מנהלת "אמהות מבשלות ביחד": "דווקא בימים הכי קשים, הקבוצה עזרה לי לשמור על שפיות"

אם אתם לא חיים בחלל או מנותקים מהרשתות החברתיות, סביר להניח ששמעתם על קבוצת הפייסבוק "אימהות מבשלות יחד". הקבוצה מונה כיום קרוב לחצי מיליון עוקבות, שמעלות מדי שבוע אלפי פוסטים עם מתכונים חדשים וטיפים מהמטבח האישי שלהן.  

מאחורי הקבוצה המצליחה עומדת יערה דרור, בת 36 מתל אביב. דרור הקימה את הקבוצה אחרי ששהתה עם ילדיה בבסיס נבטים, גוועה ברעב ולא היה טייק אווי בנמצא. היא החליטה לפנות לחברות לבקש מתכונים – והשאר היסטוריה. שש שנים אחרי, הקבוצה גדלה לממדים עצומים, ומהשבוע גם תעבור מהפייסבוק לתוכנית טלוויזיה חדשה בערוץ 24, עם השם שהפך כבר למותג – "אמהות מבשלות ביחד".

"אמא שלי לא התגוררה לידי ולא יכולתי להזמין אוכל, ורציתי אוכל מהיר, בריא ומזין", נזכרת יערה דרור בתחילת הדרך, "חיפשתי מתכונים קלים שאוכל להכין לבנים שלי והתחלתי לחשוב מה אפשר לעשות. אמרתי לעצמי שאקים קבוצה קטנה ונצרף חברות. כיוונתי לפשטות אך די מהר ראיתי שמצטרפות אלפי בנות כל יום, ומצאתי את עצמי בשעות הלילה מאשרת ומבקשת עזרה מאחותי וחמותי שיעברו על הרשימות גם כן, כדי שלא יצטרפו לקבוצה סתם אנשים או גברים בטעות. היום פייסבוק נותן בקרה על פוסטים ותגובות, אבל לפני שש שנים מערכת המשתמש הייתה שונה לחלוטין".

 

ידעת מההתחלה שהקבוצה תצליח כל כך?

"ברגע שהקמתי את הקבוצה ראיתי שיש פוטנציאל. די מהר פנו אלי הרבה עיתונאים, היו כתבות במאקו ולאישה היה מקרה שאפילו הגיע למהדורה מרכזית והבנתי שיש הרבה באז סביב הקבוצה. הבנתי שכולם רוצים לסקר ויש פה משהו שהוא אחר, שהוא שונה. נשים התחברו לרעיון של מתכונים מהבית. לאפשרות להיחשף למגוון מטבחים של מספר אימהות".

מדוע קראת לקבוצה אימהות מבשלות?

"יכולתי לקרוא לקבוצה בישולים טעימים אבל השם "אימהות מבשלות" מחבר אותך לטעמים ולניחוחות של הבית. כל ילד וכל ילדה אוהבים את המתכונים הביתיים. אם אני אשאל אותך על זיכרונות הילדות שלך, את ישר תחשבי מה אכלת כשחזרת מבית הספר, איזה אוכל היה על השולחן. אוכל זה הנוסטלגיה שלנו".

במשך הזמן הקבוצה גם הפכה להיות מסחרית, את הפכת להיות חברה בע"מ ואת אפילו מעסיקה עובדים. אפשר להתפרנס מפייסבוק?

"הפכתי להיות חברה בע"מ. יש לי מנהלת תוכן ופרויקטים, היא עושה כל מה שצריך כדי  שהקבוצה תהיה איכותית, ויש לי מנהלת סחר שעובדת רבות על השגת שיתופי פעולה שווים, איכותיים ומשתלמים לחברות הקבוצה. לא הקמתי את הקהילה כדי לעשות מסחרה וביזנס, אבל עם הזמן ראיתי שאני עוסקת רק בזה. הבנתי שאם אני רוצה למנף את הקהילה אני חייבת הכנסות. היה היצע מצד המפרסמים היה ביקוש מהקהילה ואני ידעתי לעשות את החיבור הנכון. הקהילה מעריכה את זה. יצרתי קהילה מאפס. זה כמו ילד שלך. זה משהו שאת מטפחת אותו. זה חלק בלתי נפרד מהנשמה שלך. לא סתם אומרים שאהבה בין אמא לילד לא תלויה בדבר. כך אני מרגישה לקהילה. אני מרגישה אכפתיות מבלי לקבל תמורה. נוצר פה מצב של win-win, אבל זה התחיל מנתינה, ממקום פנימי ובגלל זה הצליח. הדברים קרו מאהבה וכשאת נותנת אהבה את מקבלת אהבה בחזרה".

