16 חוקי הנישואים הכי הזויים בעולם

לפני כמה שבועות, החליטו מרבית אזרחי אוסטרליה – לפחות מרביתם של אלו שבחרו לקחת חלק במשאל העם – לאשר נישואים של זוגות חד-מיניים. בהתאם, החוק שיאפשר לעשות זאת יכנס בשנה החדשה, ובכך האוסטרלים יצטרפו לאזרחים רבים של מדינות ליברליות אחרות, כמו אנגליה, גרמניה, צרפת, ארגנטינה, ברזיל, מלטה, אסטוניה ועוד. נעדרת מהרשימה הזו היא ארצות הברית, ששם לכל אחת מהמדינות יש את זכות לאסור או לאפשר נישואים חד מיניים בשטחה. בכל מקרה, בעוד שבניו יורק נישואים כאלו מותרים כבר מ-2011, במדינות אחרות זה עדיין נראה כמו חלום רחוק מאוד, שכן עוד הרבה לפני שהם ניגשים לטפל בנישואים חד מיניים, הם צריכים להתמודד עם חוקים מטופשים, מיושנים ושלא נאמר הזויים, שמשום מה עדיין מתקיימים. הנה הבולטים שבהם:

לישון עם מישהו שאינו בן הזוג החוקי שלך זו עבירה פלילית

ב-16 מדינות, ביניהן אריזונה, קנזס, אוקלהומה ומישיגן אסור לישון עם פרטנר שאינו בעלך/אשתך. זה תקף גם אם אתם רווקים, ובמדינות מסוימות – כמו, למרבה הפלא, ניו יורק – זה תקף במקרה של בגידה. כן, אז אם בא לכם סטוץ מזדמן או רומן לוהט מחוץ לנישואים, קחו בחשבון שבניו יורק זה יעלה לכם לא רק במצפון מיוסר, אלא גם בקנס של כמה אלפי דולרים. מעניין מה מיסטר ביג היה אומר על זה.

אסור לישון בעירום בבתי מלון בסלאם, מסצ'וסטס

אם במקרה תכננתם על גיחה רומנטית דווקא בסלאם, מעוז ציד המכשפות הידוע לשמצה, הישמרו על נפשותיכם, או לפחות תביאו פיג'מה, כי ערומים לא תוכלו לישון שם. למרות שרק המחשבה על איך בדיוק הם בודקים עם מה אתם ישנים מטרידה לא פחות מהחוק עצמו.

נישואי ילדים עדיין מותרים

כמעט בכל מדינה בארצות הברית, גיל הנישואים עומד על 18 שנה. אבל כידוע – לכל כלל יש יוצא מן הכלל, וגם פה במרבית המדינות, צעירים וצעירות מתחת לגיל הזה יוכלו למצוא את עצמם נישואים במקרה שההורים שלהם יאשרו את זה, או במקרה של הריון. למעשה, המספרים מראים כי למעלה מחצי מיליון ילדים התחתנו ב-15 השנים האחרונות, ביניהן ילדות בגיל 10.

רוצה להתחתן? תתחיל לצוד

בקייפ קוד, חצי אי שבמדינת מסצ'וסטס, אם אתה רוצה להתחתן אתה צריך להוכיח שאתה גבר. ואיזו דרך טובה יותר לעשות את זה מאשר להרוג ציפורים? אז חתונה תעלה בחייהם של שישה שחרורים. לחילופין, אפשר להמיר את זה בחייהם של שלושה עורבים.

אסור להציע נישואים מבלי להתכוון לכך

בדרום קרולינה לוקחים את מוסד הנישואים מאוד ברצינות, לכן אם אין לכם כוונה להתחתן, אל תעזו להציע נישואים סתם, כי תאלצו לשלם כנס מכובד. דווקא בחוק הזה יש קצת הגיון, כי הוא נועד למנוע פיתויים של נשים על סמך הבטחות שווא.

אסור להיות לא נחמדה לחמות

בויצ'יטה שבקנזס את חייבת להיות נחמדה לחמותך. כן, גם אם היא ממש מעצבנת. אם לא תהיי נחמדה אליה, זו תהיה עילה טובה לגירושים, ואת תוכלי למצוא את עצמך חסרת כל.

