עליזה בלוך: הסיפור האמיתי מאחורי הניצחון שסחף מדינה שלמה

לפני שבעה חודשים עליתי לבית שמש לחוג בית עם הפעילות והפעילים הדתיים-ליברלים-פמיניסטיות בבית שמש. בין השאר עלה הנושא של הבחירות לעירייה. הם ישבו שם למודי קרבות והפסדים ואמרו שאם בפעם הקודמת זה לא הצליח, עכשיו כשאחוזי האוכלוסייה החרדית בבית שמש גדלו, זה יהיה עוד יותר קשה ושאין סיכוי. ושבעיקר, נגמר להם הכוח. וכמה פעמים אפשר לנסות ולהתאכזב.

ואז עליזה בלוך הגישה מועמדות לראשות העיר. מועמדות חסרת כל סיכוי. וראיתי את הפעילות והפעילים הוותיקים האלה מנערים מעליהם את הייאוש, אוספים את מעט הכוח שנשאר, ויוצאים שוב למאבק חייהם.

ואליהם הצטרף כוח חשוב ומשמעותי – הפעילים והפעילות של החרדים החדשים (או איך שתקראו להם) בבית שמש, שעשו הכל כדי להביא עוד קול ועוד קול תוך התעלמות מקולות ה"אין סיכוי" וה"אין מצב". וביחד, הם עשו את הבלתי ייאמן והצליחו. ועליזה נצחה. וגם עשתה את זה בקלאסיות של סיפורי אגדות עם מאות אלפי אנשים בכל רחבי המדינה שעוצרים את הנשימה ומחכים לספירת קולות החיילים.

והם נצחו. ובית שמש תצא לדרך חדשה של חיים משותפים בכבוד הדדי, וזה אך סמלי שהניצחון הזה הושג בקולות החיילים: אלו שבחרו להשתלב בכור ההיתוך של החברה הישראלית, ושלמרות הקמפיינים גם בבית שמש נגד הגיוס החליטו ללבוש מדים של זית ולצאת לשרת את המדינה. אלו שמבינים שהביחד יותר חשוב מהחומות. 

ישראלים רבים הביטו בדאגה בשנים האחרונות למראה האירועים שהתרחשו בבית שמש. היריקות על נעמה מרגוליס, הילדה הדתייה שפחדה ללכת לבית ספר, ההפרדה למדרכות נפרדות של גברים ונשים, ושלטי ההפרדה שנתלו באין מפריע ברחובות העיר. לכך לוותה עזיבה המונית של תושבים וותיקים וחילונים של העיר שהתקשו לראות את העיר הזו מקצינה מיום ליום, ישראלים רבים חששו שמה שקורה בבית שמש יקרה גם בעיר שלהם.

הניצחון של עליזה בלוך הוא לא רק עבור בית שמש. הניצחון של עליזה בלוך הוא של כולנו, כמו שאני אומרת כבר כמה חודשים. זו הייתה מערכת הבחירות הכי חשובה בכל הארץ, והיא הסתיימה בניצחון של הטוב והשלום והתקווה. הבחירות האלה בבית שמש הוכיחו שזה לא סיפור של חרדים וחילונים, אלא של שמרנות מול ליברליות. של מגזריות והסתגרות מול אמונה בחיים משותפים. של נוקשות ופחד מול תקווה. ואני מקווה שכולנו בכל המדינה נלמד מהבית שמשים שהנה אפשר לעשות את זה אחרת. ושאפשר לשתף פעולה באופן חוצה מגזרים למען טובת כלל אזרחי ישראל.

אתם – פעילות ופעילי בית שמש הוותיקים והחדשים, וכמובן כמובן עליזה בלוך האמיצה. אתם הגיבורות והגיבורים שלי!!!

התנערי מעפר, קומי
לבשי בגדי תפארתך עמי
על ידי בן ישי בית הלחמי
קרבה אל נפשי גאלה

התעוררי, התעוררי
כי בא אורך קומי אורי
עורי עורי שיר דברי
כבוד ה' עלייך נגלה

בחירות מקומיותבית שמשנשים בפוליטיקהעליזה בלוךפוליטיקה