אינסטגרם מחנכת את הגולשים: הוסרה תמונה של ילדה "שזופה מדי"

שיא חדש של אינסטגרם: הרשת החברתית לא מסתפקת בלקבוע כללים לקהילת המשתמשים באפליקציה, עכשיו היא גם קובעת מיהו הורה ראוי.

לג'ורדן ג'ונס המתגוררת בסמוך לחוף סאנשיין באוסטרליה יש שתי בנות וגם חשבון אינסטגרם פעיל במיוחד עם למעלה מ-92,000 עוקבים. השבוע היא גילתה איך מרגישים כשהקהל העוקבים שלך מנסה לחנך אותך בדרכו המעוותת. ג'ונס העלתה תמונה של בתה הפעוטה צועדת על החוף, כשגופה הקטן נראה שחום במיוחד. הצופים בתמונה האמינו שהצבע הכהה הוא תוצר של שיזוף מוגזם. ג'ונס לא ציפתה למטח התגובות האכזריות שבאו בעקבות הפרסום.

"זה מגעיל לראות כמה כהה העור של הבת שלך", כתבה אישה אחת.

"שמעת על קרם הגנה מפני השמש? מה דעתך להתחיל להשתמש בו לפני שהילדה שלך תיראה בת 40? אמא מזעזעת את!".

ג'ונס התקשתה להאמין אבל התגובות המשיכו להיערם בחשבונה וגבלו בהתעללות של ממש.

"בהתחלה הייתי די נסערת", מספרת ג'ונס, "קיבלתי מאות הודעות מזרים גמורים שביקשו ללמד אותי על כל הדרכים בהן עליי לדאוג לעור של הבת שלי וניסו לחנך אותי על נזקי השמש". זה הכאיב לי ממש. למזלי, יש כל כך הרבה אנשים שתומכים בי והמילים היפות שלהם עולות על כל השליליים למיניהם ואני אסירת תודה על כך".

אבל הסיפור הזה לא נגמר פה. באינסטגרם בחרו להסיר את התמונה מהרשת בעקבות דיווחי גולשים: "התעוררתי בבוקר וראיתי vusgv שהתמונה הוסרה כי יותר מכמה אנשים דיווחו עליה", כתבה ג'ונס. במילים אחרות, במקום להטיל סנקציות על אנשים שקיללו, ביזו, התעמרו וכינו אותה בשמות גנאי, ענקית המדיה החברתית העדיפה פשוט להסיר לה את התמונה.

"אני נגעלת מהמחשבה שאנשים שעוקבים אחרי הם בריונים וגזענים שהולכים "לאח הגדול" כדי להתלונן.  "אנחנו ממוצא אבוריגיני ואנחנו גאים במורשת שלנו. העור של הילדה שלי יפה כמו שהוא. אני כמובן נוקטת בכל האמצעים הדרושים כדי להבטיח שהוא יהיה מוגן ואני מתעוררת כל יום בבוקר עם השאיפה להיות האמא הכי טובה שאני יכולה להיות".

"איזו מן אמא את?". התמונה שהעלתה ג'ורדן ג'ונס לרשת

החלק הטוב בסיפור הזה הוא שבמקביל למספר העצום של הגולשים שחשו צורך לדווח על התמונה ולפרסם אמירות פוגעניות בתגובה, רבים אחרים דווקא הביעו תמיכה.

"אני רוצה להגיד תודה ענקית לכל מי שכתב לי. אני מעריכה את התמיכה ואת המילים הנדיבות", כתבה בפוסט נפרד באינסטגרם, "אני רק רוצה לומר שאני מכבדת אנשים שכותבים את דעתם על הפרסומים שלי, גם אם דעתם שונה לגמרי משלי אבל אני ממש אשמח אם הם יעשו את זה בטוב טעם ולא יביישו את הילדה שלי על צבע העור שלה".

באינסטגרם טרם הגיבו על האירוע.

אינסטגרםאמהותהורותרשתות חברתיות