שנה חדשה בפתח וזה הזמן לרענן את ארון המצעים

סוד הקסם של הבד

לבדים מיהם עשויים המצעים השפעה רבה על טיב השינה והשגת התחושה הנעימה. בישראל חשוב מאוד לבחור בדים שיתאימו לתנאי מזג האוויר של חום ולחות וישמרו על תוחלת חיים ארוכה. אחד מהבדים המשובחים והמועדפים הוא הפשתן המצטיין בתכונות חיוביות רבות. אחת התכונות הבולטות שלו היא היכולת הטבעית לווסת טמפרטורה בשל המארג הייחודי של הבד המפחית לחות ומאפשר זרימת אוויר מוגברת ונחשב בד נושם. תכונה זו מבטיחה שבקיץ הבד יהיה אוורירי וקליל ובחורף ישמור על חמימות מלטפת. הפשתן נחשב גם לבד בעל עמידות יוצאת מן הכלל כולל דחיית אבק וכן נחשב לחומר אנטי בקטריאלי. פשוט מאוד לטפל במצעי הפשתן בין אם בכביסה ביד או בתוכנית עדינה במכונה והחומר אף נחשב ידידותי לסביבה כי הוא חומר טבעי. זכרו שהמצעים נועדו לתת מגע נעים אך גם להגן על הכרית, המזרן והשמיכה ולכן, חשוב להשקיע בבחירת מצעים איכותיים. 

טוטאלוק הוא שם המשחק

בתכנון מלתחת מצעים חשוב לקחת בחשבון שיהיו פריטי טקסטיל איכותיים הן סדין, ציפה, ציפית כאשר מומלץ שיהיו מספר סטים כדי שכשסט אחד בכביסה יש סט אחר להשתמש בו ואם כבר רכשתם מצעים איכותיים כדאי לרכוש לכל מיטה בבית, כדי שכולם ייהנו ממצעים משובחים. הבחירה העיצובית היא דילמה נוספת המעסיקה את מי שמחדשים את ארון המצעים – האם ללכת על אופנתי ועכשווי או על קלאסי או זמני. לרוב אם תבחרו גוונים בהירים אלה ישרו אווירה של רוגע בחלל וכן יעמדו במבחן הזמן. ניתן גם לבחור גוונים כהים יותר כמו אפור, ששומר על אלגנטיות ויוקרה. אפשר תמיד לשלב בין סדין בסיס בגוון אחיד ולהוסיף טוויסט עיצובי עדכני בדמות כריות או אלמנטים שונים שמביאים את הטרנדים למיטה. לרוב ההעדפה תהיה קווים ישרים סימטריים בצביון נקי מינימליסטי.

מידות בהתאמה אישית

חשוב מאוד לבדוק מהן המידות של המצעים בעת תהליך הרכישה, כדי שהסדין אכן יתלבש על המיטה והציפית תתאים לשמיכה. בדקו אם המצעים אכן מתאימים למיטה שלכם, למשל, מיטת קינג סייז. כנ"ל לגבי גודל הכריות אם מדובר בכריות בגודל לא סטנדרטי. בנוסף, אפשר לקשט את המיטה במספר כריות בגדלים שונים עם מצעים תואמים לריפוד המיטה ויצירת גב מיטה נוח במיוחד ומעטפת מפנקת להפליא. 

סידור המצעים בארון

חשוב לשמור על המצעים היטב תוך הקפדה על הוראות הכביסה והייבוש. לאחר מכן, קפלו את המצעים כך שלא יתקמטו והניחו בארון לאחר שבוצע קיפול מדויק על גבי משטח ישר כאשר כדאי לקפל את הסדין בצורה אנכית ללא יצירת כיסים וקמטים. אפשר לשמור על ריח נעים של המצעים באמצעות מבשמי אוויר למיניהם. אפשר לסדר בארון לפי סטים או להקצות מדפים ייעודיים לסדינים, ציפות וציפיות וכך לשלוף כל פעם בקלות את הפריט המבוקש בעת סידור המיטה. 

במצעים לבית לא מתפשרים על איכות. חשוב לבחור חומר יוקרתי כמו פשתן, להשקיע בעיצוב על זמני ובפריטי טקסטיל שילוו אתכם למשך שנים רבות. מצעים כאלו ניתן למצוא באתר מאירה סיטון >>