פיטורין בגיל מבוגר – מה עושים עכשיו

ישנן סיבות שונות ונסיבות מצערות, היכולות להביא לכך שאדם בגיל מבוגר יחסית מקבל מכתב פיטורין. צמצומים בחברה, סגירת מפעל ולפעמים גם ירידה משמעותית בתפקוד – כל אלו עלולים להיות גורמים לכך שעובד וותיק עלול למצוא את עצמו מחוץ לשוק העבודה, כך לפתע פתאום. על אף העובדה שפיטורין מהווים זכות לגיטימית של ההנהלה כלפי עובדיה, עדיין חשוב שהעובדים המפוטרים יבינו לעומק מהי המשמעות של הפיטורין וההשפעה שלהם על חייהם האישיים. כאשר במידה ומדובר באדם מבוגר שאיננו בקיא בנושא זה ועלול לוותר על כספים רבים – מוטב שיקבל סיוע מקצועי של עורך דין דיני עבודה אשר יפעל עבור האינטרסים שלו.

על הקושי העיקרי של מבוגרים להשתלב בעבודה חדשה

אין ספק שמציאת עבודה חדשה, בכל גיל, זו משימה ו"עבודה" בפני עצמה. עבור בני חמישים שעבדו במשך למעלה מעשור באותו המקום, המשימה קשה פי כמה ובפרט אם הם לא צמחו מקצועית במקום העבודה ולא רכשו כישורים ויכולות חדשות במהלך השנים. המצב הזה מותיר אותם ללא היצע ייחודי אל מול המתמודדים האחרים על המשרות הפתוחות בשוק, אשר לרוב גם צעירים מהם משמעותית, ללא משפחות ונטולי לחצים באופן יחסי ומוכנים להסתפק בשכר נמוך. כאשר אדם נשאר ללא משכורת קבועה ובמידה וצבר וותק של שנים באותו הארגון, חשוב שיקבל סיוע מקצועי למיצוי הזכויות שלו כמפוטר – לרבות פיצויי פיטורין הולמים ופדיון ימי חופשה שלא נוצלו. הבקיאות בדיני העבודה, אותה יכול לספק עורך דין המתמחה בתחום, יכולה להביא לרווחה כלכלית לפחות לתקופה הראשונית ולמנוע "נפילה" אל בור כלכלי מייד עם הפיטורין.

החלטתם להישאר בבית למספר חודשים? כך תספקו לעצמכם הכנסה קבועה

פדיון ימי חופשה וקבלת פיצויי פיטורין הם המשענת שעליה יכולים עובדים המפוטרים בגיל מבוגר, להישען עליה לשבועות הראשונים שלאחר סיום ההעסקה. היוועצות בפרקליט לדיני עבודה יכולה לפתוח אופציות נוספות להשגת כספים, למשל הגשת בקשה להחזרי מס או בחינה מדוקדקת של השכר ששולם לעובד המפוטר, כזו הדורשת מחקר שלעובד עצמו יהיה קשה לעשות. ייתכן שפעולות אלו "יוציאו" עוד אלפי שקלים עבור המפוטר, שיוכל לנוח בביתו לקראת השלב הבא בחייו, שהוא השתלבות מחודשת בשוק העבודה.