המדריך ליישור שיניים שקוף

רבים סובלים משיניים עקומות ונבוכים לפתוח את הפה ובעיקר לחייך. שיניים עקומות יכולות להיות תוצר של נסיבות שונות מפגיעה פיזית בשיניים דרך דלקות חניכיים שגרו לצמיחה אסימטרית של השיניים ועד אובדן שיניים שהוביל למרווחים בפה ולצמיחה לא טבעית של השיניים הסמוכות. הבשורות הטובות הן שלא צריך להסתובב עם פה בעל שיניים עקומות וגם בגיל מבוגר אפשר לבצע טיפול אורתודנטי ליישור השיניים.
חשוב להבין שהבעיה אינה רק בעיה אסתטית הנראית לעין אלא גם בעיה תפקודית שעשויה לגרום בהמשך לעיכובים בתהליכים שקשורים לשיקום הפה. למשל, שיניים עקומות עשויות לגרום לבעיות לעיסה ובליעה ואף להשפיע על דיקציה – ביטוי תקין של צלילים מסוימים וכן לכאבי ראש. כמובן שמעבר לכך כולנו רוצים לחייך עם שיניים יפות בפרופורציות הנכונות. 

חוצים את הגשר – עוברים לפלטה שקופה


אם בעבר היה נהוג להשתמש בגשר כאמצעי היחיד לביצוע פרוצדורה אורתודנטית, כיום ניתן לבצע זאת באמצעות יישור שיניים שקוף. הגשר עצמו הציק לרבים הן בנוכחותו המאסיבית והדומיננטית בפה והן במראה שלו שרבים סברו שהוא מכער ונאלצו להסתובב עמו זמן רב והוא אף פגע בביטחון ובדימוי העצמי שלהם, לעיתים יותר מהשיניים העקומות עצמן.
היום הטכנולוגיה באה לעזרת האורתודנטים ורופאי השיניים בדמותן של פלטות שקופות במראה מינימליסטי שאינו נראה ומשתלב בהרמוניה עם הפה והתוצאות? מרשימות ביותר. אמצעי היישור הנ"ל נקרא אינויזליין והוא למעשה מערכת שהומצאה כבר בשנת 1997 ומאז עברה פיתוחים שהקנו לה עמידות ואסתטיקה רבה. המערכת המתקדמת כמעט ואינה נראית לעין המתבוננת ובנוסף לכך, היא נשלפת בכל עת. כמו למשל, כאשר רוצים לצחצח שיניים או לאכול בנוחות או במהלך אימון ספורטיבי. היא צריכה להיות בפה כ-22 שעות ביממה ואפשר להיות בלעדיה כשעתיים ביום, הרבה מאוד זמן לאכול, להשתמש בחוט דנטאלי או כל פעולה אחרת שמצריכה את הסרת הפלטה. 

מזיזים את השיניים עד התוצאה המבוקשת


יצירת הפלטה ליישור השיניים ללא גשר מבוססת על תהליך של הדמיה תלת ממדית. פה המטופל מצולם כך שמתקבל המראה של השיניים לפני הטיפול ומבצעים עבורו תכנון של הפלטה כך שהיא תתאים בדיוק לאנטומיה האינדיווידואלית של הפציינט. מערכת היישור עצמה נוחה ואינה מכבידה, לא משפשפת את רקמות הפה וכמעט ואינה מורגשת ובהחלט אפשר לחיות אתה בשלום עד שהטיפול מסתיים. הטיפול עצמו הדרגתי, כי רופא השיניים המטפל בונה את התהליך שכל פעם בודקים את התוצאות עד השגת התוצאה השלמה והטובה ביותר. בכל מקרה, התוצאות נראות לעין תוך זמן קצר יחסית. מה שקורה בפועל הוא שהמערכת מותאמת במיוחד להזזה איטית של השיניים. דהיינו – כל תזוזה קטנה מקרבת לגרסה הבאה תוך שימת דגש על דיוק מקסימלי והכל בעדינות רבה. יתרונות נוספים הם שהמערכת מתאימה לטיפול בשיניים במצב קשה בין אם מדובר בשיניים צפופות במיוחד או בעלות מנשך הפוך או מנשך פתוח, כל אלו מצבים שעשויים להחמיר עם הזמן ולא בהכרח יש דרך אחרת לטפל בהם או להגיע לתוצאה דומה. המערכת גם מזיזה את השיניים ואפילו בעת הצורך מסובבת אותן. 

כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם בטיפול, לאחר אבחון מקצועי של רופא השיניים וכשנקבע שהשיניים במצב הנכון להתחיל פרוצדורה של יישור. אפשר כמובן להשלים את מראה השניים הישרות והאטרקטיביות גם בטיפול הלבנה או ציפוי וכל מה שנדרש כדי שבאמת תתחילו לחייך בכיף. פנו רק לרופאי שיניים שיודעים כיצד לטפל בשיניים עם המערכת משלב ההדמיה ועד ההרכבה בתהליך שמתחיל אולי באופן דיגיטלי אבל הופך למציאות.