חופשה משפחתית במחיר משתלם

טיסות זולות לחופשה משפחתית

כנראה שהמרכיב היקר ביותר בתכנון חופשה משפחתית הוא הטיסה, ואין ספק כי מציאת טיסות זולות עשויה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. למזלנו, אנחנו עכשיו בתקופה בה יש דרכים רבות למצוא טיסות במחירים מצוינים – בין אם דרך חברות לואו-קוסט, דרך אתרים להשוואת טיסות ואפילו דרך טיסות בדקה ה-90 (למשפחות ספונטניות ומגניבות במיוחד). שימו לב כי באופן טבעי תקופת הקיץ וחודשי יולי-אוגוסט יהיו יקרים משמעותית מתקופות אחרות – כך שאם יש לכם הזדמנות לצאת לחופשה המשפחתית בתאריך אחר, זה יכול להוזיל משמעותית את כל הטיול.

כמה טיפים שאסור לפספס:

  • בדקו שהדרכונים שלכם ושל הילדים תקפים לפחות שלושה חודשים אחרי הטיסה – שכן חידוש בשדה התעופה או סמוך למועד הטיסה עלול להרוס את כל החיסכון שהשגתם!
  • קונקשיינים – קונקשיין היא דרך טובה להוזיל במחיר הטיסה, בייחוד כשמדובר על יעדים רחוקים. אבל חשוב לזכור שאתם עם הילדים שלכם – ולכן קונקשיין של שעות ארוכות עשוי להיות אסון ופתח לכמות נכבדת של "משעמם לי".
  • גמישות – הדרך הכי טובה למצוא טיסות זולות היא להתגמש בתאריכים, ביעד ואפילו בשדה התעופה (אם תנחתו בשדה תעופה קצת יותר מרוחק מהעיר, או אפילו בעיר אחרת, תוכלו לחסוך הרבה יותר כסף ממה שאתם חושבים!)

 

בתי מלון

מיד אחרי שלב הטיסה מגיע מרכיב לא פחות משמעותי בעוגת התקציב המשפחתית – הלינה. גם כאן, כדאי להיעזר באתרי השוואת מלונות, לשקול הזמנה של דירת Aibnb ואפילו לנסות אפליקציות של "הדקה ה90" המציעות חדרי לינה במחירים זולים.

כמה טיפים להזמנת לינה:

 

  • מיטות – וודאו תמיד שבחדר יש מספיק מיטות לכולם, כי אתם לא רוצים להתחיל מריבה בחדר על מי ישן איפה.
  • מלון או שניים – אם מדובר על טיול "כוכב" או על טיול עירוני, השתדלו להסתפק במלון אחד. המעבר הזה בין מלונות הוא טרטור, בעיקר כשמדובר על טיול משפחתי.
  • נגישות – אם אתם מטיילים עם תינוק ועגלה, וודאו שהמלון נגיש ומוכן לכך.

אטרקציות

 

וכמובן, האטרקציות. האטרקציות בערים עשויות להיות יקרות – אבל הטיפים הבאים יעזרו לכם לחסוך קצת כסף:

  • טוב לדעת שבערים מרכזיות רבות תמצאו כניסות חינם למוזיאונים, גני חיות ואטרקציות נוספות במהלך ימים מסוימים בשבוע. כדאי לבדוק אלו ימים אלו ולהתנהל בהתאם.
  • כרטיס הנחות לאטרקציות – בערים מרכזיות תוכלו למצוא כרטיס מיוחד, הכולל כניסה לכל האטרקציות המרכזיות בעיר בהנחות גדולות.
  • אטרקציות זולות – בכל מקום תמצאו אטרקציות שהן זולות יותר, כמו פיקניקים בפארק, ביקור בחנויות צעצועים (אטרקציה בפני עצמה), ואפילו הופעות חינמיות שאפשר למצוא ברחבי העיר. שווה לבדוק מה קורה בתאריכים בהם אתם נמצאים.