המטרה: לגדל דור חדש של בנים ובנות שחקני כדורגל

"אני אישה, פמיניסטית, שחקנית כדורגל, ואני רוצה לשנות את העולם עבור נשים" אומרת קארין סנדל בלי למצמץ בכלל. שחקנית נבחרת ישראל בכדורגל, שיאנית ההופעות במדי הנבחרת, יודעת שכל תמונה שהיא מעלה באינסטגרם עם מדי הקבוצה – יכולה לגרום לעוד ילדה להחליט שהיא רוצה להיות שחקנית כדורגל, ולעוד ספורטאי צעיר להבין – שספורט הוא שוויוני לחלוטין.

סנדל, תלמידת תואר שני בפסיכולוגיה חברתית, זכתה במלגה מ"מפעל הפיס". כשהיא לא לומדת, היא מאמנת פרחי כדורגל בקריית גת, שם היא גם מתאמנת עם קבוצתה. "בערך כ-50 אחוז מהילדים שמתאמנים איתי מגיעים ממשפחות מעוטות יכולת. יש לי פה שליחות גדולה וסיפוק עצום לאמן אותם. הם מקבלים אותי כמו כל אחד מהמאמנים, אני המאמנת קארין, ומה שאני אומרת, צריך לעשות, לא משנה אם אני אישה או גבר", היא מחייכת.

החלק העיקרי והחשוב בהתנדבות שלה, מספרת סנדל, הוא האפשרות קיבלה לתת חזרה הרבה ממה שהיא קיבלה "הספורט מחנך אותך לכל כך הרבה דברים: משמעת, אחריות, מנהיגות, קבוצתיות, וזה כל כך משמח אותי שאני יכול לתת את הדברים האלה חזרה לילדים האלה", היא מספרת בהתרגשות.

מבחינת סנדל, ההתנדבות, הנתינה וכן, הדוגמה הפמיניסטית לכל כך הרבה ילדות וילדים, הם הדבר שגורמים לה להמשיך קדימה, בלי לוותר ובלי להתעייף. והדרך, מבחינתה, רק התחילה.

אינסטגרםמפעל הפיסקארין סנדלתעבירי את זה הלאה