שודו: דוגמנית העל הדיגיטלית הראשונה

למעלה מ-40,000 בני אדם עוקבים באינסטגרם אחרי הדוגמנית שודו, מספר די נאה לדוגמנית מתחילה. כשמסתכלים עליה מבינים מיד מדוע היא מסומנת כדבר החם הבא בעולם האופנה: יש לה עור חלק ויפהפה בצבע שוקולד, עצמות לחיים מדהימות, מבט חודר ויופי שקשה להישאר אדיש אליו.

יש רק בעיה אחת קטנה עם כל זה.

שודו לא קיימת.

אין באמת אישה כזו.

הדוגמנית שמישירה אליכם עיניים מהפנטות נוצרה ע"י הצלם הבריטי, קמרון ג'יימס וילסון,  בן 28, אשר עבד בעשור האחרון בתעשיית האופנה. וילסון יצר את שודו באמצעות תוכנת מחשב והתוצר שלו כל כך מציאותי, כך שרוב האנשים שמביטים בה כלל לא מודעים לסוד הגדול של "הדוגמנית".

כן, למרבית המעריצים שלה אין מושג שמדובר בדמות דיגיטלית לחלוטין. הם מגיבים לה על התמונות, שואלים אותה שאלות ומחמיאים לה שוב ושוב. אחד מהם כתב "וואו, את לא נראית אמיתית מרוב שאת מושלמת!". אחרת הסכימה עם המחמאות: "את יותר מדי מושלמת כדי להיות אמיתית".

היוצר של "דוגמנית העל הדיגיטלית הראשונה בעולם", וילסון, סיפר שמאז ומתמיד נהנה לצייר נשים וששודו התחילה כפרויקט יצירתי בלי שום מטרה מוגדרת. לדבריו, הדוגמנית היא התגלמות כל התשוקות שלו.

"העניין הוא שאני באמת עושה משהו שאני אוהב", הוא אומר. "אני אוהב טכנולוגיה, אני אוהב סרטי Sci-Fi, סרטי CGI כמו Final Fantasy ומשחקים… שודו היא מיקס של כל מה שמלהיב אותי בעולם הזה. היא מגלמת את החלקים הטובים ביותר של הדברים שמעוררים בי השראה".

אז למרות שלא תראו את שודו צועדת על המסלול עם ג'יג'י או קנדל, היא כבר תפסה את תשומת הלב של מספר מותגים גדולים ואף עלתה לכותרות כאשר תמונה שלה עם ליפגלוס מליין מוצרי האיפור של ריהאנה פורסמה בעמוד האינסטגרם של המותג עצמו.

מצד אחד, יש משהו מדהים בעובדה שתוכנת מחשב יכולה לייצר דוגמנית בקנה מידה כזה. מצד שני, בעולם בו מרבית התמונות שאנחנו רואים בכל מקרה נשענות על פוטושופ וריטושים מופרכים שהופכים את הדוגמניות לאל-אנושיות, הפער לא כזה גדול.

אינסטגרםדוגמנותדוגמניתתעשיית האופנה