רעיונות לשיפוץ חדר השינה

רעיונות מקוריים וטיפים חשובים לעיצוב חדר השינה

שיפוץ חדר שינה יכול להיות כחלק מרמונט בכל הבית או שיפוץ חלקי. לא חייבים להפוך את הבית לאתר בנייה כדי לשפץ את חדר השינה ולשדרג אותו בהתאם לחלומות ולאורח החיים. מומלץ לגבש מסגרת תקציב ובהתאם לכך קל יותר לקבל החלטות. במסגרת השיפוץ בחדר השינה אפשר להחליף את אריחי הריצוף, להתקין פרקט עץ איכותי ויוקרתי, לחדש את המקלחון ואת השירותים הצמודים של יחידת ההורים, לצבוע את הקירות או ליישם טפט על הקיר, להחליף רהיטים (מיטה, ארונות, כונניות, שידות וכדומה), להתקין גופי תאורה מעוצבים ועוד.

כדי להפיק את המיטב משיפוץ חדר השינה מומלץ להקפיד על כללי הברזל הבאים:

 

  • תקציב – לאחר שבדקתם עלויות כלליות עליכם לקבוע תקציב ולהשאיר מרווח של 10% למימון הוצאות בלתי צפויות.
  • סגנון מועדף – לכל אדם יש את סגנון העיצוב המתאים והמועדף עליו, כדאי לשאוב רעיונות מקטלוגים ובאולמות התצוגה של יצרני ומשווקי הרהיטים כדי להחליט על הסגנון הרצוי והמתאים ביותר עבורכם. יש מגוון סגנונות לעיצוב חדרי שינה כמו סגנון מודרני, רטרו, קלאסי, ויקטוריאני, כפרי וכדומה.
  • חומרים – כדאי להשתמש בחומרים איכותיים וטבעיים כמו עץ, זכוכית וכו', כך תקרבו את הטבע לסביבת המגורים ותיהנו מאווירה ביתית וחמימה גם בחדרי השינה. מומלץ להימנע מרכישת חדר שינה קומפלט כיוון שהמראה עשוי להיות מעט מיושן וכבד, אפשר לבחור כל פריט ריהוט בנפרד בהתאם לקו הסגנון הנבחר.
  • צבעים – לחדר שינה כדאי לבחור גוונים יחסית בהירים ושקטים כדי ליהנות ממנוחה ומאווירה ביתית מרגיעה ונעימה. אם יש לכם חדר שינה קטן או עמוס בחפצים עדיף לצבוע את הקירות בגוון בהיר, אחרת אפשר לשלב גם צבע נועז וססגוני כדי להפיח חיים ותשוקה בחדר השינה.
  • תאורה וטקסטיל – חשוב לבחור גופי תאורה מעוצבים בהתאם לקונספט העיצוב הנבחר, וכדאי להשקיע בווילונות יפים ואלגנטיים כדי ליצור אווירה אינטימית ולאפשר לדיירים ליהנות מפרטיות מלאה.

 

כאמור, אפשר לתכנן שיפוץ בחדר השינה לבד, בשיטות עשה זאת בעצמך, אך כדאי קודם כל לשאוב רעיונות, לגבש החלטות, לתכנן היטב את השיפוץ ולרכוש כלי עבודה נחוצים, חומרי בנייה וגמר וכל ציוד אחר. כלי העבודה העיקריים לשיפוץ חדר השינה הם מברגה, מקדחה (פטישון), רתכת בהתאם לצורך, מלטשת, משחזה חשמלית, ביטים, וכמובן אין לשכוח כלי עבודה ידניים כמו מברגים, פטיש, פלייר, מלחציים, מסור ידני וכיוצא בזה.