חדרי שינה בעיצוב ביתי ואינטימי

זו גם הסיבה שהרבה פעמים, העיצוב של חדרי שינה, בוודאי כשמדובר בחדרים שאמורים לשרת זוגות, הורים, הרי שהאישה תיקח על עצמה את מלאכת העיצוב, בין אם זה בהיבט של התכנון, בין אם זה בהיבט של בחירת הריהוט, ופריטים אחרים שיכולים להשפיע כך או אחרת על העיצוב במקום.

עיצוב חדרי שינה עברו במהלך השנים לא מעט שינויים. למשל, בעבר היה נהוג לאכלס בתוך החדר ארונות בגדים, מיטות גדולות עם ראש מיטה ושידות, היה גם נהוג לשים טפטים, שטיחים וכדומה. עם השנים, בוודאי בחדרי שינה חדישים, חלק גדול מהדברים הנ"ל נעלמו.

בבתים רבים נהוג לבנות היום חדר ארונות, בין אם כחלק מחדר השינה ובין אם מחוצה לו, כך אפשר היה להיפטר מהארון הרגיל, במקום מערכת מיטה נהוג היום יותר להשתמש בקרש מיטה ועליו להניח מזרון, כך אפשר גם להזיז את המיטה בקלות רבה יותר וגם לבחור שידות חיצוניות שונות, וכן את הטפטים הישנים מחליפים תמונות וצבעים שונים על הקירות.

לפני שניתן מספר רעיונות לעיצוב ביתי, אינטימי, עיצוב נשי של חדרי שינה, חשוב לומר, כמו בכל מקרה בו מתכוונים לעצב חדר מסוים, אזי שיש לבחון את המשתנים שעומדים לרשותנו, בין אם זה גודל החדר, בין אם זה המבנה שלו, אילו פריטים ואמצעים מעוניינים שהוא יכיל וכמובן, כיצד העיצוב של החדר יכול להשתלב עם העיצוב הכללי של הבית.

רעיונות לעיצוב חדרי שינה בצורה אינטימית, ביתית

בשביל לעצב את חדר השינה באופן אינטימי, באופן שישרה אווירה נעימה, חמימה, יש להשתמש תחילה בצבעים מתאימים. לא לבחור בצבע לבן ניטראלי, קר, אלא לחפש צבעים חמים, למשל, כחול, ירוק, סגול, צבעים שיוצרים אווירה שונה ונעימה. רצוי כמובן שהצבעים יהיו בהירים בשביל לייצר תחושה אופטימית ולא תחושה מדכאת.

כמו כן, צריך להיעזר באמצעים שיכולים לספק תחושה חמימה ונעימה. למשל, אפשר להשתמש בוילונות גדולים על החלונות, בין אם מדובר בוילונות לבנים או וילונות אחרים, כאלה שיכולים להחשיך את החדר כשצריך וכן להוות אלמנט עיצובי בולט. כמו כן, אפשר להשתמש בשטיחים רכים ונעים, בין אם מדובר בשטיח בצבע אחיד או שטח עם דוגמא מסוימת.

על הקירות אפשר לתלות תמונות שונות, תמונות נוי קנבס או תמונות משפחתיות, אפשר כמובן גם לתלות ציורים שונים. מה שחשוב, להקפיד שיהיו אלה תמונות אמיתיות ולא תמונות שנהוג לתלות בבתי עסק, דברים שיוצרים תחושה ביתית ונעימה.