השכרת דירה בחיפה – 5 פתרונות לבעיות קטנות

הכנה מראש

לפני שאתם שוכרים את הדירה בצעו בדיקה מקיפה של כל הליקויים, רשמו אותה ובקשו מבעל הדירה לטפל בהם. חשוב לתעד כל ליקוי קיים, כך שלא תחויבו עבורו בתום תקופת השכירות. אם בעל הדירה מבצע תיקונים ושיפוצים לפני המעבר, עברו שוב על הדירה בתום השיפוצים, תעדו ליקויים שתמצאו, ורשמו אותם בחוזה השכירות.

בעלי הדירה

כשוכרים, אתם מעדיפים בעלי דירה נוחים והוגנים. כדי לוודא שלא תסתבכו עם בעלי דירה קשים, בקשו את מספר הטלפון של השוכרים הקודמים, ושוחחו עימם על בעלי הדירה, ועל החיים בדירתם.עדיף לבדוק היטב, ולא להסתמך על רושם ראשוני בלבד. בעלי דירה קשים יעלו לכם באיכות חיים ובכסף.

חוזה השכירות

כדי שלא תמצאו את עצמכם במצבים לא נעימים בעתיד, חשוב להקפיד על כל מילה וסעיף בחוזה השכירות. אל תהססו לפנות לעורך דין מומחה, שיסקור את החוזה ויבטיח שהוא הוגן ושומר על האינטרסים שלכם.

תחבורה

בדקו את קווי האוטובוסים באזורכם, וודאו שיש לכם דרך נוחה להגיע למקום העבודה והלימודים שלכם ובחזרה, וכן שיש לכם קווי תחבורה למרכזי בילוי וקניות. אם אתם בעלי רכב, דאגו לתו חנייה עירוני, ובדקו מהם פתרונות החנייה הזמינים עבורכם.

שירותים נחוצים

כדי שבשעת הצורך תדעו לאן לפנות, הרכיבו רשימה של נותני שירותים נחוצים, ותלו אותה על המקרר, הרשימה צריכה לכלול:

  • שירתים רפואיים – מרפאת משפחה ומרפאה המספקת שירותי חירום כמו מרפאות טרם וביקור רופא. אם אתם סובלים מבעיה בריאותית ספציפית, צרפו לרשימה מרכזים ומרפאות רלוונטיים.
  • שירותי טייק אווי – צרו רשימה של שירותי טייק אווי מומלצים לשימוש בשעת הצורך. כדאי לכלול ברשימה לפחות מקום אחד המספק שירותים 24/7.
  • שירותי תיקונים – אתם צריכים שיהיה לכם מול העיניים על המקרר מספר טלפון של מנעולן בחיפה, חשמלאי בחיפה, ואינסטלאטור בחיפה. כך, במקרה של תקלנה הדורשת מענה דחוף, תדעו למי לפנות.

להשקיע בעצמכם

כשאתם גרים בדירה שכורה, אתם עלולים להיתקל בכל מיני תקלות, ולהזדקק לשירותים שונים, לפעמים באמצע הלילה, ולפעמים באמצע היום. לא משנה באיזו תקלה נתקלתם, ובאיזה יום ושעה היא ארעה, אתם זכאים למענה הטוב והמהיר ביותר לבעיה. בעזרת חמשת העצות שלעיל, תוכלו לדאוג לכך שחייכם בדירה השכורה בחיפה יהיו נעימים ומהנים, ושכל בעיה בה תיתקלו בדירה תקבל מענה מקצועי, מהיר והולם.  קחו את הזמן הנחוץ לאיסוף המידע הנחוץ, והרשו לעצמכם להשקיע בעצמכם. בעשותכם זאת, תפרגנו לעצמכם את הנוחות והביטחון המגיעים לכם בדירתכם השכורה.