משפחת קרדשיאן: אפילו לעירום שלהן יש משמעות עצומה

לבנות משפחת קרדשיאן יש מסורת ארוכה ומפוארת של תמונות עירום המתפרסמות בחשבונות האינסטגרם שלהן ובמגזינים נחשבים. קים, קלואי וקורטני, שחררו לציבור תמונות שגורמות לנו לבהות בהן רגעים ארוכים, אם להיות כנות, ולעיתים הן לא משאירות מקום לדמיון. זה ללא ספק עוזר להן להישאר בתודעה הציבורית שנים רבות כל כך, אבל גם גורר אחריו גל של ביקורות. נראה שהעירום הפומבי והמלא נותן להן כוח, אבל מצד שני נותן לשונאי משפחת קרדישיאן הזדמנות להתנשא מעליהן. אבל למה שלא נאמץ זווית ראייה אחרת – שלא קשורה לפרסום דווקא, או לריטושים – ונדבר על פמיניזם? אולי הגיע הזמן שבמקום לצקצק, נפנים שמדובר במופע העצמה נשית מלבב ומהפנט שצריך לחגוג במקום לבקר? אולי הביטוי העצמי הבלתי מסתתר שלהן, הוא הוא הפמיניזם העכשווי? הנה כמה רגעים עירומים של הקרדשיאנ'ס, שאפשר לפרש בדרך מעצימה לגמרי:

1. כשקים שברה את האינטרנט

קים פרסמה את התמונה במגזין הידוע לשמצה (אין דבר כזה פרסום רע!) פייפר, ושברה את האינטרנט. החיוך על פניה אומר לכולנו – אני מתה על עצמי! למה להסתיר את זה?

 

2. כשקים צינזרה בקושי

התמונה הזו של קים גררה שלל תגובות ארסיות מסלבס אחרות, כמו השחקניות בט מידלר וקלואי גרייס מורנץ, אבל קים לא התנצלה אפילו לרגע על הפול פרונטל המצונזר והמהפנט הזה. "אם קים רוצה שנראה דברים שלא ראינו, היא תצטרך לבלוע את המצלמה", צייצה מידלר, וקים לא התרגשה והמשיכה לבטא את עצמה כפי שבא לה.

 

3. כשקים חגגה במדבר

קים חגגה את העלאת האתר האישי שלה לאוויר בסדרת צילומי עירום במדבר. תחשבו על הדרך בה אתם חוגגים מאורע משמח. למה שבפעם הבאה לא תעשו את זה בתמונות עירום?

 

4. כשקורטני הראתה שיש לה באק

יצירתית, מסקרנת ואלגנטית. עירום שמשדר ביטחון. 

 

5. כשקים הזכירה לנו שהריון זה לא מחלה

מה שאנחנו מנסות להסביר בעשרות כתבות וססטוסים – היא הצליחה לעשות בתמונה אחת פשוטה. עירום, בטן, מבט בטוח בעצמו. למה צריך להתבייש? הריון זה דבר טבעי וחיובי.

 

6. אבל קורטני עשתה את זה קודם

למרות שאף אחד לא ממש זוכר, המסר העוצמתי עובר.

 

7. אנחנו הבנו איפה הכתר מונח

וממי הנשים המשוחררות האלה שואבות השראה. מאמא קריס ג'נר עושה את זה בענק.

 

8. דולרים וחתולים

כדי לשים את האימוג'יז האלה, במקומות האלה, צריך חשיבה יצירתית ולא מתנצלת. קים צוחקת על כולנו בדרך לבנק. 

 

9. כשקלואי חגגה את הגוף החדש

עושה עם הגוף שלה מה שבא לה. שמנה, רזה, העיקר שזו בחירה שלה. 

 

10. ידע, גם של חוקי המשחק, זה כוח

עוצמה מטורפת, אנרגיה, כוח. איך זה יכול להיות שלילי?

 

11. החדשה דנדשה של קורטני

להצטלם ל-GQ זו חגיגה בפני עצמה, וקורטני מוכיחה שהיא לגמרי מחזיקה את זה.

אז בפעם הבאה שתתייחסו לתמונות עירום כאל דבר שלילי – תזכרו שברגע שאנחנו מנכסות את העירום לעצמנו, שולטות בו ומחליטות איך הוא יהיה, זה הכי עוצמתי ונכון שיש. הבחירה וההחלטה – שלנו בלבד. וזה כל הסיפור. 

משפחת קרדשיאןעירוםפמיניזםקים קרדשיאןריאליטיריקליימינג