סקס, מבוכה ובולבולים מפלסטיק: הצצה לעולמם של העובדים בחנות סקס

בפעם הראשונה שנכנסתי לחנות סקס הייתי בת 17. היא הייתה באזור התעשייה של עיר קטנה, במקום צדדי. היה וילון אטום מול דלת הכניסה, כך שלא יכולתי לדעת מה קורה בפנים – והסתקרנתי. מאז כבר ביקרתי בחנויות כאלה כמה פעמים, לא יודעת למה – תמיד אהבתי להיכנס לשם. לפני כמה שנים אפילו יזמתי ראיון עבודה, והוא ייזכר כראיון העבודה היחיד בחיי שלא נגמר בזה שהתקבלתי. תכלס? הפסד שלהם. השבוע ראיינתי את מי שכן התקבל.

"נדיר מאוד שמשהו יביך אותי"

רחלי, 23, מספרת איך נראה יום עבודה בחנות סקס:

"הוא מתחיל כבר בדרך לשם. אני יורדת מהאוטובוס בקינג ג'ורג', אנשים הולכים ברחוב, מישהו הולך בכיוון שלי, והופ, פתאום אני עוצרת בחנות סקס והאיש ממולי בשוק. ממש לא התביישתי ומאד אהבתי את מה שאני עושה. הייתי פותחת את החנות, שמה ביונסה, מדליקה אורות, עושה קצת אבק ויושבת בחוץ עם הקפה… אנשים מסתכלים על החנות, רואים אותי, ואומרים "בואנה, מה זה, הילדה הזאת מוכרת אביזרי מין?" זה הגניב אותי."

איזה לקוחות מגיעים?

"יותר נכון לשאול איזה אנשים מגיעים, כי לא כולם לקוחות.
זה מתחיל מבנות מתלהבות שמצטלמות עם דילדו ומעלות לאינסטגרם וסתם ילדים קטנים של "יואו בולבול". היתה קבוצה אחת שאמרה דברים מחרידים על מין ונשים, אז תפסתי אותם להרצאה. זה עוד משהו שעשינו בחנות, הרצאות על מיניות".

את חושבת שהן נרתעו מלקנות בהתחלה?

"המון נשים כל כך גאות בבעלים שלהן, גם כשהן לא לידם הן דואגות לאון הגברי שלהן. שומרות על כבוד הזין, ו-"יש לי את הדבר האמיתי". לכן העשייה הכי חינוכית שלי עם נשים בחנות היתה לגרום להן לדעת כמה זה חשוב לאונן. אפילו היתה לי אישה אלמנה 15 שנה שבאה לקנות ויברטור בפעם הראשונה."

ומי הלקוחות הנפוצים?

"בעיקר גברים ונשים שרוצים לפנק את החבר\ה שלהן, אז קונים משהו לשניים.
יש את העבדים, שאוהבים דברים משפילים, קונים לעצמם מסכות ושוטים.

באות הרבה לסביות לקנות סטרפ-און, והומואים שקונים פלאגים וחומרי סיכה וכאלה.

פעם אחת אפילו נכנסו אליי זוג בני 65.  הגבר שאל אותי שאלות על הדגדגן ועל נקודת הג'י…כל האנשים שאת רק יכולה לדמיין נכנסו אליי לחנות: מסוממים, זקנים, לסביות, סטרייטיות…"

איזה מן אנשים לדעתך עובדים בחנויות סקס?

"לרוב אלה גברים. אני חושבת שקל להם יותר לצאת מהסטיגמות החברתיות. אנשים יותר פתוחים למיניות גברית מנשית. אבל אני מאמינה שלהיות אישה שעובדת בחנות סקס זה מן עדות לפתיחות מינית שאין לכל אחת, זה אמיץ."

אמיץ?

"מול הלקוחות בעיקר. את צריכה להיות סופר אסרטיבית והכי לא ביישנית. נדיר מאד שמשהו יביך אותי. המון נשים שהגיעו אליי לחנות היו נורא מובכות, אבל אני ישר שוברת את זה. לגברים יותר נוח. יותר קל להם להתמודד עם אנשים זרים וגם לא יטרידו אותם. כמות ההטרדות שחוויתי בחנות היא מטורפת. נגיד, היה מישהו שהתעניין במאונן לגבר. הוא רצה שאסגור את הדלת – סגרתי כמובן, זה לא פעם ראשונה שמבקשים ממני. אבל אז הוא רצה להביא ביד, "לנסות" את המוצר. אמר לי "איך אני אדע אם זה טוב? יש לי גדול" ישר צעקתי עליו שיעוף משם".

