לרוץ כדי שכולן ידברו על זה

הנתון הוא מדהים: אחת מכל שלוש נשים חווה בריחת שתן. הדרגות משתנות – יש שזה קורה להן לעתים רחוקות, יש שסבלו אחרי הלידה וזה עבר ועכשיו קצת חזר, ויש כאלה שאיכות חייהן נפגעת משמעותית.

לפי מחקר שנערך ע"י shiluv 2018 ,  עבור המותג דיפנד המציע מגוון פתרונות לבריחת שתן, כ-95 אחוז מהקהל שאכן חווה בריחת שתן לא מדברים או מספרים על כך.  

רבות מהנשים החוות מבריחת שתן חושבות/ מרגישות שעליהן לוותר על דברים שהן אוהבות לעשות, מהחשש שהתופעה תתפוס אותן לא מוכנות. לעומת זאת, 65% מהנשים החוות בריחת שתן עוסקות בפעילות גופנית לפחות פעם בשבוע ( כלומר, נשים החוות בריחת שתן, עוסקות בפעילות גופנית בתדירות גבוה מנשים שאינן חוות כחלק מהתמודדות עם בריחת השתן).

רצות ומעבירות מסר

זאת הסיבה שהקמנו, און לייף בשיתוף מותג דיפנד, את קבוצת הריצה "חופשיה בתנועה" שתתאמן וגם תרוץ במירוץ לייף ראן ב-30 באפריל. קבוצת ריצה שמורכבת גם מנשים החוות בריחת שתן וגם מנשים שרוצות לרוץ ולהעלות את המודעות ואת השיח סביב בריחת שתן בקרב נשים, נשים העוסקות בספורט על בסיס קבוע, וגם נשים אשר אוהבות פעילות ספורטיבית ולא רוצות שבריחת השתן תמנע מהן את התענוג שבעשיית ספורט. בדיוק לנשים כאלה פיתחו בדיפנד את "תחבושות דיפנד אקטיב פיט" – תחבושות לבריחת שתן היחידות עם כנפיים אשר עוצבו במיוחד לפעילות אקטיבית.

בשבוע שעבר  התקיים מפגש האימון הראשון של הקבוצה, המונה כ-15 נשים, כולן מעל גיל 40, במפגש, דיברנו על החששות של נשים החוות בריחת שתן, לעשות פעילות גופנית או לחזור אליה. דיברנו על פתרונות שמאפשרים לנשים לחזור לעשות ספורט כמו שהן אוהבות, גם אם זו הליכה של כמה קילומטרים ביום וגם אם זה פילאטיס, דיברנו על הצורך בלשמור על הגוף שלנו, על שרירי רצפת האגן – גם ביום יום וגם בריצה. והכי חשוב – התחלנו לזוז כבר באימון הראשון!

ואתן גם חלק מזה: כל אחת מכן שחווה בריחת שתן, או שיש לה חברה שחווה (ובטוח יש, פשוט תשאלו ותגלו) יכולות להתחיל לדבר על זה. יש פתרונות, יש דרכים פשוטות שיאפשרו לכן להמשיך לעשות את מה שאתן אוהבות, לזוז, לרקוד, ללכת, לרוץ בלי חשש, ולהנות מהחיים בדיוק כמו כל אחת אחרת. אל תשתקו – תדברו על זה.

bennygamzo.com צילום: בני גם זו לטובה

bennygamzo.com צילום: בני גם זו לטובה

bennygamzo.com צילום: בני גם זו לטובה

bennygamzo.com צילום: בני גם זו לטובה

bennygamzo.com צילום: בני גם זו לטובה

bennygamzo.com צילום: בני גם זו לטובה

bennygamzo.com צילום: בני גם זו לטובה

לפרטים וקבלת ערכת התנסות הקליקו כאן>>

המפגש יתקיים ב"בית דרך חיים", נמל תל אביב

בריחת שתןגו אקטיבדיפנדחופשייה בתנועה