מה עו"ד מיסים יכול לעשות בשבילי

ייצוג בעבירות מס

חשוב מאוד להבין מה נחשב עבירת מס ונהוג להבחין בין שני סוגים של עבירות מס: עבירת מס מהותית ועבירת מס טכנית. עבירת מס טכנית היא לרוב עבירה שנעשתה בתום לב ובהסחת הדעת כמו למשל, רשלנות בניהול פנקס או אי העברת ניכויי מס בעוד עבירת מס מהותית בוצעה בזדון ובכוונה תחילה במטרה להשתמט מתשלום מס הכנסה ובעוד עבירה טכנית יכולה להגיע לתשלום קנס כספי, הרי שעבירה מהותית נחשבת לעבירה פלילית ויכולה להסתיים גם במאסר בפועל של שבע שנים.

במידה ועולה חשד שבוצעה עבירת מס חשוב להיוועץ עם עו"ד לענייני מס ולבדוק מה ניתן לעשות ולקבל ייצוג מקצועי. במקרים שונים עו"ד ימליץ על הליך גילוי מרצון בו למעשה מבצעים תיקונים של אי דיווחים כדי להימנע מהגשת כתב אישום פלילי.
הגשת הטפסים והחומר הרלבנטי מופנית לסמנכ"ל בכיר לחקירות ומודיעין של רשות המיסים במסלול המבוקש כאשר יש גם מסלול מקוצר שרלבנטי רק למי שסך ההון הנכלל בבקשה אינו עולה על 2 מיליון שקלים וההכנסה החייבת אינה עולה על 0.5 מיליון שקלים בשנת דיווח ובקשה אנונימית המוגשת עם ייפוי כוח לגורם המגיש את הבקשה.
יש חשיבות רבה לאופן בו מגישים את הבקשה מהמסכמים המצורפים ועד הניסוח ולכן, חשוב להיוועץ עם עו"ד לענייני מס שידע לכוון אותך בניהול נכון של התהליך ובהעלאת הסיכויים שהבקשה עם הדיווח המתוקן אכן תאושר.

הכוונה בהעברת כספים

יש לך עסק שמתנהל כאן או בחו"ל? מקיימת קשרי מסחר? חשוב מאוד להכיר את התקנות שקשורות להעברת כספים כמו מתי מגיע לך פטור מניכוי במס ומהן המגבלות על השקעה בנדל"ן בחו"ל או ייבוא וייצוא של סחורה. פעילויות רבות עשויות להפוך מחוסר מודעות לעבירות מכס כמו למשל, מגבלה שקשורה להוצאת הון מהמדינה במיוחד היום עם המאבק בהלבנת הון ויש להבין מה נחשב עבירת מס מנהלתית ומה עשוי להפוך לעבירת מכס פלילית.
גם בתחום המע"מ יכולות ליפול טעויות. לפעמים זו הרשות שלא מחשבת נכון את המע"מ ולכן, יש לבדוק היטב אילו החזרי מע"מ מגיעים לך ומתי וכנ"ל לגבי החזרי מס. כמובן שיש להקפיד מאוד על דיווח של כל עסקה. 

איך מגיעים לעו"ד הנכון?

אין ספק שהכרות עם החוקים וייעוץ וליווי של עו"ד לענייני מס יכולים לעשות הבדל גדול בהתנהלות מול הרשויות, גיבוש אסטרטגיית מיסוי שמתאימה לצרכים ולעסק, הפחתת קנסות ותשלומים ועוד. בועז ראובן – עו"ד מס מומלץ ומנוסה לענייני מיסים אשר בקיא הן בחוקים בארץ והן בחו"ל ומתמחה גם במשפט בינלאומי במיוחד אם יש לך עסק שמתנהל מעבר לים או נכסים בחו"ל. דאגי לכך כעת שלא תצטרכי לדאוג לזה בעתיד או כשיהיה מאוחר מדי…