 

 

מעבר להיותה אימפריה בהתהוות, יערה היא גם אמא גאה לשני בנים וילדה בת שנתיים שמתמודדת עם שיתוק מוחין. מנהלת "אימהות מבשלות" מספרת שגם במקרה הזה, ניהול הקבוצה סייע לה: "הגעתי ללידה בסכנת חיים. ילדתי באיכילוב והם פשוט הצילו אותי. לפני הניתוח חשבתי שאני הולכת למות, זה הכניס אותי לפרופורציות ולימד אותי להסתכל על חצי הכוס המלאה. ילדתי בשבוע 29 ובהחלט עברתי טראומה לגוף ובנפש. נור נולדה בנר הראשון של חנוכה. כשהייתי בטיפול נמרץ אחרי הלידה, המשפט הראשון שאמרתי היה שהיא הביאה ים של אור, ולכן החלטתי לקרוא לה נור. הלידה הזו האירה לי את החיים. היא גרמה לי להבין  שאם אני חיה, אני רוצה לחיות עד הסוף. אני לא  מתפשרת על שום דבר בחיים שלי. ואם ניצלתי – יש לי תפקיד בעולם הזה. לעשות את הילדה הכי מאושרת, לגרום לה להבין שגם השמיים הם לא הגבול ואעשה הכל בשבילה. ודווקא בימים הכי קשים, הקבוצה עזרה לי לשמור על שפיות".

דרור בהחלט "חיה עד הסוף" ומסמנת וי על מטרות. והמטרה החדשה שסימנה וכבשה היא, כאמור, הטלוויזיה והתוכנית החדשה בערוץ 24. הקונספט פשוט: בכל פרק מתארחת מנהלת 'אימהות מבשלות' במטבחים של חברות הקבוצה. הן מבשלות יחד שלוש מנות, כשלכל משתתפת יש סגנון מטבח וסיפור משלה, אמא מתוסכלת שמתמחה בבישול לילדים סרבנים, מדריכת טיולים קולינריים שמלמדת את סודות המטבח היווני, נכדה שמשמרת את המטבח העירקי המסורתי של סבתה ועוד. תוך כדי הכנת המנות, מציגות יערה והמארחת שלב אחר שלב את אופן ההכנה שלהן, בלי לפסוח כמובן על טיפים מעניינים וקונקרטיים לעבודה נכונה, יעילה ובריאה יותר במטבח. "התוכנית הזו הגשימה לי חלום", אומרת יערה, "יש וירטואליות בקבוצה אבל כאן זה אחרת. אני נפגשת איתן. אני מרגישה זכות להכיר את הנשים האלו. להיכנס למקום הכי אישי שלהן".

אחת מאותו נשים עימן נפגשה דרור במסגרת התוכנית היא גילי ויזל מרמת גן, משתתפת המירוץ למיליון ואמה של הדוגמנית ומנחת הטלוויזיה ירדן ויזל. בפרק המשותף של השתיים, יערה וגילי הציבו לעצמן משימה למלא את המקרר של ירדן. ויזל מספרת שהגיעה לקבוצה דרך טלי שהשתתפה לצידה במירוץ למיליון: "טלי סיפרה לי שיש אקשן בקבוצה אבל אני בהתחלה בכלל לא חשבתי שאני צריכה להיות שם. אני פשוט אישה עסוקה, עובדת ולומדת. אבל יום אחד ראיתי תמונה של רולדת בשר שהכינו אותה שונה מאיך שאני מכינה בדרך כלל ורציתי לנסות. בקבוצה יש המון פידבקים. אותי זה פחות מעניין. אותי מעניינים מתכונים קלים ובאמת יש בקבוצה גם מתכונים קלים שיוצאים מעולה ומצריכים עבודה של שתי דקות. הקבוצה הזו היא רעיון מצוין והרבה נשים נהנות ממנה. אגב, אני תמיד משתפת במתכונים, אבל לא כולן ממהרות לשתף ולפעמים צריך לנג'ס".

נהנית מהצילומים?

"כן. יערה הגיעה לעזור לי. חתכה איתי ירקות, עבדנו ביחד. זה היה מגניב. לדעתי התוכנית יותר מוצלחת משאר תוכניות הבישול שיש כיום, כי היא לא רק של שפים ואנשים שלמדו – היא של העם, היא נגישה והתכונים מהירים וביתיים ואפשר בקלות ליישם בבית".

ואם כבר אנחנו בעניין של שיתופים, יש לך טיפ לחלוק עם העולם ושאר המבשלות?  

"אני מבשלת הרבה עם כורכום ולפעמים נשפך ונוצרים כתמים. עד התוכנית ניקיתי כל פעם עם ספוגית הפלא, אבל בתוכנית קיבלתי טיפ  מיערה שמשחת שיניים מנקה הכל. ניסיתי ומאז זו הדרך".

אימהות מבשלות ביחדבישולערוץ 24