האמא שבנתה עסק ממכירת חלב אם לגברים

לא ממש צריך לספר לנו על נפלאות חלב אם. הוא עמוס בערכים תזונתיים ובקלוריות, שמאפשרים לתינוקות להכפיל את משקל גופם ואפילו לשלש במהירות שיא. לכן אין פלא שיותר ויותר נשים שלא מצליחות לייצר מספיק חלב מבקשות להשיג מנות שאובות מאימהות שמצליחות, על מנת להזין מהן את ילדיהן. אבל כעת מסתבר שיש גם לא מעט גברים שמבקשים לרכוש אותו – לא בשביל ילדיהם, חלילה, אלא דווקא בשביל עצמם.

רפאלה רמפלו בת ה-24 היא אמא לשניים מקפריסין. אחרי שילדה את בנה הקטן, לפני שבעה חודשים, היא שמה לב שהיא מייצרת כמויות רבות של חלב. "זה היה יותר מדי", היא סיפרה ל-independent, "זה מילא לי את כל המקפיא. לא ידעתי מה לעשות עם זה".

אחרי שכבר לא נשאר לה מקום אחסון, החליטה רמפלו לתרום מנות של חלב לאימהות אחרות, אבל אז היא התחילה לקבל פניות דווקא מגברים. "זה התחיל מגברים שהם בודי-בילדרים. הם טענו שזה עוזר לפתח שרירים. אבל אז התחלתי לקבל פניות גם מגברים שיש להם פטיש לזה".

רמפלו לא כל כך היתה בטוחה לגבי זה, אבל כצפוי, בעלה עודד אותה להתחיל למכור את שני הליטר שהיא מייצרת ביום. הביקוש לחלב השאוב שלה הלך וגבר, ועד כה רמפלו הרוויחה למעלה מ-21 אלף שקל בתמורה ל-500 ליטרים של חלב. "אני לא בטוחה כמה זמן אני אמשיך. עם התינוקת הראשונה שלי לא היה לי מושג שאפשר לעשות דברים כאלו. אבל עכשיו זה די ממכר", אמרה.

הגברים מגיעים לרמפלו דרך קבוצת פייסבוק שהיא הקימה, ולאחרונה התווסף אליה גם אתר מסודר. אין לדעת מה בדיוק הגברים שפונים אליה עושים עם החלב שלה, אבל רמפלו טוענת שזה גם לא ממש מעניין אותה. "זה היה קצת מוזר בהתחלה לתת חלב אם לגבר עם פטיש", היא שיתפה, "אבל כל עוד זה רק זה והוא לא ביקש שאני אראה שום חלק של הגוף שלי, אז לא אכפת לי בכלל. אני עם ראש פתוח".

כמובן שהעסק של רמפלו גרר לא מעט תגובות, החל מאנשים שהרימו גבה ועד לכאלו שממש יצאו נגדה – אם כי לא ברור לגמרי מה טענתם, וכנראה שהם בעצמם לא בטוחים מה בעצם מעוות בסיפור הזה. אין ספק שהבחירה של רמפלו באמת מעוררת הרמת גבה, וגם לא מעט שאלות מוסריות. הרי כפי שהיא אמרה, אף אחד מהגברים לא ביקש ממנה להיחשף יותר ממה שהיא רוצה, ולכאורה הכל "כשר". עם זאת, משהו בחלב אם עדיין מרגיש לנו קצת אינטימי, כאילו מדובר בעוד איבר של הגוף שלנו. שלוחה שלנו, אם תרצו. היה לנו קל, ואפילו מחמם לב, לשמוע שהיא תורמת את חלב האם שלה לילדים שזקוקים לו. אבל למסחר בו ולעשות ממנו עסק? זה כבר צורם לנו בלב.

אולי זה עוד שלב של צביעות שאנחנו צריכים ללמוד לשחרר, או שאולי יש פה רצון שלנו לשמור על חלק מהפרטיות שלנו, מבלי שנרגיש שכל פיסה מאתנו מגיעה עם תג מחיר.

הנקהחלב אםלידהתזונה