אלו פתרונות חימום הבית בחורף

דיאטורים
אם אתם מחפשים פתרונות חימום ניידים שתוכלו להעביר ממקום למקום, מחלל לחלל או לנייד ברחבי החלל על פי העדפה (למשל, קרוב לפינת העבודה או לספה בעת ישיבה בסלון) תוכלו להצטייד ברדיאטור או בתנורי ספירלה קומפקטיים.

רדיאטור נחשב לאמצעי חימום בטוח יותר מתנורי ספירלה שעשויים להתלקח והוא גם פחות מייבש מהם. לרדיאטור גם יש תרמוסטט ובכל מקרה, עוצמת החום נקבעת על פי מספר הצלעות שיש לרדיאטור כך שהיקרים יותר (וגם המחממים) יותר הם אלה שיש להם שבע צלעות ומעלה. התנורים נחשבים זולים יותר מרדיאטור וגם מתחממים מהר, אבל קשה יחסית לחמם באמצעותם חללים גדולים וגם הם פחות מתאימים לשעות הלילה כאשר אתם רוצים לשמור אותם תחת בקרה ושליטה.

קמינים
הקמין הרומנטי כובש את הבית המודרני במגוון עיצובים מרהיבים כאשר יש קמין חשמלי וקמין גז או על כזה שפועל על עצים ומגוון דגמים וגרסאות מקמין שניתן לחבר לארובה ועד קמין תלוי שהופך לאלמנט ויזואלי מעניין במרחב. קמין המתחבר לארובה יקר יותר משמעותית, אך בקמין חשמלי יש לבחון את צריכת החשמל בטרם מקבלים החלטה וקמין שפועל על עצים דורש יותר תחזוקה.
קיים גם קמין על נפט שניתן להדליק עם גפרורים, אך גם במקרה זה יש לקחת בחשבון את נושא הניקיון והתחזוקה המאתגרים יותר. כמו כן, יש להתחשב בגודל המרחב וגם כיצד הקמין יתמזג בחלל מבחינת הקיר שמאחורי הקמין וכדומה.

מזגנים
המזגן הוא חלק בלתי נפרד כבר מהבית העכשווי כשיש סוגים שונים של מזגנים ומערכות מיזוג אוויר שכיום ניתן גם להסוות בתוך עיבוי או הנמכה של קירות גבס. החיסרון הבולט במזגן הוא שמזגן עשוי לייבש מאוד לאורך זמן ולכן, יש גם כאלה המתקשים לישון כאשר המזגן פועל. עם זאת, הוא נחשב חסכוני יותר מתנור ספירלה או מרדיאטור ומתקני הסקה למיניהם וניתן לווסת את הטמפרטורה וכן להפעילו רק בחללים מסוימים ולא בכל הבית בו זמנית והוא יכול לחמם שטח רחב יחסית. 

חימום תת רצפתי
בשנים האחרונות יותר ישראלים נחשפים ליתרונות הבולטים של חימום תת רצפתי, מערכת המותקנת מתחת לריצוף ותפקידה לייצר חום שמתפזר בצורה אחידה, אינו מייבש ונעים במיוחד גם להליכה יחפים על הרצפה בחורף. מערכת חימום תת רצפתי מתאימה גם לחללים רטובים כמו חדר רחצה ומטבח, אינה נראית לעין המתבוננת כך שמהבחינה האסתטית היא מהווה אלטרנטיבה מצוינת וכן זו המבוססת על צינורות מים עם גופי חימום המחממים את המים בצינור נחשבת לחסכונית במיוחד לטווח הארוך בשל היעילות האנרגטית המצוינת שלה. כמו כן, היא פתרון ידידותי לסביבה ואפשר היום לממשק אותה עם מערכות של בית חכם, כך שאפשר אפילו לחמם חלקים שונים בבית ומראש עוד לפני הכניסה לבית באמצעות אפליקציה ייעודית במכשיר הסמארטפון.

לפרטים נוספים, היכנסו: סולארי – פתרונות חימום מתקדמים לבית ותעשייה

יש רק לקחת בחשבון שהתקנת חימום תת רצפתי דורש הרמת רצפה ולכן, כדאי לשלב את המערכת לחימום תת רצפתי כבר בשלב בניית הבית או בעת תהליך השיפוץ על מנת להימנע מהרמת הרצפה לצורך כך. עם זאת, ניתן בהחלט במידת הצורך לבצע זאת והמערכת מתאימה הן לבתים פרטיים והן לדירות בבניינים