שבוע אחרי מותו: ברשת תוקפים את הבת של לוק פרי

בשבוע שעבר הלך לעולמו השחקן לוק פרי בגיל 52 בלבד, אחרי שלא הצליח להתאושש משבץ מוחי. התגובות למותו של השחקן היו מפתיעות בעוצמתן, מהדורות סיקרו את מותו של כוכב שנות התשעים, הרשתות החברתיות היו מלאות בפוסטים משתפכים לגבי אליל הנעורים, ומעריצים ברחבי העולם בכו על לכתו של גיבור הילדות שלהם, שלנצח ייזכר כדילן מקיי, הילד הרע והנוגה מבברלי הילס 90210.

למרות הכוונות הטובות, יש מי שסובלת מההד התקשורתי סביב מותו של פרי ומהמעריצים האובססיביים שעדיין מתאבלים. סופי פרי, בתו בת ה-18 של השחקן, מקבלת בימים האחרונים הודעות נאצה ממעריצים שמבקרים את האופן בו היא מתאבלת על אביה. מסתבר שהתמונות אותן היא בוחרת לשתף והמילים בהן היא משתמשת לא מרגישות לכמה מהמבקרים מספיק עצובות עבור נערה צעירה שרק איבדה את אביה. כן, אם חשבתם ששיימינג שנוגע למראה, משקל או נטייה מינית הוא אכזרי, קבלו את הדבר הבא ברשתות החברתיות: שיימינג אבל. העולם מעולם לא היה מקום שיפוטי יותר.

 

כיאה לבתו של דילן מקיי, פרי הצעירה, שנמצאת באבל כבד ונאלצת להתמודד עם בריונות הרשת, לא נשארה חייבת ופרסמה פוסט ארוך בתגובה לטרולים שתקפו אותה: "מאז שאבא שלי נפטר קיבלתי המון תשומת לב ברשתות החברתיות", היא כתבה, "רובה הייתה חיובית, אבל כמובן שיש אנשים שפשוט לא יכולים להיות נחמדים. אני כותבת כדי להבהיר שלא ביקשתי את תשומת הלב הזאת, ולא ביקשתי להיזרק לתוך זרקור וירטואלי. אני לא רוצה לפגוע באף אחד אבל אני גם לא מתכוונת לספק את הצרכים והאמונות של אנשים אחרים".

 

סופי המשיכה והזכירה לכולם שהיא רק בת 18: "אני מקללת כמו מלח ולפעמים מתלבשת כמו נערת ליווי", היא כתבה באומץ רב ובלי פילטרים והדגישה שתהליך האבל שלה הוא שונה. "כן, כואב לי ואני עצובה ובוכה בגלל מה שקרה לאבא שלי. זה הדבר הנורא ביותר שאי פעם קרה לי בחיים ואני שבורה לחתיכות בגלל זה. אבל אני לא מתכוונת לשבת בחדר שלי ולבכות ימים ולילות עד שהאינטרנט יחליט שזה נכון עבורי לעשות משהו אחר".

פרי הזכירה לכולם שלמרות שאביה היה חלק בלתי נפרד מהחיים של מעריציו בתקופות מסוימות, היא מכירה אותו הכי טוב מכולם: "אם הייתם מכירים את אבא שלי, הייתם יודעים שהוא לא היה רוצה שאני אתנהג ככה. וגם אתם לא צריכים. אז אם את/ה עושה לי שיימינג על השפה שלי ועל המלתחה שלי ולמרבה הגועל על תהליך האבל שלי, תעשה לשנינו טובה ופשוט אל תעקוב אחריי. זה בזבוז זמן של שנינו". 

בברלי הילס 90210לוק פרי