מי הליצן שרצח אישה בפתח ביתה ומדוע? 27 שנה אחרי, התעלומה נפתרה

ב -26 במאי 1990 הופיע ליצן עם פרחים ושני בלונים על מדרגות דלת ביתה של מרלן וורן מוולינגטון, סמוך לווסט פאלם ביץ', ודפק על הדלת. כשהיא פתחה הוא ירה בה ישר בפנים ונעלם. מרלן בת ה-40, נשואה ואם לילד, מתה במקום. 27 שנה חלפו מאז הרצח הזה שנחשב עד כה כאחד ממקרי הרצח המחרידים, המוזרים והלא מפוענחים בפלורידה. בסוף השבוע שעבר נעצר סוף סוף חשוד ברצח ומסתבר שזו בכלל חשודה- חברתה הטובה של הנרצחת שנישאה מאוחר יותר לבעלה.

הסיפור הזה מזכיר פרק של CSI מיאמי וכמעט קשה להאמין שהוא באמת התקיים במציאות: שילה קין וורן, בת 54 – שנישאה לבעלה של מרלן 12 שנים אחרי מותה – נעצרה ביום שלישי האחרון כמעט שלושה עשורים לאחר שלכאורה לבשה פאת ליצן כתומה, צבעה את פניה בלבן ורצחה את אשתו של המאהב שלה על מדרגות ביתה.

"כל רצח הוא מחריד. זה לא ממש משנה אם אתה לובש תחפושת ליצן או לא", אמר ריצ'רד מקרפי, השריף של מחוז פאלם ביץ' במסיבת עיתונאים, "לקיחת חיים של אדם אחר זה מעשה איום. לצעיר, לקח לנו 27 שנים כדי לסגור מעגל למשפחת הקורבן. מקרי רצח לנצח נשארים פתוחים עד שפותרים אותם. אלפי שעות עבודה והמון כוח אדם הוקצו למקרה הזה ב -27 השנים האחרונות. אנחנו שמחים שהוא סוף סוף הגיע לקצו".

על פי חדשות NBC, וורן סומנה כחשודה מיד לאחר הרצח אולם במשטרה לא הצליחו למצוא ראיות כדי להעמידה לדין. טכנולוגיה חדשה אפשרה סוף סוף לתובעים לבדוק מחדש ראיות DNA שלא נבדקו בעבר ואלה הוכיחו כי וורן היא הרוצחת. היא נעצרה במחוז וושינגטון באשמת רצח מדרגה ראשונה עם שימוש בנשק חם.

על פי פרטי הסיפור, שילה הגיעה ביום הרצח לבית חברתה לבושה כליצן. היא החנתה מכונית קרייזלר לבנה בחניה של מרלין ודפקה על הדלת. מרלין פתחה את הדלת, חלפה על פני בנה בן ה – 21 מנישואים קודמים, יוסף אהרנס, וחבריו שעמדו בחוץ. הליצן הושיט לה זר ציפורנים אדומים ולבנים ובלוני נייר שעל אחד מהם היה כתוב "You are the best!".

"זה הדבר הכי מוזר שראיתי בכל 19 שנותיי בתחום אכיפת החוק", אמר בוב פארל, דובר משרד השריף של מחוז פאלם ביץ', לעיתון "פורט לודרדייל סאן-סנטינל", יום אחרי הרצח.

המשפט האחרון שאמרה המנוחה היה "הו, איזה יופי של בלונים!" כך מסר בנה בעדות שנתן לאחר הרצח. מיד אחרי המשפט הזה ובלי להוציא הגה שלף הליצן אקדח וירה במרלן וורן ישר בפנים.

אהרנס, שבדיוק החלים אז מתאונת דרכים, עשה ככל שביכולתו להגיע לאמו ותוך כדי צעק לליצן לעצור, מה שגרם ליורה להסתובב. אהרנס לא ממש שמע מה אמר, אבל הוא זכר שעיניו היו חומות. מיד לאחר מכן הוא התקשר 911, נכנס לרכב שלו בסערה וניסה למצוא את הקרייזלר השכורה ללא הצלחה. אביו החורג, מייקל וורן, היה באותה העת על הכביש המהיר 95 לכיוון קזינו במיאמי.

שילה וורן

הרשויות חשדו תחילה במייקל וורן, בעלה של הקורבן כי חברים ומכרים העידו על בעיות בחיי הנישואין. הבלשים סיפרו כי נאמר להם כבר ארבעה חודשים לאחר הרצח, כי מייקל ושילה קיימו רומן, וורן שילם את שכר הדירה של שילה לאחר שזו נפרדה מבעלה הראשון. אף על פי כן לא נמצאו כל ראיות הקושרות אותו לרצח. במהלך החקירה הוא נעצר על אישומים שונים הקשורים לסוכנות להשכרת הרכב שלו הכוללים, בין היתר, גניבה וסחיטה. על עבירות אלה הוא נשפט לשלוש שנות מאסר, נכנס לכלא, השתחרר ונעלם ב-1997. חמש שנים אחר כך, ב -2002, הוא התחתן עם שילה קין – אותה שילה קין וורן שאחראית עכשיו לרצח אשתו לשעבר. שילה עבדה בשביל מייקל שעסק במכוניות.

המשטרה טרם מצאה הוכחות חד משמעיות לכך שהיה מעורב ברצח אשתו לשעבר, אם כי הם כן הצליחו למצוא קשר בין הקרייזלר הלבנה לעסקי המכוניות שלו כשמצאו סיבים כתומים – דומים לאלה שנמצאו על פאה ליצנית כתומה – ושיער חום באחת המכוניות של העסק.

מעט מאוד ידוע על חייהם של בני הזוג לאחר שנישאו. ממשרד השריף של מחוז פאלם ביץ' נמסר שמייקל ושילה וורן ניהלו מסעדה בטנסי כאשר הגיעו הרשויות לעצור אותה ושהבעל היה נוכח בזמן המעצר.

בגידהרצח