כך תשנו קריירה להייטק

שלב 1: מצאו את התחום שלכם

בשלב הראשון, אתם צריכים למצוא איזה תחום בתעשיית ההייטק מעניין אתכם. "הייטק" היא מילה גדולה מאוד, ומכילה בתוכה אינספור אפשרויות ואופציות בתחומים שונים. לא כל תחום בהייטק כולל פיתוח וכתיבת קוד; תוכלו להיות אנליסטים, לעסוק ב-QA או אוטומציה, ללכת דווקא לכיוון של פיתוח אתרים ועיצוב ממשק משתמש או לעסוק בתמיכה. כמובן, תוכלו גם ללכת עמוק ולבחור בעולם הפיתוח המגוון, ללמוד שפות תכנות ולהיכנס לעובי הקורה. כדי לבחור, כדאי להתייעץ עם האנשים הנכונים, לקרוא על המשרות, להבין את הביקוש בשוק, ואפילו לנסות ולהתנסות לבד באמצעות אינספור סרטוני היוטיוב והמדריכים שנמצאים באינטרנט, רק כדי לחוש את השטח. 

שלב שני: קורס הייטק

אחרי שבחרתם את התחום שלכם, זה הזמן לצלול עמוק בעזרת קורס הייטק. קורס הייטק מקצועי יעניק לכם מסגרת מסודרת, מורים מיומנים ותמיכה לאורך כל הדרך בזמן שאתם לומדים תחום שכנראה לא נגעתם בו לעולם. קורס מעמיק ילמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם צוללים לשוק העבודה. ישנם קורסים שונים, חלקם יאפשרו לכם לעבוד תוך כדי בעבודה הנוכחית שלכם, ואילו חלקם ידרשו מכם את כל זמנכם. בחרו בקורס המתאים ביותר עבורכם, והירשמו למחזור הקרוב כדי להתחיל תהליך ההסבה! כדאי לבחור בקורס שגם יאפשר לכם, מעבר ללמידת הבסיס, לפתח פרויקטים משלכם, שתוכלו להראות מאוחר יותר בראיונות העבודה אליהם תגשו. חלק מהקורסים יכינו אתכם גם לראיונות בהייטק, מה שמוביל אותנו היישר לשלב הבא. 

שלב שלישי: הכנה לראיונות

חלק מתהליך ההסבה הוא הכנה לראיונות. ראיונות בהייטק יכולים להיות שונים מראיונות בעולמות אחרים – פעמים רבות תדרשו להראות את הידע המקצועי שלכם במהלך הראיונות ולענות על שאלות מקצועיות. בהרבה מקרים תהליך הראיונות אורך מספר שלבים וידרוש מכם הרבה סבלנות. לכן, רצוי מאוד להיערך ולהתכונן לפני כל ראיון. כפי שכבר אמרנו, ישנם קורסים שיעזרו לכם לעשות את זה וילוו אתכם עד למציאת העבודה – אנחנו ממליצים לבחור בקורסים האלו. כך או כך, הקדישו זמן לפני כל ראיון כדי להתאמן על תשובות, לעבור על החומר המקצועי, להבין מה יכולים לשאול אתכם ולנסות לא להיתפס לא מוכנים. גם אם זה ייקח קצת זמן, בסוף ההסבה להייטק תושלם ואתם תמצאו עבודה בהייטק!