ג'ניפר אניסטון ודיוויד שווימר סיפור אהבה? הסיבה האמיתית שבגללה כולנו אובססיביים

איפה אתם הייתם כשנודע לעולם שדיוויד שווימר וג'ניפר אניסטון "ביחד"? באיזה רגע תפסה אתכם הידיעה המרטיטה הזאת? אני הייתי בבית, אני זוכרת שבדיוק הלכתי מהסלון לכיוון המטבח כשקיבלתי את ההודעה הראשונה. אחריה הגיעו עוד כמה – 'הוא הלובסטר שלה!', 'רוס ורייצ'יל בזוגיות!', 'הם כבר לא בהפסקה'. לרגע לא האמנתי אבל כשפתחתי את הפייסבוק והאינסטגרם וראיתי שכולם חוגגים קיבלתי אישור וגם הלב שלי התרחב – ג'ניפר אניסטון ודייויד שווימר סוף כל סוף ביחד.

הידיעה על הזוגיות בהתהוות פחות או יותר עשתה את היום לחצי עולם. תהיו בטוחים שגם בצרפת, בברזיל ואוסטרליה נשלחו אלפי הודעות בסגנון, ואולי אותן ההודעות בדיוק. כאלו שחוגגות זוגיות של שני אנשים זרים שגרים מעבר לאוקיינוס אבל נכנסו לכולנו ללב והם חלק בלתי נפרד ממי ומה שאנחנו.

כן, אני יודעת. מקורבים לשווימר כבר הכחישו ואתרי החדשות הלכו אחורה. אבל אני, כמו מרבית העולם, מסרבת להאמין להכחשות ודובקת בגרסה הראשונה. כולנו ראינו את חילופי המבטים – הם מאוהבים והם ביחד וזה מעכשיו ועד הנצח. ויקום מי שלא פינטז על זה שהם אפילו יביאו ילדים או יאמצו וג'ן תהיה אמא. וזה לא משנה שהיא אמרה כבר כמה וכמה פעמים שהיא לא בעניין של ילדים – כי כולנו כבר בנינו לעצמנו בראש סיפור מהאגדות וזה מה שצריך לקרות.

האובססיה הזאת גדולה יותר מהצמד עצמו, ויש סיכוי גדול שהשניים מתעקשים לשמור על מערכת היחסים הזאת בסוד כי הם בעצמם יודעים מה המשמעות שלה עבור המעריצים. חוששים לשבור לנו את הלב כמו הורים גרושים לילדים קטנים שמקווים שיום יבוא והם יחזרו.

מאיפה מגיעה האובססיה? מהחיים עצמם כמובן. מהקורונה, מהווריאנט ההודי, מהסיזיפיות, מחוסר הוודאות, העבודה ששוחקת, ייסורי המצפון שיש לנו כלפי הילדים ומהמציאות. האיחוד של דיוויד שווימר וג'ניפר אניסטון הוא כל מה שאנחנו צריכים בתקופה הזאת. קצת אור ונחת והוכחה שאהבת אמת קיימת ושהטוב תמיד מנצח. שההוא שעשינו טעות וויתרנו עליו חושב עלינו גם, שהחברה הכי טובה שאיבדנו בגלל ריב מטופש יודעת שצדקנו, ושבגדול חלומות מתגשמים ויש סופים טובים.

הסרטים ההוליוודים והאגדות של האחים גרים מילאו לנו את הראש ב"והם חיו להם באושר ובעושר עד עצם היום הזה", ורובנו נאחזים בתפיסה הזאת עד כמה שאפשר, מסרבים להיכנע לאפרוריות של החיים. תקווה קוראים לזה. והידיעה הזאת מתיישבת בדיוק שם. כמו חיזוק חיצוני, אישור מהיקום שאומר – 'הנה, אתם רואים? יש דבר כזה שנקרא נשמות תאומות ואם נועדתם זה לזו או זו לזו או זה לזה – בסופו של דבר זה יקרה, ואין סיכוי שלא'.

עוד הוכחה שמחזקת את סיפור הסינדרלה הזה היא התזמון. במשך שנים נעשו אינספור ניסיונות לגרום לקאסט של "חברים" להתאחד ואיכשהו זה לא צלח, תמיד אחד מהחברים לא הסכים בגלל סיבות כאלו ואחרות. והנה, כמו שאומרים לכל זמן ועת לכל חפץ. הכל קרה בזמן הנכון והמדויק כדי שרוס ורייצ'יל – סליחה, דיוויד וג'ניפר יתאחדו סוף סוף. באותו מפגש מצולם הידוע גם בשם 'הפרק שבו הם שוב נפגשים', סיפר שווימר: "בשלב מסוים לשנינו היה קראש אחד על השנייה אבל היינו כמו שתי ספינות שחוצות זו את זו. בכל פעם מישהו מאיתנו היה במערכת יחסים, ואף פעם לא חצינו את הגבולות, כיבדנו את זה". הנה, עוד ראייה לכך שכשזה אמור לקרות זה קורה – הספינות עגנו.

העובדה שחברים משודרת בלופים כבר יותר מ-20 שנה הפכה את כל הקאסט לבני בית אצל כל אחד מאיתנו הצופים. הצפייה בפרקים היא סוג של שטיפת מוח חמימה שעושה נעים בלב ומחזירה אותנו למקום תמים וטוב יותר. הקסם של הסידרה עובד גם ב-2021 ואפילו מושך אליו מעריצים חדשים כל הזמן. סמלי קאט, הפרקים בלונדון, מוניקה וצ'נדלר, הפאי של רייצ'יל והוויכוח האינסופי על היו או לא היו בהפסקה. יש מישהו שלא מכיר?

הלחץ שמופעל על ג'ן ודייב הוא גדול עכשיו. יכול להיות שהם באמת בבית מבשלים ארוחות רומנטיות אחד לשנייה כמו שדווח באחד האתרים או שהם בכלל יוצאים עם אחרים וממשיכים בשלהם. כל הציניקנים ודאי יתנשאו על המאורע ועלינו פשוטי העם שמחכים לבשורה מהוליווד אבל כשהעולם מאפשר הצצה לסיפור אהבה גדול מהחיים צריך לקחת אותו בשתי הידיים, להתמסר לרגע, לחייך ולהמשיך להאמין בטוב. מגיע לנו.

 

לעמוד האינסטגרם של און לייף>>

אהבהג'ניפר אניסטוןדיוויד שווימרזוגיותחברים