5 היתרונות הבולטים של הקטנוע

ניידות

עם הפקקים הבלתי נסבלים שכולנו חווים באופן יומיומי, אפשר להגיד שאחד יתרונות הגדולים ביותר של קטנוע היא הניידות שלו – עם קטנוע אפשר להגיע מהר ממקום למקום, וכיוון והוא לא תופס הרבה מקום בכביש, קל לתמרן אותו וכך לעקוף רבים מהפקקים ולהגיע במהירות ליעד. 

אין ספק שמדובר על יתרון שקוסם לאנשים רבים שחושבים להתחיל לרכב על קטנוע

חניות

ובדיוק כפי שהפקקים הם סבל גדול לנהגי הרכבים, כך גם מציאת חנייה, בעיקר בערים צפופות ועמוסות. גם כאן, הבעיה נפתרת בקלות עם קטנועים, שלא דורשים מקום רב והחניות שלהם בעיר הרבה יותר נפוצות וקלות למציאה. 

2 היתרונות האלו הם אולי החזקים ביותר כששוקלים לרכוש קטנוע, אך יש עוד כמה יתרונות שהופכים את הקטנוע לשווה מאוד, מבחינות שונות. 

קלות ופשטות

בניגוד לרכב, הרבה יותר קל ופשוט להוציא רישיון; כמעט כל אחד יכול ללמוד כיצד לנהוג על קטנוע, והנהיגה עצמה היא קלה, אינטואיטיבית ופשוטה. את הכיוון משנים באמצעות פעולות ותנועות הגוף, וברגע שמתחילים לנהוג מבינים כמה קלילה ומהנה הרכיבה.

מחיר

על אף שהביטוח יקר יותר (ובאמירה זו, נדגיש את החשיבות של רכיבה בטוחה על קטנוע בכביש וציות לכל הכללים), יתר מרכיבי המחיר זולים יותר משמעותיים מרכב. תחזוקה השוטפת היא זולה ופשוטה, וכך גם הדלק, שכן קטנוע דורש כמות פחותה באופן משמעותי של דלק מאשר רכב גדול. 

מעבר לזה, העובדה כי פעמים רבות אין צורך בחניות ובחניונים, מורידה גם את מחירי החניות היקרים בערים הגדולות. ולבסוף, גם הקטנוע עצמו מגיע במחירים סבירים מאוד (כמובן שביחס לרכב), ולכן כשלוקחים את כל המרכיבים האלו בחשבון, המחיר של אחזקת קטנוע הוא נמוך ונוח.

התחושה

ואי אפשר לערוך רשימה כזו מבלי להתייחס להנאה ולאדרנלין הנובעים משימוש בקטנוע. בניגוד לרכב הסגור, כשרוכבים על קטנוע חשופים לאוויר, לרוח, לעצמה של הכלי ולאדרנלין. מדובר על כיף אמתי וממכר שהופך כל נסיעה לחוויה, ואפילו משפר את הבריאות הנפשית שלנו. 

כשקונים קטנוע, יש לבחור בכלי רכב איכותי, מקצועי ובטיחותי. אם קונים קטנוע יד שניה, חשוב לוודא את תקינותו שכן אחרי הכל מדובר על כלי דו-גלגלי פתוח, והוא צריך להיות בטיחותי ככל האפשר. 

לדגמי קטנועים חדשים ואיכותיים של היצרנים המובילים בעולם, כמו סוזוקי, פיאג'יו, וספה וקימקו>>>