את רייבן נתנאל, 26, פחות הטרידו:
"זו היתה חנות בדסמית (BDSM) בעיקרה, אהבתי לעבוד שם, ואת רוב הלקוחות הכרתי מהקהילה. אבל היה מישהו אחד שהגיע ובדק אופציה איתי. אחרי שקיבל ממני 'לא' הוא המשיך והתעקש, אז הסברתי לו שברגע זה הוא יוצא ולא חוזר. חוץ מזה כולם היו ממש בסדר איתי."

האמת? אני מופתעת. יכול להיות שזה קשור לקהילה הבדסמית?

"תכלס כן, יכול מאד להיות. יש בהחלט קטע של כבוד לגבולות ולנשים בקהילה.
פעם אחת הגיעו זוג, גבר ואישה. הגבר ביקש שאבדוק את השוט על אישתו. זה היה מוזר – אבל כיף, אני לא מתלוננת."

גבר ביקש שאבדוק את השוט על אשתו. רייבן נתנאל

סיפרת לסביבה שלך על העבודה?

"כן. משפחה, חברים – כולם ידעו. זה רגיל כזה כי אני עובדת כבר 10 שנים בתחום בצורה כלשהי."

בתחום?

"היום אני דוגמנית עירום, למשל. אני אדם ממש חברותי ובדסמ זה סוג תחביב שלי, אז לא היה צריך ללמד אותי כלום. זה בא לי בקלות. אני חושבת שכדי לעבוד בחנות סקס צריך ראש פתוח, ובלי פחד בכל הקשור למיניות. את פוגשת אנשים וצריכה להרגיש ממש בנוח עם כולם. צריך להיות בן אדם ממש נחמד, יותר ממוכר בחנות בגדים, למשל. והמון ידע."

חוקיות סרטי הפורנו
"אתה צריך להיות הבן אדם הכי נינוח וסבבה שיש. יש אנשים שקצת קשה להיות אמפתי כלפיהם, אבל אם מישהו נכנס והוא לא כל כך בטוח בעצמו, מספיק שתעשה פרצוף אחד כדי לגרום לו להרגיש סוטה. עזבי את המכירה שאני אפספס, יכול להיות שהרסתי למישהו את היום. בגדול – אתה לא אומר איכס על היאמי של מישהו אחר", מסביר יותם, בן 31, שעבד בשתי חנויות במקביל, ואת רוב הזמן בילה בחנות הממוקמת ברח' פין (נשבעת), בתחנה המרכזית הישנה של תל אביב.

"ב9 בבוקר יש כבר אחד או שניים קבועים שמחכים בחוץ להחליף את סרט פורנו ולקחת חדש."

קצת מוזר בעידן האינטרנט.

"לא ממש מוזר, כי זה לא רק הסרט, זה כל התהליך. בשביל החבר'ה הדתיים, למשל, זה ממש טקס. הם יוצאים מבני ברק, מחליפים לבגדים חילוניים, מסתירים את הפאות.. אחד לא יודע שהם דתיים, זה אסור. זה קצת יותר מ"אני לוקח את הסרט פורנו הזה והולך לאונן בבית", הם ממש מסתכלים על הקטלוג. הכי מצחיק זה שמישהו פתאום היה נכנס – הם מיד היו הולכים לצד השני של החנות. אחי, זה חנות סקס. כולם יודעים מה אתה עושה פה."

מי עוד היה נכנס לחנות?

"בעיקר ה"מבינים" שידעו שאף אחד לא רוצה להתקרב לאיזור הזה, אז המחירים זולים משמעותית. היו נכנסות גם הנשים שעבדו באיזור, בעיקר בשביל טבעות רטט למינהם ותלבושות. בדרך כלל היו נרקומניות והייתי צריך לבדוק שהן לא גונבות.
יש גם המון מסתכלים. לפעמים זה נהיה כזה קיצוני שהייתי צריך לומר "גם להסתכל עולה 10 שקל". זה אנשים שבחיים לא ראו דברים כאלה."

כשהייתי עובדת בעבודות עם לקוחות הייתי מחלקת אותם לפי איזה אנשים קונים מה. היית עושה את זה?

