ערוץ 2 חגג את סיומו. נינט חגגה את שחרורה

טקס יום הזיכרון שנערך אתמול לערוץ 2, השם ינקום דמו, היה מפגן ראווה חסר תכלית, מלבד לטפיחה על השכם של קשת. רק תחשבו כמה שנים עברו עד שעשו פגישת מחזור לקאסט של "קרובים קרובים", או עד שמישהו העז להגיד ש"זהו זה" היא תוכנית מיתולוגית. ואילו עכשיו, כל מה שאי פעם שודר בפריים טיים הופך אוטומטית לקלאסיקה, וכל מגישת גיא פינס היא מינימום רבקה מיכאלי.

ובכל זאת, לכל החגיגה הזו היה גם קצת ערך, ולערך הזה קוראים נינט. המאמי הלאומית, שלמען האמת כבר לא כזו מאמי ובטח שלא לאומית, באה לארץ לפזר קצת אבק כוכבים, עם רטרוספקטיבה לשיר הזכייה שלה ב"כוכב נולד" – "ים של דמעות".

היה קשה שלא להתרגש מהביצוע החדש-ישן הזה, כמו שתמיד קשה שלא להתרגש מנינט. כבר אז, כשהגיעה לאודישנים עם מדי החיילת והגבות ההרבה יותר מדי דקות, היא הצליחה להיכנס לנו ללב. אבל דווקא עכשיו, יותר מתמיד, אפשר להכריז עליה כעל המנצחת הגדולה.

 

מאותו רגע שנשפך הקונפטי על הקהל בניצנים, היה ברור לכולם איך החיים של נינט הולכים להראות, טוב אולי לא לכולם, ובטח שלא לנינט עצמה, אבל סביר שלטמירה ירדני ולחבריה ב"טדי הפקות", שהפכו למנהלים שלה, היה מושג מאוד ברור לאן הם הולכים. ובאמת, בשנים הראשונות נראה שנינט הולכת לפי התוכנית: השתתפות ב"שיר שלנו", אלבום עם אביב גפן שישר זכה בפלטינה ובאופן כללי קפיצה בכל פעם שיש דרישה לכך.

אבל אז קרה משהו – נינט החליטה לקחת שליטה על החיים שלה. היא התחילה לשיר אחרת, להראות אחרת ובאופן כללי לחיות את חייה אחרת ממה שייעדו עבורה. ככל הנראה ריווחי זה לא היה, אבל סביר להניח שזה היה משחרר.

רק לפני כמה ימים סיפרה קלי קלרקסון, זוכת העונה הראשונה של "אמריקן איידול", על המחשבות האובדניות שהיו לה בתקופה שלאחר הזכייה, כשאילצו אותה להוריד במשקל. גם נינט לא פעם סיפרה על הלחץ – לאו דווקא להוריד במשקל (לדבריה היא בסך הכל הורידה את מה שהעלתה בצבא), אלא יותר על הלחץ להתאים את עצמה לציפיות, והתגובות הקשות שקיבלה כשהחליטה להוציא את עצמה מן המרוץ הזה, ולנסות לחיות את החיים שלה.

"בגלל שהם שמו את הקול שלהם, זה כמו שהם בוחרים ראש ממשלה, להבדיל אלף מיליוני", אמרה בראיון לבן שלו ב"הארץ". "בצד הבידורי הם בחרו בי, ואני חייבת להם עכשיו וזהו. זה לא שהם היו רעים, כמו שחשבתי בשלבים מסוימים, הם פשוט היו אכפתיים מדי. זה כמו חיבוק דוב, בסוף זה הורג אותך. וכשהתחלתי ללכת נגד דעתם וללכת עם הדעה שלי, כשהתחלתי ללמוד גיטרה, הם התחילו להגיד 'מה היא חושבת לעצמה', 'מי היא בכלל', 'היא כלום', 'היא אפס', 'שתחזור למקום שממנו היא באה'. שם גיליתי את האומץ שלי. הם יכולים להגיד מה שהם רוצים. אני אעשה מה שאני רוצה לעשות. זה לא מעניין אותי בכלל".

אתמול בלילה, בזמן שקשת חגגה את עצמה לדעת, החגיגה האמתית היתה דווקא של נינט. בזמן שהיא הביטה אל המסך שאחוריה וראתה את עצמה שרה בניצנים, היא יכלה להכריז בלב שקט שמלחמת השחרור שלה הסתיימה בהצלחה. היא לא היתה שם על תקן פליטת ריאליטי או שופטת ריאליטי, היא לא היתה שם על תקן עוד בובה מפס הייצור של טדי או ערוץ 2. היא היתה שם על תקן זמרת ושחקנית (בסדרה שאוטוטו תעלה בקשת, "בשבילה גיבורים עפים") שבחרה בדרך שלה, למרות הכל.

 

נינטנינט טייבערוץ 2קשת