בחירה של ארונות לחדרים בדירות קטנות

האם כדאי לקנות ארונות לחדרים בכל הבית?

נוח מאוד להתגורר בבית שבו קיים ארון בכל אחד מחדרי השינה. היעילות שבאחסון הבגדים והאביזרים של כל אחד מדיירי הבית באורן נפרד היא רבה, אך כאשר החדר קטנטן עולה השאלה "האם אכן צריך כאן ארון?". משפחות מסוימות עשויות לוותר על רכישת ארון, בכדי שיהיה מקום לריהוט חשוב נוסף כמו מיטה או שולחן כתיבה. התקנת ארונות הזזה יכולה להועיל מאוד במקרים בהם אין מקום לארון עם דלתות שנפתחות החוצה, בשל הצורך לשלב רהיטים אחרים – ולעיתים רכישתם מאפשרת את עיצוב החדר בצורה האופטימלית.

כיצד ארונות עם דלתות הזזה תופסים שטח מינימלי?

ארון בגדים שהדלתות שלו נפתחות כלפי חוץ, למעשה תופס הרבה יותר מאשר את השטח שלו עצמו. יש צורך בשטח פנוי בחזית הארון, בכדי לאפשר לדלתות להיפתח כמו שצריך וכן לאפשר לאדם לעמוד מול הארון בנוחות מספקת, בכדי לבחור לעצמו בגדים. ארון הזזה שונה בתכלית בהיבט הזה, כיוון שהדלתות שלו נפתחות ימינה ושמאלה, משמע הוא תופס אך ורק את שטחו שלו. בחדרים שבהם יש צורך להציב מיטה וארון צמודים יחסית, מוטב להתקין ארון עם דלתות הזזה ובכך לאפשר את השימוש במקום האחסון הזה בצורה הנוחה ביותר, במקביל לכך שמבחינה ויזואלית החדר ייראה הרבה יותר מרווח ופחות עמוס. בחירה של ארון בצבע שקרוב לזה של הקיר, תאפשר היטמעות של הארון ברקע ובצורה כזו החדר ייראה עוד פחות צפוף. 

על תכנון חכם של ארונות משותפים

אם בכל זאת אתם מחליטים שלא להציב ארון בכל חדר וחדר, אלא להקים חדר ארונות שבו יאופסנו הפריטים של כל בני הבית, גם במקרה הזה מוטב לנצל את החלל בצורה המיטבית ולהתקין ארונות הזזה. חשוב להשאיר מקום לעמידה נוחה בכל חלקי החדר, בכדי שניתן יהיה להגיע בקלות לבגדים של כל הדיירים. חלוקת החלל הפנימית יכולה להשתנות, בהתאם לגילאים של הדיירים – למשל התקנת עמוד תלייה פנימי למעילים בשני גבהים שונים, האחד למבוגרים והאחר לילדים. תכנון נבון של חדר ארונות עם דלתות הזזה, הן מבפנים והן מבחוץ, תקל עד מאוד על השימוש בחדר ותאפשר נוחות מרבית בתכנון העיצוב ובחירת הריהוט עבור חדרי השינה.