כך תבחרי בקלות אולם לברית

היערכות לקראת ברית המילה של בנך

אין ספק כי ההיערכות לקראת אירוע ברית המילה עשויה להיות לא פשוטה כלל – הן מבחינה נפשית והן מבחינה לוגיסטית. בין שלל הדברים שעל ההורים הטריים לזכור ולקחת בחשבון, קיימים כמובן גם האירוע עצמו, הרב והאולם, אשר דורשים בדיקה מעמיקה והיערכות נרחבת. בדיוק מסיבה זו, ריכזנו עבורכן כמה נקודות שכדאי לתת עליהן את הדעת בעת בחירת אולם לברית, כך שנוכל להוריד לכן לפחות משימה אחת מהצ'ק ליסט. לגזור ולשמור.

 

מהו המיקום הגאוגרפי שכדאי לבחור?

המיקום הגאוגרפי של האולם הוא אמנם לא הפרמטר החשוב ביותר בבחירת אולם לברית, אם כי רצוי מאוד לקחת גם אותו בחשבון. רצוי לבחור אולם הקרוב ככל הניתן לאזור המגורים שלכן, וזאת על מנת שתידרשו לפחות פעולות לוגיסטיות ביום האירוע עצמו.

 

גודל האולם

 

שמעתן פעם את הביטוי "הגודל לא קובע"? ובכן, כשהעניין נוגע לאולם לברית – הגודל הוא אולי אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון. בחירת אולם קטן מדיי ביחס לכמות האורחים, עשויה לגרום לתחושה של צפיפות, ואילו בחירת אולם גדול מדיי – עשויה לגרום לכך שהאולם ייראה ריק, ושכמות המוזמנים המגיעים לאירוע תצטייר כמועטה. חשוב גם לזכור כי אולמות גדולים בדרך כלל קובעים מספר מינימלי של מנות, ואם מדובר בכמות שאינכן יכולות לעמוד בה מבחינת מספר המוזמנים – העניין עלול לגרור עמו גם הפסד כלכלי. מסיבה זו, חשוב לתכנן את רשימת המוזמנים היטב ולשכור אולם בהתבסס על כמות האנשים הצפויים להגיע לאירוע.

 

חנייה לאורחים שלכן

 

רצוי מאוד לוודא שהאולם מציע חנייה מוסדרת בשטחו, או שלכל הפחות קיימת חנייה כזו בקרבת מקום. עניין זה לא רק יקל עליכן בעת ההגעה והיציאה מהאירוע, אלא גם על האורחים שלכן. אולם שאין בשטחו או באזור הקרוב אליו חנייה, לרוב יקשה מאוד על האורחים, בייחוד על המבוגרים יותר שביניהם, להתנייד למקום האירוע. עניין זה עלול להוביל לכך שאנשים רבים יבחרו שלא להגיע לברית.

 

אוכל וקייטרינג משובח שישמח את האורחים שלכן

אם נודה על האמת, באירועי ברית מילה, אחד הדברים החשובים והבולטים ביותר באירוע – הוא האוכל המוגש באולם, שכן הברית עצמה נפרסת על פני מספר דקות בלבד. בין אם החלטתן ללכת על קייטרינג חיצוני ובין אם אתן משלמות לאולם עבור אספקת האוכל, כדאי לוודא שמדובר באוכל טרי, טעים וכזה שהאורחים ייהנו לאכול באירוע. דאגו לבקש מספק האוכל לטעום את המנות והקינוחים, ואף לבחור מבין מספר אופציות שונות שהוא יכול להציע.

 

לוודא שיש למקום רישיון עסק

 

רישיון עסק הוא פרמטר שאנשים רבים לא נוטים לתת עליו את הדעת, אך למעשה, מדובר בעניין מהותי. למרבה הפלא, כיום קיימים לא מעט אולמות אירועים אשר אינם מחזיקים ברישיון כזה. משמעות הדבר היא שבכל רגע נתון, ניתן להשבית את פעילות האולם ללא כל התראה. דבר כזה עלול לקרות לא רק לפני האירוע – אלא גם במהלכו, עניין אשר עשוי לגרום לכן ללא מעט עגמת נפש. מסיבה זו, חשוב מאוד לוודא שהאולם מחזיק ברישיון עסק תקף.