אסור להתנשק בפומבי ביום ראשון

אם אתם מגיעים משום מה להרטפורד שקונטיקט, תשתדלו לא לצאת לדייטים ביום ראשון. בכל יום אחר אין שום בעיה שיתפסו אתכם מתנשקים בציבור, אבל ביום ראשון אתם עלולים לקבל על הנשיקות האלו עונש מאסר.

אסור לקיים יחסי מין או לגור ביחד לפני הנישואים

בחלק מהמדינות, ביניהן דרום קרוליינה ווירג'יניה אסור לקיים יחסים לפני מועד הנישואים, גם אם אתם בני זוג לכל דבר. אבל רגע, לא תמיד אתם יכולים להיות בני זוג לכל דבר, כי בלא מעט מהמדינות, כמו מישיגן ומסיסיפי, אתם בכלל לא יכולים לגור ביחד עד שלא התחייבתם כדין.

צריכה שיניים תותבות? קבלי קודם אישור מבעלך

חוק בוורמונט קובע שאם אישה צריכה להרכיב שיניים תותבות, היא חייבת קודם כל לקבל רשות מהבעל. אם הוא לא יסכים, תאלץ האישה להתמודד עם פה ללא שיניים.

נישואים בתוך המשפחה? בכיף

בשש מדינות שונות, בני דודים יכולים להתחתן אבל בתנאי אחד: שהם עברו את גיל 65 (או 50 במקרה של אילינוי) ולכן כבר ככל הנראה לא יביאו ילדים לעולם. בקנטקי, לעומת זאת, המצב קצת שונה ודודים ואחייניות יכולים להתחתן, אבל רק אם הם קרובים מצד אחד בלבד.

האפשרות להתגרש ללא הסכמה

בית הדין הניו יורקי יכול להעניק גירושים לאדם שבן/בת זוגו השתגעו – אבל בתנאי שהם "איבדו את דעתם" במשך חמש שנים לפחות.

 

ובשאר העולם

גם במדינות אחרות בעולם המצב לא הרבה יותר טוב, ויש לא מעט חוקים שהגיע הזמן להיפטר מהם. כמו למשל:

לא שווה להתגרש ביפן

יפניות שמתגרשות צריכות לחכות לפחות חצי שנה עד שהן יכולות להינשא שוב. היפנים, לעומת זאת, יכולים לאחות את השברים מהר מאוד ולהמשיך לחתונה הבאה אפילו יום אחרי הגירושים.

בפיליפינים אסור להתגרש

בגלל השליטה הכמעט אבסולוטית של הכנסייה הקתולית, גירושים בפיליפינים הם מחוץ לחוק. אפשר איכשהו לקבל ביטול של הנישואים, אבל גם זה יגיע אחרי מאבק ארוך ומתיש, שלא כולם מוכנים לעבור.

רוצים להתחתן? תצהירו בפומבי

כדי להיות נשוי במונקו, אתם נדרשים לכתוב הצהרה שבה אתם מכריזים על הנישואים שלכם ולהניח אותה באולם העירייה המקומית. ההצהרה חייבת להישאר שם לפחות 10 ימים, וגם תקופה זו צריכה לכלול שני ימי ראשון. אם זוגות לא עושים את זה, הנישואים שלהם לא תקפים.

באנגליה חייבים להאשים מישהו

בארצות הברית כבר לא צריך הצדקה כדי להתגרש, אבל באנגליה עדיין מצפים שתביאו איזשהו תירוץ. וכך הרבה נאלצים להתגרש על סעיף של ניאוף או התעללות, גם אם הם לא באמת קרו.

חתונה בכל גיל

בערב הסעודית אין שום הגבלת גיל לחתונה, אחרי שלמרבה הצער הניסיון לקבוע את גיל המינימום כ-15 לא צלח. הדבר הוביל לשורה של  מקרים קשים, כמו ילדה בת 8 שלא יכלה להתרגש מבעלה המתעלל, שגדול ממנה ב-50 שנה.

 

גירושיםנישואי קטיניםנישואים