בזבוזי הזוג נתניהו: 6 נקודות מאוד מטרידות

במוצאי שבת התייצבו שני עורכי דין מכובדים באולפני הטלוויזיה כדי להסביר את הוצאות בתי ראש הממשלה ורעייתו. כן, מדובר בבתים: המעון הרשמי, הבית בקיסריה והבית ברחביה.

שני עורכי הדין – ד"ר יוסי כהן ב"פגוש את העיתונות" בערוץ 2 ועו"ד דוד שמרון ב"מטה" בערוץ 10 – טרחו לומר כמעט בו זמנית, שהם לא נמצאים שם כעורכי דין. ובכל זאת.

אז ישבתי והקשבתי ועלו בי כמה הרהורים:

 1. מסתבר שבזבוז כספי הציבור זו עבירה פלילית

כשאתה שולח עורכי דין כדי להסביר/לתרץ את הוצאות הבתים המוגזמות שלך, אתה שם את הדיון בשדה הפלילי. האם זו הייתה כוונתו של ראש הממשלה – להזיז לשדה הפלילי את הדיון הציבורי החשוב שהתעורר בעקבות פרסום (מאונס דרך עתירה לבית משפט) של הוצאות הבתים והמשפחה?  אז אולי בכל זאת כדאי שמבקר המדינה יבדוק אם העלות של משלם המיסים אינה גבוהה מדי?

2. למה יש לך שני עורכי דין, ועל חשבון מי?

מסתבר שלמשפחת נתניהו, שהיא משפחתו של ראש ממשלת ישראל, יש שני עורכי דין. לא כל אחד מאיתנו צריך להצטייד בעורך דין. לא כל אחד מאיתנו יכול להצטייד בעורך דין גם כשהוא חושב שהוא צריך. לא כל מעשה ופעולה שאנחנו עושים יש לה השלכות משפטיות שצריך להיזהר מהן. אבל למשפחתו של ראש הממשלה יש שני עורכי דין. ושני עורכי הדין האלה נחשבים מאוד, ומקושרים מאוד, וידועים מאוד, ובוודאי יקרים מאוד.

עולה השאלה מדוע צריכה משפחת נתניהו שני עורכי דין? והאם המשפחה מממנת בעצמה את הייעוץ המשפטי שהיא מקבלת? ואולי עורכי הדין האלה כלל לא גובים שכר טרחה ממשפחת ראש הממשלה ועושים עבודתם פרו-בונו, משום שהם יודעים שעצם קרבתם הבלתי אמצעית לאיש החזק ביותר במדינה היא כשלעצמה שכר טרחה לא רע?

עו"ד יוסי כהן התהדר בערוץ 2 שהוא מגיע לעיתים קרובות לבית ראש הממשלה ורואה כמה הוא עובד קשה. אז האם עו"ד יוסי כהן הוא חבר קרוב? עורך הדין של המשפחה? שלוח של מישהו? מה יוצא לו מזה? היכן השקיפות?

3. מאיפה אתם בקיאים במחירו של כדור גלידה פיסטוק?

שני עורכי הדין שישבו, כל אחד, באולפן טלוויזיה אחר, דיקלמו כמעט באותו הזמן, בדיוק את אותם הדברים. הם היו מתודרכים עד לשקל האחרון של עלות גביע גלידה מסוג פיסטוק החביב על ראש הממשלה. זה מעיד על כך שבית ראש הממשלה נערך להגיב על ההוצאות המוגזמות האלה. זה מעיד על כך שיצא משם דף מסרים מדויק. שמתי לב שהם גם טרחו לומר שההוצאות של בית ראש הממשלה גבוהות משום שגם העובדים אוכלים שם. וואו, איזה מזל שאפשר להפיל את גובה ההוצאות השערורייתי על עובדי בית ראש הממשלה. או שאולי מדובר כאן בנדיבות יוצאת דופן של משפחת נתניהו?

לכל אדם יש עו"ד שנתן לו אלוהים

4. איך הצלחת להתקמבן על שני בתים בשלוש שנים?

עניין שולי, לכאורה, שלא היה חלק מהדיון אבל חשוב להעלות אותו כאן. ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא בעלים של שני בתים: הבית ברחביה והבית בקיסריה. בעשורים האחרונים נתניהו לא היה איש ציבור בסך הכול 3 שנים וכמה חודשים. ובזמן הזה כבר הפך אמיד דיו כדי לרכוש בית מידות בקיסריה בשווי של מיליונים רבים של שקלים. הכיצד?

5. כמה עולים חומרי האיפור של שרה?

אי אפשר שלא לחזור לדיון המתמשך על מקומה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, ולשאלה האם היא חייבת לנו דין וחשבון על מעשיה.  במקרה הזה בית אחד הוא מעון ראש הממשלה, והוא שייך לציבור, ולגבי שאר ההוצאות, אנחנו משלמים אותן. נדמה לי שזה נותן לנו – הציבור – מעמד לדרוש דין וחשבון על ההוצאות האלה.

זכותנו לברר עד כמה ההוצאות האלה ריאליות, עד כמה הן הגיוניות לא רק בשל הנראות והצורך בצניעות, ועד כמה ריאלי להוציא כל כך הרבה כסף על איפור, חומרי ניקוי, או ביגוד.האם העובדה שהמשפחה הנדונה היא משפחתו של ראש הממשלה כשלעצמה מאפשרת לה שכל ההוצאות – אבל כל ההוצאות – יהיו על חשבון הציבור?

6. נקודת האור המשעשעת

ולסיום: בכל זאת מצאתי זווית משעשעת בעובדה שבשני אולפני הטלוויזיה של הערוצים המסחריים ישבו שני עורכי דין בכירים, גברים מסוקסים, שנשלחו לשם כדי להגן על הוצאות האיפור והניקיון של הבית. אין ספק שאחרית הימים כבר כאן.