מהן הזכויות של עובדים קטינים במקום העבודה?

מאיזה גיל ניתן להתחיל לעבוד לפי החוק?

החוק בישראל הנקרא "חוק עבודת הנוער" קובע, כי קטינים יכולים לעבוד החל מגיל 15, כאשר שכר המינימום לעבודתם עשוי להשתנות לפי החלטות ממשלה והוא מותאם לנכון לאותה השנה – כרגע שכר המינימום לגילאי 15 הוא 21.45 שקלים לשעה. השכר הזה הוא חלק מתוך זכויות העובד המגיעות לקטינים והוא עולה בכל שנת גיל, עד שבגיל 18 ואילך השכר המינימלי מותאם לזה של מבוגרים. העבודות הנפוצות בגילאים הללו הן פשוטות למדי ואינן מצריכות השכלה כלשהיא, כאשר הרוב המכריע של בני הנוער אינם עובדים באופן קבוע לאורך כל השנה, אלא בעיקר בחופשות בדגש על החופש הגדול. 

מהן הזכויות של עובדים מתחת לגיל 18?

מלבד הזכות להרוויח שכר מינימלי מוגדר לפי גיל, זכותם של בני הנוער לעבוד מספר שעות מסוימות ולא למעלה מכך. קיים הרבה מאוד ניצול בשוק העבודה, בפרט כאשר מדובר בכוח עבודה "זול" כמו בני נוער, שנותנים תפוקה נהדרת אבל "עולים" מעט מאוד למעסיק. מנהל יכול לשכור את שירותיהם של כמה בני נוער בעלות שעתית נמוכה, תוך שהוא מעבידם במשך שעות ארוכות ובכך חוסך לעצמו לא מעט כסף על שעות נוספות או על עובדים מבוגרים ו"יקרים" יותר. בני הנוער שעובדים אצלו, הופכים למעין שבויים אשר רומסים את זכויותיהם והם צעירים ותמימים מדי בכדי להתקומם.

מה עושים כאשר הילד הקטין נתקל בבעיה מול מנהליו?

כאשר אתם מגלים שילדכם עובד שעות ארוכות שלא כחוק, או שמשולם לו שכר שאינו תואם את המינימום לפחות, זהו השלב לעשות מעשה. גם ילדים צעירים בני עשרה אשר מבינים היטב שהם מנוצלים, לעיתים יעדיפו שלא לדווח על כך או להעלים עין, בכדי שלא לאבד את המשרה שלהם, זוטרה ככל שתהיה, בשל העובדה שזו הדרך היחידה שלהם להרוויח בעצמם כסף. התערבות של הורה היא קריטית והיא יכולה להיות ישירה מול המנהל או משולבת, כאשר במקרים מסוימים כדאי יהיה לדווח על ההתנהלות הקלוקלת למשטרה. עורך דין לדיני עבודה יוכל לסייע במתן ליווי משפטי מקצועי, לצורך ניהול נבון של ההליך מול המנהל ומתוך רצון לפעול ברגישות יחד עם הקטין עצמו.