כל השיטות להעלמת ורידים

ורידים בולטים, או במונח הנכון יותר – דליות, הם מצב הבא לידי ביטוי בעיקר באזור הרגליים כתוצאה משינויים הורמונאליים, עמידה ממושכת, גנטיקה או שסתומי ורידים מוחלשים. במרבית המקרים, מדובר לא רק בבעיה אסתטית, אלא גם בריאותית, אשר התעלמות ממנה לאורך זמן עלולה ליצור שלל בעיות, ובכלל זה דלקות, דימומים ובצקות. אז כיצד נפטרים מהוורידים הבולטים, כך שנוכל לפתור את הבעיה גם מבחינה רפואית וגם מבחינה אסתטית? לפניכן כל השיטות המובילות להעלמת ורידים.

טיפול בלייזר

טיפול בלייזר לצורך העלמת ורידים הוא טיפול המבוצע בהרדמה מקומית. הטיפול מתבצע כך שנעשה חתך זעיר בעור מתחת לאזור הברך, אליו משחילים סיב לייזר כך שיגיע לווריד הספון הארוך. הלייזר למעשה מחמם את הווריד – עניין אשר גורם לכיווץ הווריד והרס הדופן שלו, כך שזרימת הדם למקום נעצרת. לאחר מכן, באמצעות חתכי דקירה קטנים, נתלשים הוורידים הבולטים. על אף שנשמע שמדובר בטיפול אגרסיבי יחסית, מדובר למעשה בטיפול יעיל למדיי, שזמן ההחלמה שלו קצר ובשל ההרדמה, הוא אינו כרוך בכאב.

טיפול בהזרקת קצף

טיפול אשר במסגרתו, מוזרק קצף סמיך (המזכיר במראהו קצף גילוח) אל הווריד. הקצף הסטרילי, אשר מתאפיין במרקם אחיד, יוצר מעין דלקת כימית אשר הורסת את הדופן הפנימי של הווריד, על מנת למנוע את זרימת הדם במקום. מדובר בטיפול יעיל, שכן הקצף מוזרק למעשה לשורשים בעומק הרגל ולא לוורידים הנראים לעין – ומשם מתפשט הלאה. עניין זה מאפשר לטפל בכל הוורידים הבעייתיים במספר פגישות (אחת לחודש לכל היותר). יתרון נוסף של הטיפול הוא שמדובר בטיפול זול יחסית, המתבצע במרפאות ולא בחדרי ניתוח.

טיפול בגלי רדיו

טיפול בגלי רדיו הוא אחד הטיפולים המתקדמים ביותר כיום להעלמת ורידים. טכניקת הטיפול דומה במהותה לטכניקת הלייזר, כאשר במסגרת הטיפול, משוגרת אנרגיית גלי רדיו דרך מעין צינורית המוחדרת לווריד הבעייתי. אנרגיית גלי הרדיו מחממת את הווריד, וכך למעשה "סוגרת" אותו – אך יחד עם זאת, משאירה אותו במקומו. הטיפול מתבצע בחדר ניתוח ועלותו גבוהה יחסית, אך ניתן לקבל עבורו החזרים ואף מימון מלא מקופות החולים במקרים מסוימים.

טיפול בקיטור

טיפול בקיטור נחשב לטיפול חדשני ומתקדם ביותר להעלמת ורידים. הקיטור, המשמש כמוליך חום מצוין, מעביר אנרגיה תרמית באופן אחיד לדפנות הוורידים. עניין זה מאפשר להרוס את הווריד הנגוע מבלי לגרום לכוויות או להרס ברקמות הסמוכות לווריד – בדומה מאוד לטיפולי הלייזר וגלי הרדיו.

טיפול בדבק

טיפול בדבק הוא טיפול חדש יחסית, אשר אינו כרוך בניתוח במרבית המקרים. הטיפול יכול להתבצע במספר טכניקות שונות, כאשר באופן עקרוני, מטרת הטיפול היא לסגור את הדפנות הפנימיות של הווריד באופן מכאני באמצעות דבק.

טיפול בקלאריוויין

טיפול המתבצע באמצעות סיב המוחדר לווריד הספון הארוך שברגל. הסיב בנוי כך שבקצהו מעין זווית, המאפשרת למשוך אותו לאחור במהירות תוך כדי סיבוב מהיר והזרקה של חומר מטרש, שמטרתו לעצור את זרימת הדם. בדומה מאוד לטיפול בדבק, גם הטיפול בקלאריוויין פועל באופן מכאני על הווריד.