חישוב שבועות ההריון

הריון הוא מחוויות החיים האלה, שכשהן קורות אנחנו עמוק עמוק שם, בעיקר בפעם הראשונה. נכנסות לכל אפליקציה אפשרית כדי לדעת אם היום העובר בגודל זית או תות, זוכרות בדיוק את השבוע פלוס היום, מה אסור לאכול ולמה ואת תאריך הוסת האחרונה (לפעמים גם את יום הביוץ. והשעה. ומה לבשנו). 

בהריון הבא – הכל פשוט נמחק. ומתחילות מההתחלה – אז רגע, איזה חודש זה שבוע 13? צריך לקבוע תור לחלבון עוברי או רק להגיע? אפשר לשתות עוד אספרסו אחד? ונבטים – זה בסדר לאכול?
ואז שוב – מחדש – צריך לחפש את המידע ואת העזרים המתאימים באפליקציות ובאתרים השונים. כשהכי קלאסי הוא מחשבון הריון. כולנו נמצא עצמנו ברמה יומית מחפשות אחד כזה, כדי לדעת באיזה שבוע אנחנו, להבין אילו בדיקות אנחנו עוד צריכות לעשות ולקבל פרופורציות – שהתחושות והחששות שלנו הן בגבול

הנורמלי.

הבעיה? אנחנו נתקלות במידע שלעיתים הוא לא אמין, ולפעמים פשוט מוגש בצורה לא הכי רגישה ונעימה. כמו למשל, אפליקציות לליווי הריון שמזהירות אותנו בל נעבור את האקסטרה 300 קלוריות היומיות שמותרות לנו (כי חייבים קצת למשטר גם בהריון), קבוצות פייסבוק שמחליפות מידע לא אמין ומסוכן ומעודדות לוותר על חיסונים, או סתם כתבות שקצת מגחכות על "הליכת הפינגווין" של הריוניות ומצבי הרוח שלהן (הכי בדיחות עבשות של סטנדאפיסטים מהניינטיז). 

כהריוניות עצבניות אנחנו חייבות לשאת את זה? Hell no!

תקופת ההריון היא לא רק תקופה מבלבלת, זו תקופה רגישה שחלקנו חוות בה הרבה חששות ופחדים. לכן, לפעמים אנחנו צריכות שהמידע יגיע אלינו מנשים כמונו, שמבינות מה אנחנו עוברות ויודעות לתת את המידע הרפואי האמין, אבל בלי לוותר על רגישות וההבנה לעומק של החוויה. 

מחשבון ההריון של אמהות בסטייל הוא כזה. הוא נולד במקביל להריונות של צוות הנשים שכתבו אותו, שהכניסו בו את כל המידע שהן עצמן חיפשו תוך כדי ההריון. הוא נכתב על ידי נשים שנמצאו עמוק בתוך החוויה, עבורכן, נשים שעוברות את אותו הדבר.
אז מה אנחנו יכולות למצוא בו? מחשבון הריון קלאסי שבאמצעותו נוכל לדעת באיזה שבוע, חודש ושליש של ההריון אנחנו נמצאות בו לפי תאריך וסת אחרונה. אחרי שנגלה באיזה שבוע אנחנו, נוכל למצוא מידע מורחב על מה יעבור עלינו (ועל העובר) באותו שבוע. המידע מועבר אלינו כמו מפי חברה טובה שעברה בדיוק, אבל בדיוק מה שאנחנו עוברות עם הפניות למידע אמין נוסף על הבדיקות השונות, על תזונה, על הזכויות שלנו בהריון, על בגדי הריון ועל כל מה שמי שהייתה בנעלינו מאמינה שנתעניין בו. מלבד הכתבות השונות אפשר להאזין גם לפרקים בפודאקסט של ׳אמהות בסטייל׳, פרקים העוסקים בהריון ולידה, וגם בהם תשובות לשאלות שצצות לכל אחת מאיתנו.
לאמהות בסטייל יש גם קהילה שמהווה מרחב בטוח עבור נשים להתייעץ, לספר על חוויותיהן האישיות ולקבל חיזוקים מנשים אחרות. זה לא girl power, זה women power. נשים שהיו שם יכולות לגעת בנקודות הקטנות שלא תמיד מקבלות התייחסות במקומות אחרים כמו מתי לקבוע את התור לבדיקה, מה באמת יצפה לנו שם ואילו טיפים הכי יהיו מועילים עבורנו, מבעלות ניסיון. צריך הרי שבט בשביל לתמוך בנשים בהריון וכדי לגדל ילדים, לא?
אז כמו שאמרנו, תקופת ההריון היא תקופה מבלבלת ומלאת חששות, ואנחנו הכי נרצה שיחזיקו לנו שם את היד, בקטנה. אפילו וירטואלית. מוזמנות להצטרף לקהילה המיוחדת שלנו