איך להכין את הבית לכלב

למשפחה עם ילדים רצוי לאמץ גור ולא כלב בוגר

מצד אחד אתם אומרים לעצמכם שהבאת כלב בוגר, תחסוך לכם לא מעט בלגן שקשור לטיפול ואילוף הגור. מצד שני, כאשר מביאים כלב שהוא גור, הרבה יותר קל להרגיל אותו למשפחה, ישנם גזעי כלבים שפחות מתחברים לילדים וישנם יותר. אבל כאשר הכלב נולד למציאות שכבר יש בה ילדים, הוא יסתדר איתם הרבה יותר טוב, לכן רצוי להעדיף גור.

כלוב אילוף

גורים הם סקרנים ושובבים מטבעם. אם לא תגבילו אותם, הם יפרקו לכם את הבית לחתיכות. ישנם מקרים בהם גורים גדולים חפרו חורים בקירות ולא רק הרסו רהיטים. בכל אופן,  במידה ואף אחד לא נמצא בבית בשעות הבוקר, חשוב להקפיד שהגור יהיה מאחורי כלוב אילוף. 

בתוך הכלוב יש לתת לו  סוגים שונים של חומרים כדי שהוא יוכל לחקור דרך השיניים שלו. כמו תינוקות, כך גם גורים חשים ומכירים את העולם דרך הפה. הכניסו ענף של עץ, כפכף או נעל משומשת, חתיכה עבה של קרטון, בובת בד, צינור פלסטיק ועוד חומרים שהוא יוכל לפרק. אם תמיד יש מישהו בבית, לא חייבים להשתמש בכלוב אילוף כל עוד משגיחים עליו. אם תקפידו לתת לו חומרים לנשיכה, הוא יפרק אותם במקום את רגלי השולחן ואת הספה. 

מקום לעשות בו צרכים

תכינו את עצמכם מראש שבחצי שנה עד שנה לחיי הכלב הוא יעשה צרכים בבית. עד הגיל הזה הוא לא ממש יכול להתאפק. זה לא נעים שיש קקי ופיפי ברחבי הבית, אבל גם במקרה הזה הכלוב יעזור לכם להגביל זאת. יש למקם נייר עיתון כל שהוא יוכל לעשות בו את צרכיו. לא משתמשים בכלוב? פזרו עיתונים ברחבי הבית. בכל פעם שאתם רואים את הגור מרים רגל, קחו אותו לעשות את הצרכים על העיתון. לאט, לאט הוא יתרגל לעשות זאת על העיתון. במהלך הזמן, רצוי להעלים את העיתונים, כל שיישאר רק אחד ביציאה מהדירה, כך יהיה לכם קל יותר להרגיל אותו לעשות צרכים בחוץ.

מקום לישון בו

את בעלי הכלבים אפשר לחלק ל 2; אלה שאוהבים שהכלב ישן איתם במיטה ואלא שלא סובלים את זה. לא משנה לאיזה צד אתם שייכים, חשוב שלכלב יהיה גם מקום משלו, נוח נעים ומרופד. ישנם בעלי כלבים שלא מאשרים להם לעלות על ספות ומיטות, וזה בסדר כי זה יותר הגייני, מצד שני, הם לא דואגים להם למיטת כלבים משלהם וכך קורה מצב שהכלב ישן על רצפה קשה ונוצרים לו סימנים על הרגליים. תדאגו לכלב שלכם למקום נוח, זה יהיה גם מקום בטוח בשבילו.

עוד כמה דברים שכדאי לרכוש

  • עצמות לעיסה –  לצד טעימות שנגמרות עוד לפני שהתחילו כדאי לרכוש גם דחוסות.
  • צעצועים –  רצוי גם כמה מצפצפים על מנת שיעסיק את עצמו כשאין אף אחד בבית.
  • שמפו – רצוי לקלח פעם בחודש. גור אפשר לקלח בכיור.

מסרק –  עם כלב גדול מגיעה הרבה פרווה. כדי למזער את הנזק בקיץ, רצוי לסרק אותו כשהוא מתחיל להנשיר לפחות כל יומיים. יש כלבים עם פרווה יפה שדורשים סירוק והברשה יומיומית על מנת למנוע קשרים.