיפ אחד חשוב ועיקרי, אותו היינו רוצים להנחיל הלאה, זה היה לגבי נושא של בקשת עזרה. כולנו היינו רוצים להיות סופר-מן, אך העובדות בשטח מעידות שאנחנו לא תמיד כאלו. גייסו את הילדים, את בן הזוג או כל עזרה אחרת. כולנו אוהבים פסח נקי ומסודר, כדאי שכולנו נפעל בשביל זה!

אם זה לא אפשרי, לשקול לשכור שירות של מנקה מקצועי ולהוסיף כמה שקלים לטובת הנושא. התחושה, לאחר מכן, שווה את זה.

חג שמח!