"ברור. קודם כל, בערך 85% מהלקוחות הם גברים.
תאילנדים ועובדים זרים היו קונים בובות מין, דתיים הולכים על כמות מאשר איכות. זאת אומרת שאם יש מבצע DVD של 5 ב-100 או משהו כזה, לא משנה הנטייה המינית, הוא ייקח מה שיש, כולל הומואים. הם אוהבים לקנות בכמויות.
אגב, חוק: ככל שלקח לבחור יותר זמן את הסרט ככה יש יותר סיכוי לגלות בקופה שזה פורנו גייז. רוסים אוהבים את חברות ההפקה היוקרתיות, ערבים מעדיפים פורנו ישראלי בערימות ונשים קונות סרטי פורנו רק עם הבן זוג ולא לבד."

יש סרטים שלא קונים?

"היה לנו את הארגז דחויים, עם הדברים הקשים יותר.. צואה, פיפי, סאדו קשה, התעללות. פחות פופולארי. מי שבאמת בקטע הולך למקומות ספציפיים לקנות את זה".

היו גם בקשות מוזרות?

"מלא. היה מקרה שגבר מבוגר ואבא שלו נכנסו לחנות, שניהם רוסים, מדברים חצי עברית. האבא דיבר, והבן תרגם: "הוא רוצה סרט שיש רק נשים עם חיות, בלי גברים. אבל לא כלב, לא חמור ולא כושי!" זה היה מאד ספציפי. גם שואלים אותי כל הזמן שאלות הזויות, כמו "איך אני גורם לכלב לרדת לאשתי?"

המציאות עולה על כל דמיון. היו טיפוסים קבועים?
"היה בחור נכה אחד שהיה חונה את האוטו בכניסה לחנות, מצפצף לי שאבוא, נותן לי את הכסף ביד ואומר לי "אתה יודע מה אני אוהב". הוא אהב צעירות מאד, יש איזו מדינה שהגיל החוקי לפורנו הוא צעיר יותר משאר העולם, אז הוא אהב סרטים משם".

"מישהו שאל אותי אם אנחנו כשרים לפסח"

ליאון קיכלר, 36, מנהל את חנות הסקס "אהבה ותשוקה" באלנבי, תל אביב.

"התחלתי בתור עובד. נשבר לי הזין מלעבוד בברים 10 שנים. גרתי בפלורנטין מעל הספק הכי גדול בארץ של אביזרי מין, התחברנו בקיוסק, כמו שקורה בפלורנטין – והוא שידך אותי ל"אהבה ותשוקה". היה חיבור מדהים עם הבעלים, שממשיך עד היום – ומאז הכל היסטוריה. אני מנהל שם 5 שנים ומת על העבודה שלי!"

בטח יש מלא סיפורים מהעבודה שם.

"יש סיפורים מזעזעים, מצחיקים, הזויים… אני אפילו שוקל להוציא ספר 'קטעים מחנות הסקס' של כל מיני הזיות.
נכנסה אליי מישהי מאד ידועה בארץ, מעולם הבידור. כמובן עם כובע ומשקפי שמש, וביקשה לסגור את הדלת – ואני תמיד מסכים. לקוח שנכנס לחנות ורוצה פרטיות – אני אתן לו אותה. היא ביקשה מוצר שראתה באתר, הפעלתי לה אותו מול העיניים, תמיד אני עושה את זה – שיראו בדיוק מה הם קונים ושהכל תקין ועובד. היא אמרה לי שבסדר והיא תקח אותו. אמרתי "אין בעיה, זה 604 שקלים" זה גם המחיר שרשום באתר. היא אמרה "אתה לא מזהה אותי?" אמרתי "מזהה, אז? מה זה רלוונטי?" מפה לשם היא דרשה הנחת סלב. אמרתי שאין בעיה, אני מוכן לתת לך את המוצר תמורת 200 שקלים, בתמורה לתמונה שלך עם המוצר מפורסמת אצלי באתר, שיעזור לנו עם מכירות. הרי שאת הולכת וקונה מעיל בקסטרו ומצטלמת איתו – קסטרו משתמשים בזה ומוכרים פי 5 מהמעיל, כי את לובשת אותו. את מוכנה לעשות דבר כזה? היא אמרה מה פתאום ושזה אינטימי. אז על מה את רוצה לעשות הנחת סלב? היא לא קיבלה, לא קנתה וגם בירכה אותי בדרך החוצה."

אין הנחות סלב. ליאון קיכלר בחנות הסקס 'אהבה ותשוקה'

ואנשים מטרידים?

"תראי, אני נמצא באלנבי, צמוד למועדון הכי ידוע לשמצה בעיר. היו מקרים בהם לקוחות נשים היו אצלי, בערבים בעיקר, ואיזה גבר ראה אותן מבחוץ, נכנס והטריד בברוטאליות. כמובן שאני מעיף אותם בשניות – אני לא נותן לזה לקרות".

