מדוע תכשיטי זהב לא יוצאים מהאופנה?

מפגש בין אסתטיקה לפרקטיקה

לתכשיטי זהב יש ערך גדול מסיבות רבות: ראשית, מדובר במינרלי טבעי שנחשב למשאב מוגבל על פני כדור הארץ ומכאן היוקרה הגדולה של הזהב. שנית, החומר עצמו עמיד להפליא, נגד שריטות, לכלוך וכתמים והיופי הפרקטי הוא שניתן להתרחץ עם תכשיטי זהב ולא יקרה להם דבר, כך שהם מלווים אותנו לכל מקום ובכל זמן. הניקוי והתחזוקה של תכשיטי זהב אף הם פשוטים להפליא.
הזהב הוא חומר היפואלרגני ולכן מתאים במיוחד לבעלות עור רגיש שחוששות מענידת תכשיטים ממתכות אחרות מחשש לאינפקציה או תגובה אלרגית.

לתכשיטים מזהב מיוחסות גם מגוון סגולות בריאותיות: החומר בעל יכולת לווסת את טמפרטורת הגוף ולכן הוא נחשב לשימושי במיוחד בתקופות של חוסר איזון הורמונאלי שגורם לגלי חום כמו בגיל המעבר. זהב גם מגביר את זרימת החמצן בגוף ומסייע להחלמת אזורים פגועים ואף יכול לסייע בטיפול בסימפטומים של דלקות פרקים ויש מי שטוענים שהזהב עוזר גם בטיפול במערכת האנדוקרינית ובהרפיית העצבים, כך שהוא אולי יכול לסייע גם במצבים של לחץ ומתח – יש מחקרים שונים שנערכים בנושא ועוד אין הוכחות חותכות, אבל אלה כבר סיבות טובות לנסות ולהשתמש בתכשיטי זהב גם למטרות אסתטיות וגם למטרות בריאותיות!

שווי תכשיטי הזהב נמדד לפי אחוז הקרט של התכשיט, כך שככל שיש לו יותר קרט כך הוא יותר יקר. המקסימום הוא 24 קרט המתייחסים ל-99% של זהב טהור בתכשיט. יש לשים לב להבדל בין תכשיט מזהב ובין תכשיטים מצופים זהב ולכן נדרשת עין מיומנת ומקצועית להערכת התכשיט.
ניתן לבחון את שווי התכשיט דרך חברות המתמחות בנושא ובעלות הציוד הנדרש לשקילת הזהב וכמובן בהתאם לשווי של הזהב בבורסה, כך שאם מדובר במכירת תכשיטי זהב כדאי להמתין למומנטום הנכון של עליית הערך. 

עיצובים מרשימים וקנייה של תכשיטים רק ממומחים

ניתן ליהנות ולהתחדש ממגוון תכשיטים מזהב בשלל סגנונות קלאסיים או טרנדיים כשאין  ספק שיש עיצובים של תכשיטים מחומר זה שלא מפסיקים לככב בסצנת התכשיטים. כמו למשל, צמידי טניס מזהב משובצי יהלומים בעלי מראה יוקרתי או עגילי זהב בצורת חישוק וכן שרשראות זהב כאשר גם כאן אפשר לבחור שרשרת עם תליון או בלעדיו ולהחליט על האורך המבוקש וכן הטקסטורה המועדפת בין אם מדובר בשרשרת חבל או בשרשרת מסובבת. קיימים גם סוגים שונים של תכשיטים לפי סוג הזהב – צהוב, ורוד או לבן וגוונים נדירים יותר, כך שהבחירה בתכשיט הנכסף היא פונקציה של תקציב, סגנון אישי, התאמה להופעה וסוג ההשקעה המועדפת.

חשוב לרכוש תכשיטי זהב מחברות תכשיטים אמינות ולבחון היטב באיזה תכשיט מדובר והאם גם יש לבטח את התכשיט לפי שוויו וכמובן לשמור עליו היטב כאשר הוא אינו בשימוש.