אווה מדז'יבוז', יו"ר הרשות לקידום מעמד האישה: יש לנו הרבה על מה להילחם

"אני מכהנת כיו"ר הרשות לקידום מעמד האישה כבר 35 ימים. אם יש יתרון בכניסה לתפקיד החדש שלי הוא ביכולת לחלום, אני חולמת בגדול על תכניות ומיזמים רחבי הקף שיתופי פעולה למען קידום נשים כי זה הזמן לשים הכל על השולחן ולדמיין. שאלו אותי איך אני מעזה לעזוב את התפקיד שלי כיו"ר הרשות השניה לתפקיד כזה, ואני רואה בזה שליחות, כבוד ולא היססתי לשניה"

"בחודשים האחרונים אני עושה שיחות ארוכות על שויון מגדרי כי מעניין אותי לשמוע קולות לא שגרתיים כמו צעירות ממגדר חרדי וערבי, נשים שסבלו קיפוח ושנים של מאבק למען שינוי ועבורי כל שיחה כזו היא פונטציאל לאלף חלומות חדשים. ולכן כולן עוזרות לי להבין שאנחנו חייבות לאמץ שפה חדשה וגישה חדשה בעיקר מול קולות הטוענים שהמפהכה הפמיניסטית הסתיימה"

"זוהי האחריות שלנו היום יומית לעקור מתוכנו את ההתיחסות המיזוגנית"

"אנחנו חייבות להזכיר לדור הצעיר שלמרות כל ההשגים, אסור לנו לשכוח את אלו מאיתנו שטרם זכו לשיון וטרם זכו למעמד ולא רואות איך לפרוץ את המעגל שבו הגבר שולט והאישה היא הרכוש שלו.  זוהי האחריות שלנו היום יומית לעקור מתוכנו את ההתיחסות המיזוגנית, אני שומעת המון איך דווקא נשים חוסמות נשים אחרות או מתייחסות באופן לא ראוי למראה חיצוני של אישה לכישורי נהיגה שלה למשקל למבטא… כשקארין גורן זכתה לנוכחות  טלויזיונית מרשימה קראנו סטטוסים איומים בפייסבוק בעיקר מנשים וככה לא מנצחים במאבק אלא מנציחים את הקבעון של הצד השני"

 

"יש מצב שמנכ"ל גבר לא היה מהמר עלי"

"כשהגעתי לעולם התקשורת שהוא עולם סגור ברנז'אי אליטיסטי הבאתי איתי לא רק תואר בראיית חשבון במסכ הכנסה אלא את הילדות שלי כילדה מהגרת, עם השם שלי אוה מדז'יבוז' עם נראות שלא תואמת את השטנץ הקוקטי של תל אביב, הבאתי איתי את ראשון לציון לבועה של תל אביב שהייתה מסוגרת והיה לי מזל שמנהלות שלי ברדיו בעיקר יהלומה לוי לא חיפשו מישהי מקובלת אלא היו פתוחים בראש כדי לקבל את

הזרה הזו. יש מצב שמנכל גבר לא היה מהמר עלי".

"גם כשהיתי מנכ"ל בקבוצת מעריב שילמו לי פחות"

"יש פערי שכר בין דברים לנשים. גם כשהיתי מנכ"ל בקבוצת מעריב עדיין שילמו לי פחות ממנכ"ל שהיה אחרי ולפני, אפילו כשאת מגיעה לצמרת יהיה מי שיזכיר לך שיש ענפים מעליך. יש לנו עוד הרבה על מה להילחם"

אווה מדז'יבוז'הרשות לקידום מעמד האישהנשים וקריירהפערי שכר