6 הדברים הכי מסוכנים באיפור לפורים

הילדים מחכים לחג הזה לא מעט. פורים עבורם הוא ההזדמנות להפוך לאחר, להזדהות עם דמות נערצת, ובמיוחד להתאפר ולהצטבע כמו שרק חלמו. אלא שבתוך כל השמחה, חשוב לנהוג במשנה זהירות בכל הקשור לעור צעיר ורגיש כמו זה של ילדים. שימוש לא נכון, או חומרי איפור לא מתאימים, עלולים להוביל לתגובה אלרגית ואף לדלקות ולזהומים. ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות היופי, מביא כמה כללים שיעזרו לצלוח את החג הכי שמח בשנה:

 

חשוב להשתמש באיפור איכותי. שימו לב שאחרי סוף השנה האזרחית מחירי האיפור צונחים מאחר וחלקם הופכים להיות פגי תוקף. כמו כן, על מוצרים איכותיים מסומן זמן המדף מרגע הפתיחה והחשיפה לחמצן. לפני השימוש במוצרים, בטח שעל עורם העדין של הילדים, חובה לבדוק האם המוצרים עדיין ברי תוקף. אם אתם לא מצליחים לראות תאריך על המוצרים, או שאתם לא בטוחים מתי הם נפתחו, הדרך המוכרת והקלסית היא פשוט להריח אותם. אם ריחם רע והגוונים שלהם דהו, יש להשליכם לפח. והכי חשוב: תמיד לוודא שהמוצר מאושר על ידי משרד הבריאות.

לזהות אלרגיה מראש. כשבוע לפני החג מומלץ על טסט קטן: מורחים מעט איפור באזור לא בולט כמו מאחורי תנוך האוזן של הילד. אם לא נוצר גירוי או אודם, או תגובה אלרגית של פריחה וכדומה, אז ניתן להשתמש במוצר בבטחה.

לבחור איפור נכון. לילדים שעורם אינו מורגל באיפור, מומלצים חומרי איפור על בסיס מים. איפור על בסיס שומן עלול לסתום את נקבוביות העור ולפגוע בצמיחת הריסים, שתפקידם להגן על העין. העדיפו צלליות אבקה יבשות נטולות שומן וחומרי שימור (פראבנים). כדי להצמידן לעור יש למרוח מתחת מעט מייק-אפ.

להשתמש נכון בנצנצים. שימו לב, שימוש בנצנצים באבקה מסוכן מאחר והם עשויים חלקיקי מתכת גרוסים, ואלו עלולים להיצמד לגלגל העין ולא יהיה ניתן להסירם אלא על ידי שטיפה במרפאה. גם הנחתם בקרבת האף והפה לא מומלצת, מאחר והם עלולים להישאף או להיאכל. הדרך הבטוחה לשימוש היא נצנצים במרקם ג'ל. המרקם המשחתי אינו מאפשר את פיזורם לכל עבר, והוא גם קל יותר להסרה.

הקפידו על כללי בטיחות. כך, למשל, בעת התזה בספריי לשיער הקפידו לשמור על מרחק מאזור העיניים וקנה הנשימה. בנוסף, שימוש בגיר, פחמים או צבעים שאינם מותאמים לעור, עלול להוביל לגרד, אדמומיות ואף לפצעונים מוגלתיים.

במקרה של אדמומיות בעור או נפיחות – יש להסיר בזהירות את האיפור, ולהניח רטייה ספוגה במים פושרים כדי להרגיע את האזור ולגשת להיוועץ עם רופא.

לא לישון עם איפור. במהלך השינה, האיפור סביב העין סותם את הנקבוביות ואף עלול להימרח ולזלוג אל העיניים ולגרום לתגובה של אדמומיות, שעורה, או דלקת מקומית. להסרת האיפור מומלץ על שימוש בחומרים המיועדים להסרת איפור עבור עור רגיש, או להשתמש במגבונים לחים.

אם כעת אתם מרגישים מוכנים להשתמש באיפור, הנה הדרך הקלה להכין מסכת פרפר מאיפור, שמתאימה לכל גיל. כל שצריך הוא להצטייד בפלטת צבעי פנים על בסיס מים (ובאישור משרד הבריאות) ובשבלנות שיוצרים קודם לכן. המהדרין יכלו להוסיף נצנצים ודמויי אבני חן שניתן להדביק בעזרת דבק גוף.

 

מניחים בסיס איפור בגוון העור. מאפרים עין אחת בלבד בסגנון הרצוי (בתצלום איפור עיניים עדין עם איילינר בגוון שחור).

 

מציירים פרפר מבריסטול (אם כישרון ציור אינו הצד החזק שלכם, ניתן לחפש תמונות פרפרים באינטרנט ולהעתיק). חוצים את הפרפר לשניים, את חציו האחד צובעים בצבע פנדה או בטושים, ואילו את החצי הופכים לשבלונה.

 

את קווי המתאר הפנימיים ממלאים בגוונים ססגוניים.

 

אחרי שמסיימים לצבוע את הפרפר על גווניו, ממלאים את החלקים החסרים בצבע שחור, ומוסיפים כתמי צבע לבן על המסגרת השחורה. בתום מלאכת האיפור מצמידים אל הפנים את "החצי השני" (העשוי קרטון) בעזרת דבק גוף.

 

ועכשיו יוצאים להתפרפר.

 

 

ובמקרה שאתן נמצאות בהריון, הנה כמה רעיונות מבריקים לתחפושות בשיתוף הבטן המתעגלת:

 

רעיונות נוספים באתר קוויקים

 

 

 

איפורירין שחףפוריםתחפושות