מה המקרה הכי הזוי שהיה לך שם?

"מישהו שאל אותי אם נהיה כשרים לפסח. ברצינות. איזה דוס הגיע כמה ימים לפני פסח, ושאל. אמרתי לו "תכף אני מתחיל להגאיל את כל הבולבולים." אני מבדיל בין האנשים שמתעניינים בשביל לקנות לבין אלה שנכנסים כאילו זה מוזיאון לראות דברים ולעשות צחוקים, אז אני עונה בהתאם. נגיד כשנכנסות בנות מהברים ליד, מתחילות לצחוק ופתאום קולטות את הדילדו הכי גדול ואומרות "וואו זה אמיתי?" אז אני אומר תמיד "לא, יא מטומטמת, זה מסיליקון. מה נראה לך, שלקחתי גבר עם זין גדול וכרתתי לו אותו, שימרתי בפורמלין ושמתי על המדף?"

איך אתה מתמודד עם לקוחות נבוכים?

"צריך את הכישרון לבטל מבוכה כמה שיותר מהר, אני כבר מנוסה בזה. למשל, אם גבר נכנס לחנות – אני גם משתף מהחוויות המיניות שלי, אני אומר "זה עושה לי נעים, אני מרוצה ממנו". ואני אומר את זה כמו "אני אוהב פיתה עם תירס ואנשובי", על אותו משקל. עם נשים זה קצת אחרת, כי אין לנו את אותן חוויות מיניות".

הן גם בטח נרתעות ממוכר גבר, לא?

"בהתחלה, כן. הן מעדיפות אישה. עכשיו, בואי נודה את האמת – אישה לאישה שטן, ושלא יבלבלו לי בשכל. אם אני רואה שהיא מרגישה לא נוח, אני מבליט יותר את הסטראוטיפים ההומואים, שתבין שאני גיי".

כישרון לבטל מבוכה. ליאון קיכלר 

ואיך אתה עוזר ללסביות, ונשים בכלל, שנכנסות לחנות – כשאתה בכלל גבר הומו?

"מאד פשוט. קודם כל – לומדים את זה. קוראים, מדברים עם אנשים אחרים, עם נשים. כמו כל עבודה – זה ניסוי וטעיה. בהתחלה את לומדת, ואח"כ את יודעת. מגלים את זה. יש לי חברה מאד קרובה שעזרה לי עם זה בהתחלה. הייתי שואל אותה הכל. אם, למשל, הלקוחה מעוניינת בגירוי דגדגני – השאלה היא באיזה עוצמה ומאיזה כיוון, או שאשאל מה מרגש אותה יותר – גירוי דגדגני, וגינלי, אנאלי, את שלושתם בבת אחת? שניים בבת אחת? אולי היא רוצה ללכת יותר לכיוון של המסביב – פטמות, פה, או כל דבר שעושה לה נעים, ואז אני יכול להתאים את המוצר הנכון ביותר עבורה. בנוסף, כל מוצר חדש שמגיע אליי לחנות אני פותח, מרגיש אותו בידיים, רואה מה הפונקציות שלו, למה הוא משמש, קורא עליו, אני מכיר כבר את החברות – איכותיות יותר ופחות, אם הוא עמיד במים, אם עושה רעש או לא.. כדי להתאים את הדבר הכי נכון ללקוח."

מה משך אותך לתחום?

"בשורה התחתונה אנחנו מדברים פה על סקס. בשביל שאני אתן לבן אדם שנכנס לחנות את המענה הטוב ביותר בשבילו – אני צריך לדעת תוך דקה מה הוא אוהב, איך הוא אוהב, כמה, עם מי ומאיזה כיוון, וזה דברים שמעניינים. אני לא מנחש כמובן, אני שואל, אנחנו מדברים – זאת שיחה."

ונוח לך במקום הזה.

"בוודאי, אין דרך אחרת. הרעיון הוא לעשות שיחה על דגדגנים, בולבולים וטוסיקים בפתיחות ובזרימה בדיוק כמו שעושים שיחה על איזה אוכל אני אוהב, ואיזה מתמודד אני אוהב מתכנית ריאליטי. לדבר על זה רגיל נכון וטבעי. אין מה לעשות, כולם מזדיינים. אני עכשיו עומד באמצע הרחוב וכל מי שאני רואה בזווית העין שלי – מזדיין. אולי חוץ מהחמוד הזה שיושב בעגלה – אבל גם יומו יגיע. כולם עושים סקס."