איך לבחור נכון בגד ים מחמיא במיוחד?

נשים – הגזרה שמעצבת גוף מרשים

הפרמטר העיקרי לבחירת בגד ים לאישה הוא הגזרה. המגוון רחב, וכדאי לנצל עובדה זו כדי למצוא בגד ים שמעצב את הגוף באופן מרשים במיוחד.

כך למשל כשמבנה הגוף הוא ישר יחסית וללא מותניים מובהקות, בגד ים בצורת גיטרה – גזרה שמוכרת גם בשם מונוקיני – מעניק את הקימורים הרצויים. הדפס מעניין בחלק של המותניים תורם עוד יותר לאשליית הקימורים.

לנשים עם מבנה אגסי, כלומר ירכיים רחבות יותר מהכתפיים, כדאי לבחור בגד ים עם כתפיות והדפס באזור הכתפיים. דגש נוסף הוא מיקומו של מפתח הרגל של בגד הים – בחלק הרחב ביותר בירכיים ולא אחריו.

למבנה גוף עגול, כזה שנראה כמו האות "O", יחמיא בגד ים שלם עם חיתוכים לאורכו (הקווים האנכיים מייצרים חיטוב). המחשוף המתאים הוא V כדי לשבור את המראה המעוגל, הגובה של מפתח הרגל צריך להיות יחסית נמוך והגוונים המתאימים ביותר הם שחור וירוק עמוק.  

גברים – הבחירה הקלאסית שמתאימה לכולם

גם לגברים יש כמה וכמה אפשרויות. אופציה אחת היא הספידו שמזוהה עם שחיינים (וגם מתאים בעיקר למי שיש לו גוף של שחיין). עוד אופציה שמיועדת לגברים נועזים שאוהבים למשוך המון מבטים היא מכנסונים קצרים במיוחד ואפילו צמודים במידה רבה. מהצד השני ישנם מכנסי הגלישה הארוכים שמתאימים לבחורים צעירים וגבוהים במיוחד – ויש גם את הגזרה הקלאסית: מכנסיים שמסתיימים מעל לברך.

בקטגוריה הזו ישנם שלל בגדי ים לגברים: ישנה בחירה בין עיצוב חלק לגמרי לבין מכנסיים עם הדפס – האפשרויות הנכונות הן צורות גיאומטריות שונות, ואם אתם לא חוששים להיראות קצת ילדותיים, גם ציורים של בעלי חיים או פירות יכולים להתאים. עוד בחירה היא לגבי הגוונים הדומיננטיים – הטרנד הבולט בשנים האחרונות הוא הצבעים עזי המבצע ממשפחת הכתומים והאדומים. אם אתם חוששים להתבלט יתר על המידה תוכלו למצוא בגד ים שמשלב מספר גוונים שחלקם בוהק וחלקם סולידי. המלצה נוספת היא להעדיף בגדי ים של מותגים מובילים כמו נייקי או אדידס, בעיקר בזכות בקרת האיכות הגבוהה בחברות האלה שמבטיחה מקסימום הנאה מהמכנסיים למשך זמן רב.