למה כריסי טיגן חטפה אחרי שחשפה את התסמונת בה לוקה בנה?

כריסי טיגן ממשיכה להיות האישה הזאת שעוזרת לנו לקבל את עצמנו ולקחת הכל בפרופורציות. למרבה הצער היא גם ממשיכה לחטוף על זה. טיגן, אמא לשני ילדים, מיילס ולונה. העלתה השבוע לעמוד האינסטגרם שלה תמונה מתוקה שלה ושל מיילס בן השישה חודשים. התמונה הייתה סטנדרטית לחלוטין מלבד פרט קטן אחד – העובדה שמיילס חבש קסדה. טיגן כתבה בפוסט שהעלתה: "התינוק החמוד שלי קיבל היום את הקסדה שאמורה לעצב לו את הראש. בבקשה אל תרחמו עליו כשאתם רואים את התמונה. הוא שמח ואנחנו בסך הכל מתקנים את הראש השטוח שלו".

בדומה לתינוקות רבים אחרים, הבן של הכוכבת סובל מצורת גולגולת לא סימטרית שנקראת גם תסמונת הראש השטוח (פלגיוצפליה תנוחתית). תופעה די שכיחה שרק נראית ונשמעת מפחידה, ונגרמת לרוב כשהתינוק ישן באותה תנוחה רוב הזמן. לתסמונת יש מגוון טיפולים אפשריים ובמקרים קשים במיוחד יש צורך בחבישת קסדה.

טיגן קיבלה המון תגובות אוהדות מהעוקבים שלה. הורים רבים העלו תמונות של התינוקות שלהם עם קסדות מיוחדות ומותאמות, עוקבים אחרים החמיאו למיילס והיו כאלו שפרגנו לטיגן על הפתיחות שלה. "כריסי, זה ממש מגניב, ששיתפת את זה", כתבה אחת העוקבות, "לכולנו יש רגעים כאלה עם הילדים שלנו, וזה פשוט קל יותר לדבר עליהם כשאנחנו רואים שאנחנו לא לבד".

למרות הכוונות הטובות של טיגן, גם במקרה הזה היו כאלו שמצאו את הפן השלילי בסיפור והחליטו לתקוף את האמא הגאה על כך שהיא בחרה בקסדה בזמן שיש טיפולים אחרים שיכולים לסייע. "בוקר טוב טרולים!", ענתה הדוגמנית, "רק תזכורת ידידותית, אתם לא יודעים הכל. מיילס נפגש עם פיזיותרפיסט ולא החלטנו ישר על פתרון של קסדה. ניסינו לעבוד על השרירים שלו ואנחנו ונמשיך לעשות את זה". באותה הזדמנות טיגן הזכירה לעוקבים שלה שהיא לא העלתה את הפוסט כדי לקדם את השימוש בקסדה, ושהיא רק משתפת בסיפור האישי שלה.

למרות התגובות השליליות, ההחלטה של טיגן להיחשף יחד עם התמונה שהיא שיתפה, הצליחו לעשות טוב והעלו את המודעות לתופעה אצל הורים רבים. במידה והתינוק שלכם גם סובל מהתסמונת חשוב שתדעו: במקרים מסוימים פלגיוצפליה תנוחתית קלה מתקנת את עצמה, ותינוק שסובל מהתסמונת לא יזדקק לשום טיפול. בכל מקרה, עדיף להתייעץ עם רופא משפחה ובמקביל להיות במעקב אצל פיזיותרפיסט ילדים. בדרך כלל מומחים ממליצים על תיקון הגולגולת באמצעות קסדה כפתרון אחרון ולפני כן מציעים טיפולים כמו שינוי תנוחתי תדיר, תרגילי מתיחות עדינים ופיזיותרפיה. במקרים נדירים יש לעיתים צורך בניתוח.

כריסי טיגןתסמונת הראש השטוח