קונה רכבים לפירוק- כך תפטרי מהרכב שלך!

מה תעשו עם הרכב הישן שלכם?

בפני מוכרי הרכבים הישנים עומדות מספר אופציות הרווחות בשוק מכירת הרכב. הראשונה, היא הדרך הסטנדרטית המוכרת לכולם, שהיא להעמיד את הרכב במודעות המכירה למיניהן בפייסבוק או באינדקסים ואתרי מכירה ולחכות שהקונים הפוטנציאליים יצלצלו ויגיעו לבדוק את הרכב. הבעיה היא שתהליך זה עשוי להתיש ולהפוך במהרה למייגע מאוד, כאשר באופן טבעי לא הרבה קופצים על ההזדמנות לרכישת רכב שכבר חלף זמנו ואלה שמגיעים עשויים לנהל מו"מ קשוח על המחיר, שלא לדבר על הזמן בסינון השיחות והקונים, להראות את הרכב לכל אחד מהם ולשוחח על המחיר.
האופציה הנפוצה השנייה היא לבצע טרייד אין ולמעשה, לפנות לחברות רכב או השכרה על מנת לקבל הנחה תמורת הרכב שלכם ברכישת רכב חלופי, חדש יותר. עסקה זו לא תמיד משתלמת כאשר המחיר שיינתן לכם על הרכב הוא לא בהכרח המחיר הטוב ביותר וגם לא בהכרח תרצו כעת לקנות רכב חדש או רכב מאותה חברה בעלות גבוהה יותר באופן משמעותי מהשווי של הרכב הישן אשר בידיכם.

פירוק הרכב – שני הצדדים יוצאים מורווחים

אלטרנטיבה אחרת שכבר רבים גילו ובוחרים בה היא מציאת קונה רכבים לפירוק. בעבר היתה נהוגה במדינת ישראל תוכנית גריטה אשר אפשרה למי שעמד בתנאים שנקבעו מראש לקבל תמורה בעד מסירת הרכב הישן שלו לצרכי פירוק – תגמול מהמדינה על כך שעל הכביש יהיו פחות רכבים מזהמים ומסכני חיים. תוכנית זו נכון לכתיבת שורות אלה שינתה את פניה וכיום רלבנטית רק לבעלי רכבים מסחריים מסוג מסוים ולכן, רבים פונים למגרשי פירוק עצמאיים ופרטיים העוסקים ברכישת מכוניות ישנות. מגרשים אלה למעשה מציעים למוכרי הרכבים הישנים – "מסרו לנו את הרכב ואנחנו נתגמל אתכם בהתאם". פירוק הרכב הוא תהליך חיוני הן במחזור חומרי גלם והן במכונאות. מגרשי הרכב משתמשים בחלקי החילוף הנחוצים והמתפקדים מרכבים ישנים לטובת הרכבתם והטמעתם ברכבים אחרים, כך שאם נדמה את התהליך להשתלת איברים אנושית, מדובר בחלקים מתוך הרכב הישן שלכם שמצילים חיים של רכבים אחרים ומאפשרים להם להמשיך לנסוע. הברזל מהרכב אף הוא עובר להמשך שימוש בתעשיית הברזל, כך שהרכב שלכם, על אף שהוא כבר לא שימושי, ממשיך לחיות במובנים מסוימים ורק משנה את ייעודו.
קונה רכבים לפירוק מציע תגמול נאה בעד הרכב ואומנם לא קיים עדיין מחירון מסודר בתחום, אבל תוכלו לקבל הצעת מחיר על פי סוג הרכב, דגם, שנת ייצור ומצב הרכב וכן ליהנות ממגוון אופציות לתשלום – מזומן, העברה בנקאית, צ'ק או תשלום בכרטיס אשראי. בנוסף, חברות פירוק רבות מודעות לכך שהרכב הישן שלכם אולי כבר לא מתפקד וכל עלייה עצמאית שלו לכביש מסכנת נוסעים ולכן, מספקות גם שירותי גרירה בפרישה ארצית, כך שהרכב יגיע אליכם מכל מקום ובכל זמן שנוח לכם ישירות מהבית או מקום הימצאו. אתם תיהנו מתשלום ותחליטו כבר איזה רכב חלופי או אחר לקנות והן ישתמשו ברכב לצרכי פירוק.
בדרך זו, שני הצדדים מרוויחים ויוצאים מרוצים – אתם חסכתם בזמן וקיבלתם תשלום והחברה המתמחה בפירוק קיבלה חומר גלם וחלקי חילוף לעבודה.