עומר אדם מה חשבת כשהצטלמת עם עבריין מין מורשע?

"עומר הסתובב בשכונה וליד הבניין תפס אותו בחור חרדי, שאמר לו שהרב ברלנד למעלה בשיעור תורה ותכף יורד. כשהרב ירד הם אמרו שלום אחד לשני" צריך להתחיל דווקא עם התגובה של היחצ"ן של עומר אדם, עופר מנחם, לקרוא ולא להאמין. 

המאמי הלאומי (שירש את התואר מהנוסע הכי מכובד בפוטמוביל, אייל גולן), רק הסתובב באזור וחסידיו של הרב עצרו אותו. ואז, הזמר שמוקף בעדת יועצים ויחצ"נים ומנהלים, חיכה לו למטה. למה בעצם? למה לא היה אף אחד נורמלי בסביבתו שיגיד לו שמדובר בעבריין מין מורשע. עבריין שנשלח ל-18 חודשי מאסר בכלא (אבל ריצה רק עשרה, נגיע לזה בהמשך), שהורשע בעסקת טיעון במעשה מגונה בקטינה, בתקיפה של צעיר ובהטרדה מינית של שתי נשים נוספות, כולן מהקהילה שלו, נשים שבטחו בו, שחשבו שהוא הגדול מכולן ומה הוא עשה? נישק, חיבק, ליקק, נעל את הדלת וחילל, נתן הוראות לחיי הנישואין  ושלט נפשית, לא רק בשתיים שנכנסו לכתב האישום, לא רק בארבע הנשים שהתלוננו והיו בכתב האישום המקורי, ברבות נוספות אבל רק ארבע העזו להתלונן. 

בוא עומר מתוק נספר לך מה עוד עשה העבריין מין הזה שבחרת להסתובב איתו. הנה מתוך כתב האישום המקורי:

'באוקטובר 2011, הגיעה לרב נערה כדי לקבל את עזרתו וברכתו. על פי כתב האישום, הרב נצמד בחוזקה אל גופה, שלח את ידו אל חזה ותפס בו למשך כמה שניות. במקביל, נישק הרב את המתלוננת על צווארה והצמיד את רגליו אל רגליה. לאחר מכן אמר לה הרב כי ייתן לה כסף לקניית רכב על מנת שתוכל לבוא אליו כל יום, וכי הוא לקח את כל עבירותיה ועתה היא "נקייה"'.

לא מספיק לך עומר? אישום נוסף עוסק בצעירה שהגיעה לרב, שעל פי כתב האישום חיבק אותה בחוזקה, הכניס את ידיו מתחת לבגדיה ומישש את חזה. בשלב מסוים, הכניס הרב את לשונו לפיה של הצעירה ולאחר מכן אמר לה שהוא מעלה אותה אל "עולם האצילות".

ומה עושה צעיר בכתב האישום? האישום האחרון נגד הרב ברלנד עסק בצעיר שעזב את קהילת "שובו בנים", והעלה טענות על התנהלותו המינית של הרב, שאמר לשניים מחסידיו כי יש להרביץ לאותו צעיר ולשבור את עצמותיו. השניים תקפו אותו והוא נאלץ להתפנות לטיפול רפואי. 

עכשיו שאתה יודע במה הואשם עבריין המין שהצטלמת איתו, במה הורשע, וכמה זמן ריצה בוא נספר לך עוד כמה דברים. ברלנד כאחרון העבריינים מיד אחרי שנחשפה הפרשה – ברח. ניצל את השחרור בערבות ופשוט ברח. קודם למרוקו משם גירש אותו המלך ואז לזימבבואה, משם לדרום אפריקה ואז להולנד וחזרה לדרום אפריקה עד שהסגירו אותו. 

מה עוד? משה נוסבאום כתב המשטרה של חדשות 12 פרסם לפני שלוש שנים קלטת סתר ובה מודה ברלנד באונס אישה נשואה: "אני אנסתי אותה והיא מותרת לבעלה בלי שום ספק."  בוא תקשיב

צריך לציין בפניך עומר שמאז ששוחרר כבר תועד ברלנד נוגע בנשים נוספות? ועל כך שהוא עובר בבתי חולים יחד עם חסידיו שמבטיחים למשפחות של חולים במצב סופני תחיית המתים תמורת 20,000 ש"ח שמעת? 

ועכשיו אל תגיד 'לא ידעתי'. ואל תגיד 'החסידים עצרו אותי אז הצטלמתי איתו'. השתמשו בך במסע יחסי הציבור המתמשך של האיש הנקלה הזה, פרסמו את תמונתך בעמוד הפייסבוק שלו בראש חוצות, עכשיו תעשה מה שאדם הגון יעשה – תתנער ותתנצל! עד היום נזהרת, לא תועדת עם מעריצות צעירות, לא עשית שטויות. זו שטות ממדרגה ראשונה, אין לדעת מי הפיל אותך בבור הזה אבל אתה לגמרי מסוגל לצאת ממנו. רוב הרבנים של חסידות ברסלב שלא לדבר על רבנים אחרים התנערו מהעבריין הזה. להתחזק בדת לא אומר לחפש לך נביאי כזב או רבנים עבריינים. קום ותתנצל! 

הרב ברלנדעומר אדםשיחת היום