המדריך לבחירת תיק גב ללפטופ

בלימת זעזועים, או במילים אחרות: ריפוד איכותי

בניגוד לתיקי גב רגילים אחרים, תיקי גב ללפטופ חייבים להיות מעט מסיביים ומרופדים יותר, וזאת על מנת שיוכלו "לעטוף" את המחשב הנייד בנוחות ולשמור עליו מפני זעזועים שונים, כמו למשל נפילה של התיק, חבטה בו, התנגשות עם אדם אחר ועוד. בעת חיפוש אחר תיק גב למחשב נייד עם ריפוד איכותי, חשוב מאוד לשים לב שלא מדובר רק בריפוד עבה במיוחד, אלא גם כזה שהוא עמיד וגמיש יותר, כך שהוא יוכל "להתאושש" בקלות ממצבים של הפעלת לחץ מסיבי על התיק. באופן זה, נוכל לוודא שהתיק יחזיק מעמד במשך זמן רב ולאורך שנים.

מקום ייעודי ללפטופ

במרבית סוגי תיקי הגב ללפטופ, קיים מקום ייעודי בו ניתן "לאחסן" את המחשב הנייד. בדרך כלל, מקום זה ייראה כמו מעין "כיס" מרופד בתוך התיק עצמו, המתאים בגודלו לגודל של לפטופ סטנדרטי. בעת רכישת תיק כזה, חשוב לשים לב לכמה פרמטרים עיקריים: ראשית, חשוב לוודא שגודל הכיס מותאם לגודל המחשב הנייד שלכם. בשל העובדה שרוב התיקים הללו מתאימים למידות סטנדרטיות של לפטופ, ייתכן כי הם פחות יתאימו עבור מחשבים ניידים גדולים מהסטנדרט הרגיל. שנית, רצוי לוודא שהכיס מאפשר הכנסה ושליפה נוחה של הלפטופ ממנו. שלישית, חשוב לשים לב לכיס עצמו ולמידת הריפוד הקיימת בו. מטבע הדברים, ככל שהכיס יהיה מרופד ומסיבי יותר, כך הוא גם ישמור על הלפטופ בצורה טובה יותר.

דחיית מים ולחות

פרמטר נוסף וקריטי שיש לתת עליו את הדעת בעת רכישת תיקי גב ללפטופ, הוא דחיית מים. בשל העובדה שאנחנו מסתובבים עם תיק הגב בכל עונות השנה, לרבות עונת החורף, דחיית מים היא עניין שאין להתפשר עליו בבחירת תיקי גב ללפטופ. בטרם הרכישה, חשוב מאוד לברר מאיזה בד עשוי התיק, ולוודא שהוא אכן מסוגל לדחות מים, או לכל הפחות, לעצור אותם ואת הלחות מלחלחל לתוך התיק. עניין זה יבטיח כי נוכל לשמור הן על הלפטופ והן על תיק הגב למשך שנים רבות, במגוון של מצבי מזג אוויר שונים.