שרה נתניהו את לא אישה מוכה אלא אישה פריבילגית ומוגנת

להיות אשת ציבור לא אהודה זה לא להיות אישה מוכה. במדינה שבה 200,000 נשים חוות אלימות מצד בני משפחה מידי שנה, במדינה שבה מתחילת 2020 נרצחו 13 נשים ותינוקת, במדינה שבה הכסף שהובטח כבר לפני 4 שנים לטיפול באלימות במשפחה עדיין לא הועבר- אשת ראש הממשלה לא יכולה לייחס את הבריונות שהיא חווה לאלימות במשפחה. 

איזו אישה מוכה זוכה להגנה של שומרים ומאבטחים לכל מקום שהיא הולכת? איזו אישה מוכה זוכה להגנת בן זוגה באופן גורף על כל צעד שלה? איזו אישה מוכה זוכה לכפפות של משי מהמשטרה כאשר המשטרה היא שמגיעה למעונה כדי להגיש תלונה כפי שזכתה לה רעיית ראש הממשלה? לאיזו אישה מוכה יש מסך שחור לחצוץ בינה לבין מי שמכה אותה כביכול או פוגע בה?

אישה מוכה היא אישה שחיה בבית בו היא חווה טרור יומיומי במקום הבטוח ביותר שלה. ילדים מוכים גדלים בפחד קיומי יומיומי ובתודעה של חיבור בין אהבה לאלימות. היא מסתתרת בבית שלא יראו את הפצעים, לובשת שרוולים ארוכים וצווארון גבוה, היא דואגת לא לעשות שום דבר שאולי עלול לגרום לבעלה המכה להכות כי היא חווה אשמה על איך שהיא מתלבשת ואיך שהיא מדברת ואיך שהיא מתנהגת כאילו היא באמת אשמה במכות שהיא חוטפת. אישה מוכה חיה בבית בו היא יודעת שיש לה סיכוי גם למות. להירצח. ילדים מוכים וילדים לאישה מוכה חיים בתודעה שיום יבוא והם יצליחו לברוח אבל הם גם יודעים שבריחה משמעותה אולי מוות.

אז לא. לשמחתנו הרבה, שרה נתניהו כנראה לא אישה מוכה. למיטב ידיעתנו, ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא לא בן זוג מכה, ולא אבא מתעלל אלא בן זוג ואבא אוהב. אין ספק שנאמרו בשבועות האחרונים דברים מזעזעים כלפי שרה נתניהו. היו הטרדות ואיומי אונס וזה נוראי. לאף אישה לא מגיע יחס כזה. ובכל זאת, הניצול הציני של הנושא כדי להסית נגד מפגינים, מעיד על רמת הניתוק והזילות של שרה נתניהו במאבקן של אזרחיות המדינה. אנחנו מאוכזבות.

אנשים רצים לשאול "איפה ארגוני הנשים" כי הממשלה, המשטרה ומערכת המשפט מזניחות באופן שיטתי את המשפחות החיות תחת אלימות, לא נותנות עונשים מספקים ולא מייחסות חשיבות מספקת לתלונות. במציאות שלנו, עיקר מי שמטפלים באלימות במדינה הם מרכזי הסיוע והעמותות שפועלות בהתנדבות, חלקן אפילו בלי מימון ממשלתי. מאז שבני הזוג נתניהו ישבו במקלט לנשים מוכות עברו כבר כמעט שנתיים. ההבטחה להקים ועדה שתבדוק את הענישה הקלה מדי לגברים מכים מעולם לא יצאה לפועל, גם האזיק האלקטרוני עוד לא הושם על אף גבר מכה. עשר שנים את אשת ראש הממשלה ומעולם לא לקחת את הנושא הזה באמת תחת חסותך, מעולם לא התעקשת שחשוב שהתקציבים יעברו, שהנשים האלו יזכו למענה.

גברת שרה נתניהו.
את לא אישה מוכה.
את אישה פריבילגית ומוגנת.
מוגנת על ידי בן זוגך, בניך, שומריך, מאבטחיך, מערכת המשפט והמשטרה. עכשיו כשהפכת בעל כורחך לקורבן אלימות מינית, נשמח אם תוכלי לעמוד לצידנו- אלו שנלחמות יום ולילה כדי לייצר חברה טובה ובטוחה יותר עבור כולנו.

עכשיו יותר מתמיד- עזרו לנו במאבק נגד אלימות מינית!


 לתמיכה לחצו על הלינק הבא

***

לא מעט נשים חשות כלואות בביתן היום יותר מתמיד. לקריאת תמרורי האזהרה שכתבו בפורום מיכל סלה כנסי ללינק הבא 

חיה בזוגיות אלימה? מחפשת אזן קשבת? התקשרי עכשיו לקו החירום של ל.א לאלימות ואון לייף 6724* 24/7 בכל השפות. אנונימיות מובטחת 
 
בנימין נתניהושרה נתניהו