"התיירת הבריטית חזרה בה ולכולם רק אכפת אם הם צדקו או לא"

ברוכים הבאים לזירת הקרב "אמרנו לכם", זירה שכל מה שמעניין בה זה אם צדקת לגבי משהו שעשה הרבה רעש ברשת. בדיוק שבוע אחרי ש-"שבו הבנים לגבולם" בגרסת איה נאפה, התיירת הבריטית מספרת שאולצה לחתום על ביטול התלונה ושהתלונה שלה ממש לא תלונת שווא.

"אמרנו לכם" נשמע אז לפני שבוע ונשמע גם היום. נכון שבכל פעם היו אלה אנשים אחרים – לפני שבוע היו אלו שהאמינו בחפותם של הגברים, היום זה תורם או תורן של המצדדים בתיירת.

אנחנו מאמינים. להם, לה, ואנחנו עומדים על הזכות שלנו לבחור צד. ואין רגע מתוק יותר מהרגע של "אמרנו לכם", הנוקאאוט האינטרנטי, שמוחץ כל ויכוח ושם קץ להתלבטות.

אלו לא הריקודים בנתב"ג, זה לא הראיון עם עורך הדין הזחוח שמההתחלה עיצב את התפאורה כאילו במקום לשבת בכלא על חשד באונס הצעירים חזרו משדה הקרב. זה לא המשפט המדהים "אמרתי שאני לא הולך עם גויה" שבסופו של דבר התפתח לראיון עומק מפרגן בעיתון סוף שבוע. זה ה-"אמרנו לכם" מלא התוכחה.

 

כי עכשיו זה הסבב השני. הבריטית מדברת. והיא מספרת את הגרסה שלה. וגם עורך הדין שלה פתאום צץ כדי להפריך את הגרסה הקודמת. הזירה מתהפכת ופתאום המשפט "אמרנו לכם" נשמע מהצד השני, שלא מאמין למזל שלו.

בגדול, זה הדבר היחיד שלכולם אכפת ממנו. להיות האחרונים ש"צודקים" חשוב הרבה יותר מהחפות או האשמה של הנערים, ומהשקר או מהאמת של הנערה הבריטית. אם כבר לקחנו צד, אנחנו רוצים להיות צודקים. בכל מחיר.

"אמרנו לכם" הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, מהתמכרות לאקשן ברשת, כשכל בוקר אנחנו קמים כדי לחפש דברים להזדעזע מהם. אמירה לא במקום, וידאו שדלף לרשת, פרשת אונס, פרשת רצח, באמת לא חשוב מה, העיקר לזכות להגיד "אמרנו לכם" אחרון.

הצעירה הבריטית

האמירה "צוחק מי שצוחק אחרון" היום הפכה ל-"צודק מי שאומר אחרון 'אמרנו לכם'". כמה חשוב לנו להיות צודקים שאנחנו אפילו לא חושבים על מי שמעורב באמת. להרגיש תחושה של עליונות במקום אמפתיה, להיות ראשון בהבעת דעה במקום לחשוב לעומק. כל אחד רוצה להיות השולף המהיר ביותר במערב ולא חשוב המחיר.

כבר כתבתי על כמה שאנחנו ממהרים לקחת צד. אבל עוד יותר אנחנו ממהרים לשמוח אם יש לנו הזדמנות להגיד "אמרנו לכם". כך או כך – אנחנו פשוט מאד מרוכזים בעצמנו. עד כדי כך שאנחנו שוכחים שקיימים דברים בעולם כמו חמלה ואמפתיה. כי אם נתעכב במקומות האלה, מישהו יקדים אותנו בשליפת דעה.

פרשת המין בקפריסין