כך תשמרי על התכשיטים יקרי הערך שלך

יהלומים הם ידידיה הטובים של האישה, מסכימה או לא? אולי את סבורה שכן, ובוודאי יש ברשותך טבעת יהלום מדהימה או מחרוזות מעודנות עם תליון משובץ. אולי את סבורה שלא, מפני שאת מעדיפה תכשיטי זהב לא משובצים או כאלה בעלי ערך רגשי שירשת מאימא או מסבתא. אבל מה שבטוח, ברור שעל התכשיטים יקרי הערך חייבים לשמור. טבעת האירוסין או טבעת החתונה, התליונים המדהימים והעגילים היוקרתיים – אלה השיטות הטובות שישמרו על התכשיטים היקרים לך ולליבך. 

קופסת פלדה משוריינת ובקיצור, כספת

השיטה המתבקשת שתאפשר לך לשמור היטב על התכשיטים היקרים (מאוד) נחשבת וותיקה. ניתן לרכוש או להשכיר כספת במתחם כספות, קופסאות פלדה בשלל גדלים ואמצעים להגנה. כספות שנסגרות עם מנגנון מיוחד, ביומטרי. או שילוב של כרטיס מגנטי עם קוד. בגדול, אפשר לחלק את כל הנשים בעלות התכשיטים היקרים לשתי קבוצות. קבוצה אחת מעדיפה להחזיק את התכשיטים קרוב, כלומר בכספת ביתית. קבוצה שניה מעדיפה כספת בבנק. השיטה השנייה מתאימה במיוחד כאשר מספר התכשיטים רב וכאשר ערכם באמת יוצא מן הכלל. כמו כן, בכספת שמחוץ לבית, האבטחה בדרך כלל תהיה ברמה הכי גבוהה שיש.

גישת ההצפנה, מקומות סתר בבית

אם כספת הייתה הדרך היחידה לשמירה על התכשיטים היקרים שלך, היינו מסיימים בזה. אבל נשים מסוימות רוצות את התכשיטים קרוב ללב, בבית, אך לא מרגישות בנוח עם כספת. יש אכן אמת בסברה שכספת למעשה מסמנת בבירור שכאן ישנו פריט יקר. וזוהי פרצה שאכן עשויה לקרוץ לגנב. אז מה עושים? כאן נכנסת לתמונה גישת ההצפנה.

את התכשיטים היקרים מצפינים במקומות סתר בבית, שעל אודותיהם קשה לשער. זו יכולה להיות קופסא אטומה במקפיא. זו יכולה להיות גומחה נסתרת בקיר, מאחורי תמונה או פריט כלשהו. מתחת לעציץ או בתוך קופסא דמויות ספר, שמוצבת על מדף. ניתן כמובן לשלב – להסתיר את התכשיטים במקום נסתר ולעומת זאת להציב כספת במקום גלוי. הכספת מושכת את העין אך למעשה בתוכה שמים תכשיטים זולים.

מוקד ביטחון ואמצעי אבטחה והתראה ביתיים

בין אם בכספת ביתית ובין אם במקום סודי בבית, יש עוד. אם החלטת שהתכשיטים היקרים צריכים להישאר קרוב ללב, בביתך, תוכלו לשמור עליהם מכל משמר בדרכים הבאות. מתקינים סורגים על החלונות, כך שמקשים על פריצה פנימה. אפשר להוסיף מערכת של אזעקה, על בסיס גלאים שונים. כלומר, אם מישהו נכנס הביתה מבלי להכיר את הקוד, האזעקה מופעלת. ניתן להצטרף לשירות של מוקד אבטחה. כלומר סיור מגיע מעת לעת לבדוק שסביבת הבית שגרתית. ואם מבחינים בסימן חשוד או שיש אזעקה מופעלת, סייר חמוש מהווה גורם מרתיע והמוקד גם מזעיק משטרה. בנוסף, ניתן להתקין מצלמות אבטחה, שמשדרות את כל מה שקורה בבית דרך האינטרנט. תחושת ביטחון מובטחת.