השנה גם אני אצלח את הכינרת

אני ספורטאית. כבר למעלה מעשור שאני בתחום. זה התחיל בתור בדיחה כשניסיתי לבדוק אם גם אני יכולה וזה הפך לדרך חיים. מכל התחרויות אני מעדיפה את הטריאתלונים (שחייה, אופניים וריצה). תתפלאו לשמוע שדווקא השחייה היא הענף הטוב שלי. מסתבר שלשחות אני יודעת, ולא רע בכלל. 

חודש אחרי שהתחלתי להתאמן בקבוצת הספורט "אנדיור", התקיים באילת טריאתלון. אירוע חשוב שאפשר לפגוש בו את כל התותחים הגדולים של עולם הטריאתלון. החלטתי גם אני להשתתף למרות שלא הבנתי מימיני ומשמאלי. חברנו יחד 3 חברות, כל אחת תעשה ענף אחר, אני את השחייה. "לטבוע  אני לא אטבע" אמרתי ולא ידעתי שאני מנבאת את שיבוא עלי. סיימתי בקושי, כמו חתול מרוט, במקום 20 מתוך 21 מתחרות, אגב, בגלל חברתי שרכבה נהדר, סיימנו איכשהו במקום ה-1. 

אחרי החוויה הטראומתית באילת, התחלתי באימונים בצורה מסודרת. באימון הראשון רציתי רק להגיע לקיר ממול ולהסדיר נשימה. היה זה ניר המאמן ששיקף לי שהמים אוהבים אותי, שיש לי ציפה נהדרת! מה זה ציפה לא ידעתי (מלצוף כמובן) אבל הרגשתי שזה משהו טוב, ואכן רק המילים הטובות לבדן נתנו בוסט ועידוד ומשם לא עצרתי.

כשהגיעה לארץ שיטת השחייה (TI (Total Immersion חיי השתנו, מדובר בשיטה הבנויה על ציפה ושיוט על המים, תנועות ארוכות ומעטות, ומכך חיסכון עצום באנרגיה. עלי זה הילך פלאים ומאז השחייה הפכה עבורי קלה, אני לא מתאמצת ועדיין יוצאת בין הראשונים מהמים.

אז למה עד היום לא השתתפתי באף צליחה? הרי זו החגיגה הכי גדולה של השחיינים? האמת, אין לי תשובה. בגלל שהכינרת עכורה ולא רואים את הקרקעית? כי אני מעדיפה את הים התיכון עם מים מלוחים על הכינרת? כי זה רחוק? ברור שהכול תירוצים ועצלנות. השנה, כששמעתי שזו תהיה הצליחה ה-66 ידעתי שאני בפנים, כי בנוסף לעובדה שאני יודעת לשחות אני גם פריקית של מספרים ושל כפולות של המספר 3. לא יכולתי להתעלם מהמספר 66, כמו מישהו קרא לי להצטרף. גייסתי את אנני חברתי והתחלנו להתאמן ולעלות את נפח השחייה. כי שנית מצדה לא תיפול ואנחנו באות לתת בראש.

 

קבוצת בן דרור בבעלות איריס ואילן בן דרור יבואני "ספידו" ישראל הם האנשים המדהימים שעומדים גם מאחורי המפעל הזה של צליחת הכינרת, בשיתוף המועצה האזורית עמק הירדן." ספידו" היא לא רק מותג לבגדי ים, וציוד לשחייה. ממש לא. אילן ואיריס אחראים לפעילות רחבה של התנדבות, פעילויות ספורט לקהל הרחב כמו סובב כינרת לדוגמה, ותמיכה בספורטאי ענף השחייה. "ספידו" מאמצים כל שנה דור חדש של שחיינים בהם מזהים פוטנציאל וכישרון, כאלה שיהיו דור העתיד בתחום השחייה, במקביל תומכים גם בשחיינים הוותיקים ולא שוכחים להפיק אירועים שיש בהם משום תרומה לקהילה ולענף הספורט. הם גם מספקים את בגדי הים לנבחרת ישראל, ובתמונה איריס בן דרור עם השחיינים טופלוב ותומרקין לובשים את בגדי הים החדשים של ספידו לאולימפיאדת טוקיו 2020.

בגלל עליית מפלס הכינרת, השנה צופים למספר שיא של משתתפים. בצליחה תוכלו לשחות למרחק של 1.8 ק"מ או 3.8 ק"מ. במים יהיו סירות קייקים למקרה שתרגישו שהספיק לכם ואתם רוצים לסיים קודם. ההרשמה לקהל בעיצומה והיא מתבצעת באתר העדכני והחדיש של Speedo.co.il. כל המשתתפים מקבלים 20% על בגדי הים ומשקפות של ספידו המוצעים למכירה באתר. אני כבר שמתי עין על משקפת Fastskin Elite Mirror אשר מעניקה זווית ראייה רחבה והיקפית של 180 מעלות.

למען בטיחות הצולחים, כל צולל יקבל צ'יפ אלקטרוני בטיחותי לזיהוי.

 

צליחת "ספידו" בכנרת תצטרף למשחי מים פתוחים בינלאומיים בסדרת – GSS GLOBAL SWIM SERIES הכוללת 177 משחים ב-36 מדינות, בהשתתפות 115,000 משתתפים. ואם לא ידעתם אז בעשור האחרון שחו והשתתפו בצליחת "ספידו" בכינרת מעל 80,000 שחיינים. 

כל מי שיודע ואוהב לשחות מוזמן לבוא ולהשתתף יחד איתי באירוע החגיגי והצבעוני הזה. בשביל מה אנחנו חיים אם לא בשביל אירועים מסוג זה שהופכים לתחנות במסלול החיים שלנו. אגב אני אהיה עם כובע שחייה צהוב, אין בעיה לזהות אותי במים.

וגילוי נאות לסיום, אני מתה על בגדי הים של ספידו וחייבת לפרגן להם. אני אוהבת אותם כי הם עמידים ובנוסף, מחטבים. בגדי הים של ספידו ידועים באיכויות הגבוהות שלהם כמו 100% עמידות לכלור של הבריכה, ועמידות גבוהה במיוחד בפני דהיית הצבע בשמש. אני תמיד קונה רק בגדי ים מבד Endurance והם מחזיקים לי הרבה יותר מרק לעונה אחת. בד הEndurance הוא בד בעל אלסטיות גבוהה המחטבת את הגוף, מתייבש באופן מהיר במיוחד ומציע הגנת SPF מפני השמש.

השנה הפרזנטורים של "ספידו"  הם הדוגמנית נועה פפושדו ולצידה שחיינים אולימפיים מנבחרת ישראל.

צליחת הכינרת בתאריך ה-21.9.19, זינוק בחוף האון בשעה 07:00. נתראה!

 

איריס בן דרורספידוצליחת הכינרתשחיה